Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

265 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 12:28

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika podpinam się również pod pytanie dotyczące..."innych
dokumentów potwierdzających poniesienie
wydatków".

Mianowicie czy jeśli kupie sprzęt rolniczy przyjmijmy pługi od kowala który wystawia rachunek, na którym jest normalnie pieczątka :"Zakład Kowalski Usługowo Produkcyjny..." lecz nie jest to faktura bo to nie płatnik Vatu tylko jest wpis: "Sprzedawca nie jest płatnikiem podatku Vat" to czy taki rachunek kwalifikuje się do zwrotu w ramach programu MR?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Dzisiaj, 00:02
  •  

#42 Share poiqwe

poiqwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:12

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika A jak to jest z rozliczaniem się z innych spraw niż tylko kasa? Miał już ktoś taką kontrolę albo końcowe rozliczenie? Z czego jeszcze trzeba się rozliczać?

#43 Share krystianr

krystianr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:www.agrofoto.pl
    www.krystianr.xaa.pl
    www.przemo.org

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:23

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika WItam, chciałbym sie Was zapytac po jakim czasie ARiMR odsyłs fakturę,potwierdzenie przelewu lub inne dokumenty orginaly te które trzeba takze wysłac do osteplowania? WYsłałem 3 tyg temu i cisza..
Dj Asmach

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:33

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika A dołączyłeś pismo zeby ci odesłali z powrotem?

#45 Share krystianr

krystianr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
    www.krystianr.xaa.pl
    www.przemo.org

Napisany 13 styczeń 2012 - 08:33

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Czytałes dokładnie rozliczanie sie z młodym rolnikiem? Tam bylo napisane aby dołączyc orginały a oni odsyłaja po osteplowaniu plus te kopie wykonane przez pracownika ARiMR, Co do dodatkowych dokumentów byklo tam tylko te oświadczenie, ze nie kupiłem maszyn od rodziny.

Znalazłem takie zdanie w rozliczeniu "Razem z kopią dowodu księgowego należy przedstawić oryginał w celu jego
ostemplowania. Po ostemplowaniu oryginał jest zwracany beneficjentowi"

Dla przypomnienia:
W polityce rachunkowości należy określić rodzaj dowodów księgowych (dowodów źródłowych) przyjmowanych do ewidencji, są to m.in.:
dowody zewnętrzne obce – dokumenty otrzymane od zewnętrznych kontrahentów, np. faktury, rachunki;
dowody zewnętrzne własne – dokumenty wystawiane przez organizację i przekazywane w oryginale kontrahentowi, np. faktury wystawiane przez stowarzyszenie/fundację, noty księgowe, rachunki;
dowody wewnętrzne – dotyczące dokumentowania operacji wewnątrz organizacji, np. listy płac, rachunek rozliczenia umów zlecenia i umów o dzieło, dokumenty obrotu kasowego (KP, KW, druk zaliczki, druk rozliczenia zaliczki), dokumenty obrotu magazynowego (PZ, RW, MM), dokumenty obrotu środków trwałych (OT, PT, LT);
dowody zbiorcze – np. raport kasowy.

Edytowany przez krystianr, 13 styczeń 2012 - 08:45.

Dj Asmach

#46 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 09:39

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika trzeba było osobiście zawieść nie było by problemu

#47 Share krystianr

krystianr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
    www.krystianr.xaa.pl
    www.przemo.org

Napisany 13 styczeń 2012 - 09:46

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Lukaczmarek nie mam tyle wolnego czasu aby sobie jeździc 120 km do ARiMR. Tak w ogóle Twój post nic nie wnosi.. po co w ogóle sie wypowiadać w ten sposób.
Twoja szczególna mądrość nie jest do niczego potrzebna.
Napisałem maila do ARiMR teraz czekam na odp.
Dj Asmach

#48 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 13 styczeń 2012 - 10:31

Lukaczmarek nie mam tyle wolnego czasu aby sobie jeździc 120 km do ARiMR. Tak w ogóle Twój post nic nie wnosi.. po co w ogóle sie wypowiadać w ten sposób.
Twoja szczególna mądrość nie jest do niczego potrzebna.
Napisałem maila do ARiMR teraz czekam na odp.

u mnie wyglądało to tak, pojechałem osobiście z oryginałami oni je skserowali kopię wzieli sobie a oryginały oddali bez żadnego stempla,

#49 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 14:57

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika A u mnie tez nie podsteplowali moich faktur i musiałem jechac jeszcze raz, żeby zrobić pieczątke na orginale "Premia Młody Rolnik" i wtedy dopiero ksero, Ja bym im nie wysyłał orginałów, bo na poczcie rózne rzeczy sie dzieja a kilka godzin sie znajdzie zeby takie rzeczy załawic.

#50 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 15:15

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika krystianr chodzi mi o to że wysyłanie ważnych dokumentów nie jest zbyt bezpieczne. A w agencji też mają bałagan i nie wszystko dociera tam gdzie powinno. I jak kolega mówi zakładam że całe dnie od rana do wieczora zajęty nie jesteś.
u mnie też podstemplowali skserowali i dopiero oddali

Edytowany przez lukaczmarek, 13 styczeń 2012 - 15:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 15:47

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika ja jak zawoziłem do agencji fakturę i potwierdzenie przelewu to tylko z kserowali i oddali mi bez żadnych stęplów
red power

#52 Share pit2222

pit2222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 luty 2012 - 22:04

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika witam

Czy ktoś z naboru 2011/2012 otrzymał już pieniądze, jeżeli tak to kiedy złożył wniosek o wypłatę środków.

Pozdrawiam

#53 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 09 luty 2012 - 15:55

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika pit2222, nie było takiego naboru "20011/2012"!
a co do rozliczania, to na pewno jest tak, że do końca roku?fakturę mam z datą 27.12.2011, maszyny z oryginałami faktur dojechały 9 stycznia, nie rozliczyłam się do tej pory jeszcze...
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#54 Share pit2222

pit2222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 luty 2012 - 23:01

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika chodziło mi o nabór 2011, ale cały program realizowany na przełomie lat 2011/2012

#55 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 10 luty 2012 - 11:29

Witam

Panowie nie nerwowo,

Młody Rolnik to specyficzne działanie i przy rozliczaniu z niego zapłaty za maszyny nie muszą być przelewami. Oczywiście zakupowane maszyny muszą spełniać takie warunki jak w działaniu Modernizacja, ale wpłaty mogą być gotówkowe. Dodatkowo jeszcze jak rolnik nie jest Vatowcem (rolnik ryczałtowy) to będzie się rozliczał z zakupu według cen brutto zakupu. Gdy rolnik jest vatowcem to według cen netto.
Maszyny można kupować wcześniej niż się zaplanowało.

Takie głupoty, że aż musiałem to skomentować.
1.Powyżej 10tys złotych faktury trzeba płacić przelewami tak jest zapisane w ustawie o rachunkowości, a ARiMR dodatkowo o tym przypomina w rozporządzeniu.
2.Nie ma znaczenia czy jesteś na VAT, czy nie- wszystko rozliczasz według cen brutto. Pisze o tym między innymi w instrukcji wypełniania wniosku.
3.Maszyny najbezpieczniej kupić po przelewie, lecz niektóre agencje nie robią z tym problemu.

Mamy przedstawić im wszystkie dokumenty potwierdzające zakup, oraz wszystkie dokumenty potwierdzające zapłatę. Przelewy KONIECZNIE ze stemplem banku. Dodatkowo wszystkie maszyny rejestrowane- dowody rejestracji
To nie forum magii i czarów:)

#56 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 10 luty 2012 - 12:24

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Jeśli kupię ziemię za kwotę 45tys z czego 36tys to kredyt KZ a 9 tys wkład własny zapłacony gotówką, to rozumiem że będę mógł te 9tys rozliczyć z premii MR... ??

#57 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 10 luty 2012 - 14:06

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Dostajesz kredyt na konto tak? Przelej za ziemie z konta i przedstawiasz im akt notarialny i dowód zapłaty(ze stemplem). W taki sposób rozliczasz 100%

#58 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 10 luty 2012 - 14:24

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika na konto to sprzedający dostaje kasę, i w akcie notarialnym wszystko jest zapisane skąd kasa się bierze.

A płacić przelewem zaliczkę w wysokości 20% wartości ziemi (GUS) to mały problem jest w przypadku gdy ziemia kosztuje nie więcej jak 80% ceny GUSowskiej.

#59 Share przemek7652

przemek7652

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 23 luty 2012 - 17:49

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Takie głupoty, że aż musiałem to skomentować.
1.Powyżej 10tys złotych faktury trzeba płacić przelewami tak jest zapisane w ustawie o rachunkowości, a ARiMR dodatkowo o tym przypomina w rozporządzeniu.
2.Nie ma znaczenia czy jesteś na VAT, czy nie- wszystko rozliczasz według cen brutto. Pisze o tym między innymi w instrukcji wypełniania wniosku.
3.Maszyny najbezpieczniej kupić po przelewie, lecz niektóre agencje nie robią z tym problemu.

z tego co ja szukalem to w mlodym rolniku nigdzie nie jest napisane ze powyzej 10 tys przelewem . ustawa o racunkowosci mowi o duzo wyzszej kwocie (wiem to od ksiegowej) w modernizacji gos rolnuch natomiats jest taki zapis ze powyzej 10 tys przelew i jest to w informacjach ogolnych i rozporzadzeniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 23 luty 2012 - 21:36

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika no wlasnie! Ale mlody rolnik odnosi sie do PODSTAWOWYCH wytycznych mogernizacji.. Polecam przeczytac pierwsza strone instrukcji wypelniania BP. Miedzy innymi i tam jest o tym mowa, ale i nietylko tam.
Potem mozna miec ogromny problem przy rozliczeniu, a arimr wymaga nawet pieczęć banku. Przelewy internetowe odpadaja!
Polecam dla potwierdzenia zatelefonować do osób ktore tym sie zajmuja (arimr)