Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

265 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 23 luty 2012 - 21:44

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika A co maja przelewy internetowe takie same jak każde inne tak samo masz w historii przelewów czy zrobisz w banku czy w domu a do banku możesz iść po pieczątkę na potwierdzeniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Dzisiaj, 09:58
  •  

#62 Share przemek7652

przemek7652

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 24 luty 2012 - 16:56

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika z agencja jest jak jest i widocznie maja bo ja przelewy internetowe robilem i musialem na potwierdzeniach miec pieczatki gdzie w banku panie mnie za glupka mialy ze takie cos potzrebuje ...... z kwota ponad 10 tys moga tez wymagac przez nadgorliwosc ..... choc w modernizacji jest zapis " dotyczy tylko i wylacznie dzialania 121 i 13..." a mlody to 112 wiec tego nie powinno dotyczyc

i w banku podobno nie moga nawet pieczatki przylozyc na takim potwierdzeniu bo to nie one robily ale w agencji wymagaja

#63 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 27 luty 2012 - 08:43

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Koledzy składał ktoś dyplom w arimr z racji uzupełnienia wykształcenia ??
Czy trzeba umawiać się z osoba prowadzącą wniosek czy też na kancelarię się składa??
wschodni koniec mazowsza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share arek888

arek888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 maj 2012 - 17:50

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Witam panowie
Jestem teraz w podobnej sytuacji mam do rozliczenia MR. Nie jestem na vacie a mam możliwość kupić nowe maszyny po cenie netto i tu się zaczyna problem ponieważ nie będzie żadnej faktury ani rachunku. Czy wystarczy rzeczoznawca? i czy w ogóle może być takie rozwiązanie?.

Edytowany przez arek888, 30 maj 2012 - 17:58.

#65 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 14:18

Koledzy składał ktoś dyplom w arimr z racji uzupełnienia wykształcenia ??
Czy trzeba umawiać się z osoba prowadzącą wniosek czy też na kancelarię się składa??

ja składałem w tamtym roku to normalnie na kancelarie złożyłem nie musiałem sie umawiać z nikim.

#66 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 13 czerwiec 2012 - 21:59

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Witam podobno dziś w agrobiznesie był młody rolnik któremu agencja nie rozliczyła mr ponieważ jest vatowcem i okazało sie że musi rozliczać maszyny z cen netto zawsze była mowa o cenach brutto,podobno musi vat zwrócić by to rozliczyć lub coś dokupić ja tez mam podobna sytuację jestem vatowcem i w cenach netto tez mi zabraknie.Nie wiem czy mam zacząć się martwić? faktury za maszyny składałem około miesiąc temu i juz mnie zaniepokoiło to że musiałem wypełniać oświadczenie o tym czy jestem płatnikiem VAT. Jak to u was było?miał ktoś podobnie jestem z naboru 2011 pozdrawiam!

#67 Share poiqwe

poiqwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 11:23

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Skoro jesteś na Vacie to rozliczasz się z cen netto. ARiMR daje Ci kasę na zakup maszyny, za która zapłacisz jakąś tam kwotę X. Jeśli jesteś na vacie to rzeczywiście wydajesz netto bo VAT ci zwrócą.
Tak samo w banku - możesz zaciągnąć kredyt tylko na kwotę netto a VAT dokładasz z własnej kieszeni.
Nie ma tak dobrze ze raz się rozliczasz netto a drugi raz brutto - tak jak ci wygodniej. Skoro się deklarujesz rozliczać z VATu to wszystko rozliczasz netto.
Myślę, że pomogłem. Pozdr

#68 Share Edinho

Edinho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 13:11

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Ja dopisałem jedną maszynę, bo też mi w netto brakowało. Złóż aneks, dopisz jakąś maszynę żeby się w kwocie netto się wyrobić i będzie spokój, przecież masz na to 3 lata.

#69 Share dawciu22

dawciu22

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 83 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 14:47

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika witam. mam takie pytanie, jak mam się rozliczyć z agencją, jeżeli biore kredyt na ciągnik którego kwota zostałą podniesiona o wartość tura do tego ciągnika, i teraz brakuje mi troche kasy żeby się rozliczyć z agencją w tych 75% premii, czy jeżeli będzie udokumentowane wkłąd własny np. 43 tys. i do tego osobna faktura będzie za tura za kwote ok 20 tys, to czy agencja się nie dopieprzy że dana premia była wzięta tylko na ciągnik, nie było wzmianki o turze.

