kuba12345

czy samemu to u spawam??

Polecane posty

kuba12345    0

Witam serdecznie. Nie mam tylnej szyby w T-25 i ramy czy dało by się samemu coś takiego u spawać jeśli tak to jakiej blachy użyć. A jeśli zamiast spawania tej ramy kupiłbym plekse na wymiar ramy kabiny z tyłu i tą plekse przykręcił do głównej ramy kabiny czy zdało by to egzamin?? Jest mi koniecznie potrzebna ta szyba z tyłu gdyż mam spory kawał sadu i pryskam właśnie T-25 i czy ta pleksa by szybko niezmatowiała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Zależy jakiej jakości kupisz tą plexe, bo jeśli jedną z tańszych to szybko zrobi się mleczna i nic nie będziesz widział. A poza tym to chyba lepiej zrobić otwierane, zawsze to bardziej praktyczne. Jak tylko umiesz spawać to nie powinieneś mieć z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba12345    0

Czy umiem spawać no spawałem tam może parę razy ale to bardzo proste spawy a takiej ramy sadze że było by mi ciężko bardziej myślę o zwykłej przykręconej pleksie do ramy szyby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Nie wiem, czy pleksa przykręcona bezpośrednio do kabiny nie popęka pod wpływem drgań...może lepiej obsadzić w uszczelkę.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Mój kolega spawał ta ramkę kiedyś

 

I tak ja zrobił ze nie odróżnił bym jej od oryginału

wiec jeśli masz takie zdolności to się tobie uda

 

Jeśli możesz to odpuść pleksę jak dla mnie kiepsko przez nią widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dziwne pytanie. To tak jakbym ja się ciebie pytał czy umiem pilotować samolot. Jeśli umiesz ciąć i spawać to dasz rade. Jeśli nie to to zleć to komuś. Jak byś mi przyprowadził ruska na podwórko to bym ci to wspawał.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja bym wstawił zwykło szybę 4mm na uszczelce. Przez plekse słabiej widać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba12345    0

jakto na uszczelke dobra wstawić spoko ale jak na uszczelke co uszczelke do ramy kabiny mam przyczepić????????? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/248065-wladimirec-t-25-ug-2x30/ tatko ramkę zrobić nie było by problemu. Jedynie musiał bym mieć ciągnik na podwórku. Uszczelkę zakłada się na wystający płaskownik.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufik2    1

Co wy ludzie mówicie. Od 6 jak nie 7 lat mam pleksi wstawioną w mf 255 i widać przez nią nadal jak przez zwykłą szybę.A osadzona jest na zwykły sylikon montażowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba12345    0

Kolego rufik2 możesz mi powiedzieć jak ją wstawiłeś do samej ramy kabiny i jaką plekse opisz wszystko jaka grubość pleksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja tez mam plekse w 3512 za siedzeniem ale widoczność przez nią w porównaniu do szyby jest trochę słabsza. Jest wstawiona tak samo jak szyba. Przez uszczelkę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufik2    1

Proponuje tobie kolego zrób jakąś ramkę z kątownika i ładnie na zawiasach sobie przymocujesz. Pleksi w środek i powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1251

Ja do 360 zrobiłem ramkę z profilu coś jakby E, pospawaliśmy i do tego plexi 5mm osadzona na sylikonie i jest git, jak włożysz szybę zwykłą to licz się z tym ze w razie tąpnięcia jakby pękła to potnie kierowce nie mówiąc o czym gorszym..., no chyba ze masz szybę hartowaną ale jej niedotniesz...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja w obu ciągnikach mam kila zwykłych szyb i jest ok. U capku ostatnio wyleciała z drzwi... Trzeba kupić nową.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Jak chcecie stosować zwykłe niehartowane szyby to lepiej zrobić szablon np: z pilśni zawieźć do szklarza i żeby wyciął z szyby klejonej. Taka szyba składa się z 1 szyby bezbarwnej\folia\ druga warstwa szyby bezbarwnej. Jest grubsza bo ok 6mm, ale za to jak coś uderzy w szybę to ta tylko pęknie, ale się nie rozsypie bo będzie trzymać folia i druga szyba.


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

Dokładnie jak pisze @GABBER85 jeszcze cie poważnie uszkodzi

Jak byś miał zalozyc zwykłą szybę to lepili załóż już plekse


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak masz inteligencje wrodzoną (nie nabytą) to spokojnie taką ramkę zrobisz. ;)

Poniżej masz parę zdjęć,więcej zrobię jak będę mieć szybę.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr123283    0

Witam serdecznie. Nie mam tylnej szyby w T-25 i ramy czy dało by się samemu coś takiego u spawać jeśli tak to jakiej blachy użyć. A jeśli zamiast spawania tej ramy kupiłbym plekse na wymiar ramy kabiny z tyłu i tą plekse przykręcił do głównej ramy kabiny czy zdało by to egzamin?? Jest mi koniecznie potrzebna ta szyba z tyłu gdyż mam spory kawał sadu i pryskam właśnie T-25 i czy ta pleksa by szybko niezmatowiała??

pleksa to badziewie nic nie widać przez nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

Załatw sobie szybę najbardziej zbliżona wymiarami do tyłu kabiny ciągnika, ramę pospawaj z kształtowników o przekroju 2 cm cos w tych okolicach, a sposobów na zamontowanie jest dużo np. przykleić szybę na klej, następny to coś typu jak w pronarze jest, sa porobione w ramę otwory, a dodatkowo miedzy szyba a metalem jest guma, żeby wiadomo, te otwory masz nagwintowane tylko wkręcasz, istnieje tylko problem przewiercenia szyby hartowanej :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla wlasnego dobra nie wstawiaj zwyklej szyby! bez trudu kupisz szybe bezpieczna, klejona. docinaja na wymiar wiec mozesz tworzyc co chcesz, poza tym plaska szybe hartowana mozna tez dorobic i tez nie bedzie droga, mocowanie szyby albo na uszczelce (jest kilka rodzajów) albo na kleju do szyb samochodowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj