Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

265 odpowiedzi na ten temat

#81 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 22 luty 2013 - 22:15

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Trochę dziwnie to napisali z tą ankietą monitorującą ale składa się ją w okresie ostatnich dwóch miesięcy (60 dni ) przed upływem 5 lat od dnia wypłaty pomocy oraz na każde rządnie.
Nie zapomnij też o sprawozdaniu z realizacji biznesplanu (60 dni po upływie 3 lat od dnia wypłaty pomocy)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Dzisiaj, 09:28
  •  

#82 Share tatra

tatra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 luty 2013 - 08:47

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika panowie a jest jakiś druk z którym trzeba składać faktury za zakup maszyny lub akt notarialny za zakup ziemi

#83 Share piotrekbud

piotrekbud

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 23:56

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Witam. Mam pytanie odnośnie rozliczania zakupionych maszyn. Chodzi mi o terminy dostarczenia faktur. Czy jest to termin do 31stycznia bieżącego roku złożenia faktur za zakupione maszyny w roku poprzednim czy jest to termin do 3 lat od wydatkowania kasy. wyczytałem że ten do 31 to było kiedyś. powiedzcie mi jak to jest teraz. jestemz naboru 2011.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 20:33

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Witam czy moze ktoś już składał "Sprawozdanie z realizacji biznesplanu" które jest wymagane do rozliczenia premii MR.

#85 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 21:56

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Tak już składałem takie sprawozdanie.

#86 Share lipnicak

lipnicak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 00:24

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Witam,
Panowie chciałbym się was zapytac czy agencja jako dowód zapłaty respektuje przedwstepna umowe kupna-sprzedazy działki rolnej ?? zastanwaim sie nad tym bo kupiłem 2 działki na kredyt, udział własny był zawsze płacony w formie zaliczki gotówką w umowie przedswtepnej (jest to napisane w aktach notarialnych). Czy to przechodzi ?? mial ktos już może taka sytuację ??? za odpowiedz z góry dziekuję

#87 Share tomek1986

tomek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 11:07

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika kolego poosa21 mam pytanie.przygotowuje własnie sprawozdanie na MR i w zwiąsku z tym chciałem się dowiedziec jak wyliczyłeś ESU??.w moim przypadku prowadzę produkcje opasów i trzody,gdzie bydło wszystko wiadomo co i jak,ale chodzi mi o pogłowie świń.w biznes planie jest stań roczny pogłowia jesli odbiega od biznesplanu to chcą żeby stan srednioroczny podać ale jak względem tego wtedy ESU obliczyć??

#88 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 13:07

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Ze zwierzętami to ci nie pomogę bo nie prowadze produkcji zwierzęcej, Ale jak pisałem sprawozdanie z realizacji biznesplanu to w 3 roku od wypłaty premi wg biznesplanu powinienem mieć ziemniaków 2,30ha (min) a miałem 2,28ha i musiałem pisać wiosek o zmiane biznesplanu, nawet o 2 ary sie przyczepili.

#89 Share cezary1232

cezary1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 14:49

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika To dziwne bo ja w mazowieckim miałem dość duże różnice stanu faktycznego z biznesplanem zarówno po 3 jak i po 5 latach, w sprawozdaniu miałem nawet roślinę której nie było w biznesplanie i nik nic nie kazał mi zmieniać. Prowadzoncy wytłumaczył mi to że ta nowa roślina jest na tak małej powieszchni że nie powodowała zmiejszenia powieszchni innych grup upraw o ponad 30 procent. Ziemniaków miałem więcej o ponad 50 procent i też nie zmieniałem bo powiedział że więcej może być aby miej jak 30 procent nie było. A z bydłem t akurat prawie pasowało, no a trzodę to tak robiłem zgłoszenia żeby mniej więcej pasowało.

#90 Share tomek1986

tomek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 08:59

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika A jak wyglądała u was kontrola pierwsza,znaczy się po tych 3 latach byli na kontroli sprawdzić np zakupione maszyny(numery seryjne,tabliczki znamionowe itp.).Czy podczas kontroli sprawdzają tylko co się zakupiło czy pola też mierzą i chodzą w obejsciu gospodarki???.Dopytuje się tak bo jeszcze nie miałem a chce wiedzieć na co się przygotować :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share tomaszzarnowski

tomaszzarnowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 02:06

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

A jak wyglądała u was kontrola pierwsza,znaczy się po tych 3 latach byli na kontroli sprawdzić np zakupione maszyny(numery seryjne,tabliczki znamionowe itp.).Czy podczas kontroli sprawdzają tylko co się zakupiło czy pola też mierzą i chodzą w obejsciu gospodarki???.Dopytuje się tak bo jeszcze nie miałem a chce wiedzieć na co się przygotować :)

Dołączam się do pytania, jak wygląda sprawa po trzech latach od przejęcia gospodarstwa?

#92 Share PtaszyniakR

PtaszyniakR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 luty 2014 - 14:10

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Witam wszystkich, mam pytanie, jestem Młodym Rolnikiem i z pieniędzy które dostałem kupiłem maszyny. Pytanie jest takie: kiedy mogę sprzedać te maszyny? Dodam że minęły 3 lata od otrzymania pieniążków i ok 2 lat od kupna maszyn. Będę wdzięczny za udzielenie odp, pozdrawiam.

#93 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 04 luty 2014 - 23:18

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Właśnie dlatego nie powinno być takich programów, tylko czekają żeby mineło 5 lat aby sprzedać, i pieniążki za darmo...

#94 Share SATURN

SATURN

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 luty 2014 - 16:50

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika witam w biznez planie mam wpisane zakop maszyn rolniczych na kwotę 120000zł i czy mogę te maszyny kupić za 96000zł czy się będą czepiać ,czy wystarczy żeby się tylko rozliczyć z tych 75tyś

#95 Share lucas29

lucas29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja

Napisany 07 luty 2014 - 22:00

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Witam. Najbezpieczniej jest napisać podanie o zmianę PRG i wtedy śpisz spokojnie

#96 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:10

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Panowie o co chodzi z tym "Sprawozdanie z realizacji biznesplanu" sam muszę to pobrać z agencji czy mi to przyślą do wypełnienia? ostatnio otrzymałem oświadczenie beneficjenta MR i listę kontrolną oraz przyłączam się do pytania jak wygląda kontrola ?

#97 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 19:18

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika czy przy rozliczaniu sie z premii za zakup ciągnika trzeba oprócz faktor przedstawić także dowód rejestracyjny ???

#98 Share golobek

golobek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:kukurydza roslina szczegolnie ulubiona......

Napisany 02 maj 2014 - 20:00

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika witam też chciałbym dowiedzieć się jak wygląda i kiedy jest kontrola ? po 3 czy po 5 latach? mam też pytanie natury wypełnienia spr z realizacji biznesplanu mianowicie kupiłem w 2011 roku prasę zwijającą a w 2013 rozdrabniacz bijakowy i opryskiwacz i jak mam wpisać na drugiej stronie w zakresach zrealizowanych inwestycji? liczba zakupionego sprzętu ruchomego itd bo nie kumam co jest napisane w instrukcji. dziękuję za odp.
a i miałem taki problem bo z biznesplanie miałem 24 krowy ale los mi nie sprzyjał i ledwo 20 mam a cielne jałówki nie zdąrzą się ocielić by stać się krowami i jak dzwoniłem to pow mi ze jeśli zwiększenie stada ( zakup jałówek) nie był wpisany w tabeli 5.2 to stan bydła musi sie jedynie mieścić w tej 30 procentowej różnic stanu.pisałem też zmianę biznesplanu. wcześniej miałem zakup jałówek i prasy potem jałówki zamieniłem na opryskiwacz i śrutownik. z areałem też mi wyjaśnił mianowicie miałem wpisane na ten roku 7.6 ha pszenżyta i 3 ha kuku na kiszonke wyszło że jest 5,4 pszenżyta i 5,2 kukurydzy to pow mi że kukurydza jest w grupie roślin zbożowych więc nie ma problemu że areały odbiegają od założeń bo i inny areał mieszanki mam zamiast 1 ha to 3. ogólnie o ile dobrze zrozumiałem to np jak wpisane ze zbóż 15 (w tym kukurydza) ha traw 5 ha to ważne aby powierzchnie tych grup yło w miarę zbliżone a w grupie to mogą być wyższe różnice niż 30 proc.
dziękuję za uwagę:)

#99 Share przemasboss

przemasboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 16:10

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika A kupował ktoś ziemię za premię? Chodzi mi o że chcąc udokumentować wydatkowanie to czy w akcie musi być wzmianka że kasa była z premii dla młodego rolnika.

Edytowany przez przemasboss, 13 czerwiec 2014 - 16:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 08:37

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Nie. Taka wzmianka nie jest potrzebna. W akcie notarialnym musi być podana cena, oczywiście nie może rażąco odbiegać od cen rynkowych;-)