#70 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 16:28

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika ja mam inny problem
kupiłem troche inne maszyny niz w biznesplanie
kupiłem opryskiwacz zamiast 18 to 15m i agregat 4,2 zamiast 3,6
wszystko za 93 tys brutto i teraz musze wyjasniac dlaczego inne maszyny
miał ktoś z was taki przypadek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Elvis60

Elvis60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 luty 2013 - 18:25

ja mam inny problem
kupiłem troche inne maszyny niz w biznesplanie
kupiłem opryskiwacz zamiast 18 to 15m i agregat 4,2 zamiast 3,6
wszystko za 93 tys brutto i teraz musze wyjasniac dlaczego inne maszyny
miał ktoś z was taki przypadek

mam podobną sytuacje zamiast prasy metalfachu kupiłem warmfame zamiast tura 2 sekcyjnego kupiłem 3 sekcyjny do tego jeszcze w biznesplanie mniałem owijarke ale z niej zrezygnowałem dodam że zakupione maszyny kosztowały ponad 75% wartości przyznanej pomocy
przed zakupem dzwoniłem do agencji i mówili że nie ma problemu tylko będe musiał uwzglednić zmniany przy rozliczeniu

#72 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 14 luty 2013 - 22:21

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Jeżeli wpisałeś maszynę we wniosku. np ładowacz czołowy metalfach, to musisz kupić metalfach, najlepszym rozwiązaniem jest wpisanie samo ładowacz czołowy. Na fakturze musi być napisane że jest fabrycznie nowy.
Jeżeli chodzi o przelew przez internet to uznają jeżeli w przelewie bank ma klauzule. Jak wydrukujesz przelew będzie na dole klauzula. Pamiętajcie że musi być tylko przelewem sprzęt kupiony.

@dawciu
Niech wystawą dwie f-ry jedną na tura drugą na ciągnik.

Edytowany przez tespis17, 14 luty 2013 - 22:23.

#73 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 15 luty 2013 - 00:23

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika ja miałem napisane ze kupie siewnik poznaniak 2,7m. Musiałem zmieniać biznesplan bo kupiłem 3m. Ładowność rozrzutnika też miałem inna i zmieniałem. Później mi wyjaśnili że można było pisać zakresy od do. Szkoda tylko że po fakcie wszyscy tacy mądrzy. Ale ogólne problemu z tym nie ma tylko fatygi troche

#74 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 16 luty 2013 - 20:30

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika chłopaki a jak jest z zakupem ziemi z pieniędzyMR. czu też trzeba przelewy? wkońcu na to nie wystawia się faktur więc nie podlega to prawu o rachunkowości chyba??? mam z tym problem bo kupiłem ziemie a płaciłem gotówka...

a jeżeli kupiłem za 15 tys to czy przynajmniej 10 mi rozliczą bez przelewu?

#75 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 17 luty 2013 - 14:34

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Kolego ja tez bralem mlodego na ziemie i musisz miec na wszystko przelewem placone bo Ci inaczej nie rozlicza .Ja kupilem 2 ha musialem zawiesc im akt i przelew zrobili ksero za zgodnoscia i mussze jeszcze gdzies 1 ha kupic zeby sie rozliczyc juz do konca.

mam pytanie czy moge zrobic aneks i kupic jakas maszyne zamiast tego 1 ha co mi zostalo czy jednak niemaoge ???i musze ziemi szukac

#76 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 17 luty 2013 - 14:59

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika jeżeli tylko masz wystarczającą ilość ha (średnia krajowa lub wojewódzka) to spokojnie mżesz w biznesplanie coś tam jeszcze dopisać. ja tak będę robił jeśli mi tej ziemi nie uznają. bo tak można.
a czy jak ziemie kupiłem na kredyt dofinansowany to mogę rozliczyć bo w tym przypadku mam przelew.
a młodego można było chyba łączyć z modernizacja i kredytami dofinansowanymi...

#77 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 17 luty 2013 - 15:09

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika ha to ja mam juz prawie 50 wlasnego kupionego tylko mialem wpisane ze te 75% wykorzystam na ziemie a 50 dostalem w spadku a 3 musialem kupic z czego 2 kupilem tylko 1 mi zostal. i jest problem bo musze w tym roku kupic bo niby mam 3 lata na spelnienie tego??

#78 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 18 luty 2013 - 08:43

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika W moim przypadku nie wymagali potwierdzenia przelewu za zakup ziemi (kwoty poniżej 10tys.). Akt notarialny z wymienioną ceną jest swoistym dowodem zapłaty.

#79 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 18 luty 2013 - 11:14

ha to ja mam juz prawie 50 wlasnego kupionego tylko mialem wpisane ze te 75% wykorzystam na ziemie a 50 dostalem w spadku a 3 musialem kupic z czego 2 kupilem tylko 1 mi zostal. i jest problem bo musze w tym roku kupic bo niby mam 3 lata na spelnienie tego??

jak dzwonilem do agencji to powiedzieli ze mozna zmienic jesli masz srednia krajowa juz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 22 luty 2013 - 20:50

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika mam pytanie a jak jest z ankieta monitorujaca? kiedy trzeba to skaladac?