Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy samemu to u spawam??

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 16:20

czy samemu to u spawam?? Witam serdecznie. Nie mam tylnej szyby w T-25 i ramy czy dało by się samemu coś takiego u spawać jeśli tak to jakiej blachy użyć. A jeśli zamiast spawania tej ramy kupiłbym plekse na wymiar ramy kabiny z tyłu i tą plekse przykręcił do głównej ramy kabiny czy zdało by to egzamin?? Jest mi koniecznie potrzebna ta szyba z tyłu gdyż mam spory kawał sadu i pryskam właśnie T-25 i czy ta pleksa by szybko niezmatowiała??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy samemu to u spawam?? Dzisiaj, 06:03
  •  

#2 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 04 styczeń 2011 - 16:34

czy samemu to u spawam?? Zależy jakiej jakości kupisz tą plexe, bo jeśli jedną z tańszych to szybko zrobi się mleczna i nic nie będziesz widział. A poza tym to chyba lepiej zrobić otwierane, zawsze to bardziej praktyczne. Jak tylko umiesz spawać to nie powinieneś mieć z tym problemu.

#3 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 16:47

czy samemu to u spawam?? Czy umiem spawać no spawałem tam może parę razy ale to bardzo proste spawy a takiej ramy sadze że było by mi ciężko bardziej myślę o zwykłej przykręconej pleksie do ramy szyby

#4 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 04 styczeń 2011 - 17:06

czy samemu to u spawam?? Nie wiem, czy pleksa przykręcona bezpośrednio do kabiny nie popęka pod wpływem drgań...może lepiej obsadzić w uszczelkę.
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#5 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 04 styczeń 2011 - 17:11

czy samemu to u spawam?? Mój kolega spawał ta ramkę kiedyś

I tak ja zrobił ze nie odróżnił bym jej od oryginału
wiec jeśli masz takie zdolności to się tobie uda

Jeśli możesz to odpuść pleksę jak dla mnie kiepsko przez nią widać

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9457 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 17:16

czy samemu to u spawam?? Dziwne pytanie. To tak jakbym ja się ciebie pytał czy umiem pilotować samolot. Jeśli umiesz ciąć i spawać to dasz rade. Jeśli nie to to zleć to komuś. Jak byś mi przyprowadził ruska na podwórko to bym ci to wspawał.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 04 styczeń 2011 - 18:16

czy samemu to u spawam?? Pleksa jest to złe rozwiazanie a i szyba może być od niej tańsza :lol:

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9457 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 18:29

czy samemu to u spawam?? Ja bym wstawił zwykło szybę 4mm na uszczelce. Przez plekse słabiej widać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 18:37

czy samemu to u spawam?? jakto na uszczelke dobra wstawić spoko ale jak na uszczelke co uszczelke do ramy kabiny mam przyczepić????????? :blink:

#10 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 04 styczeń 2011 - 18:37

czy samemu to u spawam?? ja mam plekse w tylnej szybie w zetorze i nawet jak sie kurzy w polu to widze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9457 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 18:58

czy samemu to u spawam?? http://www.agrofoto....c-t-25-ug-2x30/ tatko ramkę zrobić nie było by problemu. Jedynie musiał bym mieć ciągnik na podwórku. Uszczelkę zakłada się na wystający płaskownik.

bullet_black.png

#12 Share rufik2

rufik2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja.

Napisany 04 styczeń 2011 - 19:00

czy samemu to u spawam?? Co wy ludzie mówicie. Od 6 jak nie 7 lat mam pleksi wstawioną w mf 255 i widać przez nią nadal jak przez zwykłą szybę.A osadzona jest na zwykły sylikon montażowy.

#13 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 19:12

czy samemu to u spawam?? Kolego rufik2 możesz mi powiedzieć jak ją wstawiłeś do samej ramy kabiny i jaką plekse opisz wszystko jaka grubość pleksy.

#14 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9457 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 19:23

czy samemu to u spawam?? Ja tez mam plekse w 3512 za siedzeniem ale widoczność przez nią w porównaniu do szyby jest trochę słabsza. Jest wstawiona tak samo jak szyba. Przez uszczelkę.

bullet_black.png

#15 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 19:32

czy samemu to u spawam?? Czyli co koledzy do samej ramy odradzacie bo pęknie tak??

#16 Share rufik2

rufik2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja.

Napisany 07 styczeń 2011 - 15:34

czy samemu to u spawam?? Proponuje tobie kolego zrób jakąś ramkę z kątownika i ładnie na zawiasach sobie przymocujesz. Pleksi w środek i powinno być dobrze.

#17 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 07 styczeń 2011 - 17:54

czy samemu to u spawam?? Ja do 360 zrobiłem ramkę z profilu coś jakby E, pospawaliśmy i do tego plexi 5mm osadzona na sylikonie i jest git, jak włożysz szybę zwykłą to licz się z tym ze w razie tąpnięcia jakby pękła to potnie kierowce nie mówiąc o czym gorszym..., no chyba ze masz szybę hartowaną ale jej niedotniesz...

>>>>>> 

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9457 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 18:28

czy samemu to u spawam?? Ja w obu ciągnikach mam kila zwykłych szyb i jest ok. U capku ostatnio wyleciała z drzwi... Trzeba kupić nową.

bullet_black.png

#19 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 20:48

czy samemu to u spawam?? Jak chcecie stosować zwykłe niehartowane szyby to lepiej zrobić szablon np: z pilśni zawieźć do szklarza i żeby wyciął z szyby klejonej. Taka szyba składa się z 1 szyby bezbarwnej\folia\ druga warstwa szyby bezbarwnej. Jest grubsza bo ok 6mm, ale za to jak coś uderzy w szybę to ta tylko pęknie, ale się nie rozsypie bo będzie trzymać folia i druga szyba.
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4079 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 21:11

czy samemu to u spawam?? Dokładnie jak pisze @GABBER85 jeszcze cie poważnie uszkodzi
Jak byś miał zalozyc zwykłą szybę to lepili załóż już plekse

Polska B