szymi4512

Remont pługa obracalnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymi4512    1

Witam. w zwiazku z zblizajacym sie prowem mamy zamiar kupic pług obracalny i sie zastanawiamy czy wybrać pług z listwami zgarniajacymi czy na przedpłużkach? doradzcie takze jakiej firmy sa niezłe pługi. gleby 3-5 klasa. i takze jestesmy ciekawi jesli bysmy wybrali pług na przedpłużkach to czy wraz z wymiana lemieszy zejdzie sie wymiana lemiesza i odkladnicy w przedplużku? jakie moga być tego koszty?

Z góry dzieki za rady i pozdrawiam.

 

P.S chcialem dodac ze siejemy sporo kukurydzy.

Edytowano przez szymi4512

Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

witam, we wrześniu wzięłem w leasing pług Unia Ibis XLS 3+1. Ciągam go zetorem 16145, przedpłużki oczywiście ściągnęłem, zwykła śruba rzymska nie dała rady i odrazu strzeliła, wieszaki pozrywało, też nie dały rady i kupiłem grube solidne, przy pierwszym obróceniu w polu pług wybił mi szybe poniewarz w połowie obrotu lemiesze są bardzo blisko kabiny i teraz trzeba powoli i ostrożnie obracać ale kto by pomyślał ze do tego dojdzie. Co do krycia to wygląda troche lepiej jak po zwykłym pługu PHX, może efekt byt był lepszy z przedpłużkami. Podczas orki zimowej po kukurydzy zdjąłem ostatnią skibe i zwiększyłem rozstaw skib. Klasa gleby to II, III, IV i V.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek12    0

No musiał byś powiedzieć jakie masz fundusze na ten pług Oczywiście najlepszy jest LEMKEN, A jeśli myślisz od przedpłużkach to dobrze myślisz ponieważ przedpłużki zgarniają masę organiczną i zrzucają na na dno bruzdy, i w ten sposób następuje lepsze osiadanie gleby, Oczywiście winno się użyć jeszcze wału dogniatającego działającego wgłębnie, ponieważ dogniata masę do dna bruzdy. Oczywiście przedpłużki zwiększają masę pługa.przedłużków nie wymienią się tak często jak odkładnic aczkolwiek też się zużywają jeśli chodzi o zużycie materiału to wybrał bym firmę LEMKEN jest łatwa wymiana zużytych elementów oczywiscie są drozsze od tych w pługach innych marek ale wydaje mi się ze za te cenę warto.

 

Pozdrawiam Zetorek12

Edytowano przez zetorek12

ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jeśli chodzi o wymianę elementów przedpłużka to najprostszym sposobem dowiedzenia się ile to by kosztowało jest telefon do sklepu w którym możesz takie elementy kupić :o Jeśli dużo kukurydzy to radził bym wziąść pług na wyższej ramie i z wiekszymi odstępami pomiedzy korpusami :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Chcesz wiedzieć ile kosztują części do prawie każdego pługa to się zarejestruj na stronie Unirol. To jest producent zamienników części do maszyn uprawowych, całkiem przyzwoitej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj