Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zagadkowa dzwigienka w Jumzie

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 04 styczeń 2011 - 13:15

Zagadkowa dzwigienka w Jumzie Witam,mam Jumza od 30 lat a jedna rzecz nie daje mi spokoju od czego jest ta dzwigienka pomiędzy drążkiem zmiany biegów a hamulcem(foto poniżej,tylko gdzieś mi się zawieruszyła ta dzwigienka)kiedy ją wciskać jak ją używać do czego służy ?? za wszystkie podpowiedzi dziękuję :)

Załączone miniaturki

• SDC12299p.JPG
  • SDC12314po.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zagadkowa dzwigienka w Jumzie Dzisiaj, 01:15
  •  

#2 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 04 styczeń 2011 - 13:30

Zagadkowa dzwigienka w Jumzie Witam, w koparce Białoruś jest koło dźwigni zmiany biegów blokada wałka odbioru mocy, sprzęgło wtedy nie wciska się do drugiego poziomu i można bez wyłączania wałka przeczekać na sprzęgle. Jest ona w kierunku przodu, za drążkiem, ale wydaje mi się że ta do tego samego służy

#3 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 15:52

Zagadkowa dzwigienka w Jumzie Po wciśnięciu tej "dźwigienki" możesz dalej wcisnąć sprzęgło włączając 2 stopień odpowiedzialny za WOM.

#4 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 18:53

Zagadkowa dzwigienka w Jumzie A jeżeli nie masz tej dźwigienki to może nie masz też tego zabezpieczenia...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 07 styczeń 2011 - 22:21

Zagadkowa dzwigienka w Jumzie to znaczy ona była ale gdzieś mi się zawieruszyła, ja nigdy jej nie wciskałem,co ona daje po wciśnięciu :rolleyes:

#6 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 17:13

Zagadkowa dzwigienka w Jumzie ona tak jak by odblokowuje sprzęgło. jak ja wciśniesz to sprzęgło możesz wcisnąc dalej rozłączając drugi stopień.(do WOM-u)

#7 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:07

Zagadkowa dzwigienka w Jumzie hmm, jak wciskam sprzęgło do połowy to wom się kręci a jak do konca to się zatrzymuje,więc niewiem..... bliżej wiosny jak go odpale to będę się bawił z nią :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 11:03

Zagadkowa dzwigienka w Jumzie Jak dziła ta blokada to sprzęgło możesz wcisnać aby do połowy dopiero jak ją wciśniesz tę "dźwigienkę" to do samego końa. Czyli możliwe że nie masz tego zabezpieczenia. Według mnie ono tylko przeszkadza, żeby włączyć wałek musisz za każdym razem wciskać to zabezpieczenie, a to troche przeszkadza jak sie urzywa wałka.

Edytowany przez kemotke, 09 styczeń 2011 - 11:08.

Dodaj odpowiedź