Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

265 odpowiedzi na ten temat

#21 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 11 luty 2011 - 20:15

Koledzy mam problem! co zrobic jak za maszyne zapłaciłem 48 tys. gotówką? beda sie czepiać tego?

a dlaczego mają się czepiać że gotówką ?? gdzie jest napisane że nie można płacić gotówką ?? :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Dzisiaj, 09:10
  •  

#22 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 12 luty 2011 - 09:48

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika oczywiście ze beda sie czepiac powyżej nie pamietam 10 czy 20 tyś jest obowiązek przelewem

#23 Share Peters

Peters

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 23 luty 2011 - 18:13

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Koledzy mam takie pytanie czy ktoś już z was otrzymał premie z naboru z 2010?? i ile musieliście czekać od złożenia wniosku o płatność??? :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 23 luty 2011 - 18:26

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika ja czekałem od 30 grudnia jak złożyłem wniosek o płatność do 18 tego lutego z jedną poprawką z winy notariusza.

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 luty 2011 - 18:28

a dlaczego mają się czepiać że gotówką ?? gdzie jest napisane że nie można płacić gotówką ?? :huh:

u mnie to jest nawet napisane, ze wplaty maja byc poswiadczone notarialnie :blink:
ostatnio przegladalem te kartki i sie na cos takiego natknalem.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 24 luty 2011 - 09:39

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika termin od dnia wypłaty pomocy do 3lat, wypłaty pomocy- to termin przelewu premii MR na moje konto, czy termin decyzji, jak to rozumieć?????????

#27 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 24 luty 2011 - 18:28

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika 3 lata od dnia wpłynięcia kasy na konto.

#28 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 22:46

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika U mnie zbliża się termin transakcji i mam mętlik w głowie. Przeglądałem wszystkie dokumenty, ale nie znalazłem żadnej wzmianki do jakiej sumy można płacić gotówką. :blink: Może ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Bardzo bym był wdzięczny za odpowiedź. W sumie to najlepiej do ARiMR zadzwonić.
Forza JUVE!!!

#29 Share Waldco

Waldco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 07:52

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Witam
A jak mam pytanko odnośnie potwierdzenia złożenia dokumentów za realizacje biznesplanu. Jakis miesiąc temu zakupiłem pole za pieniądze z MR i zawiozłem do agencji stosowne dokumenty (potwierdzenie przelewu, oświadczenie o nie kupowaniu od rodzinki i akt notarialny). I moje pytanko jest, po jakim czasie dostaje się potwierdzenie czy te dokumenty zostały złożone poprawnie.

#30 Share przemek7652

przemek7652

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 16:35

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika do mnie sie odezwali po 7 miesiacach i mam do poprawienia 10 faktur a brakowalo w adresie tylko /1 mialem wpisane 23 a mialo byc 23/1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share przemek7652

przemek7652

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 06:40

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika na jakim etapie jestescie w rozliczeniu premii ? mieliscie juz jakies kontrole ?

#32 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 02 sierpień 2011 - 07:55

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika A jeżeli pewną inwestycje w biznes planie mam zapisaną dopiero na 2014 rok, a będę ją chciał zrealizowac rok wczesniej to nikt sie nie przyczepi?? Lub gdy jednej z uprawianych roślin, którą podałem w biznesplanie, że będe ją uprawiał, zabraknie w tym roku w moim gospodarstwie to co wtedy, Ktos to sprawdzi, czy wyjdzie to dopiero podczas wniosków o dopłaty bezposrednie??

#33 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 12:21

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Witam

Panowie nie nerwowo,

Młody Rolnik to specyficzne działanie i przy rozliczaniu z niego zapłaty za maszyny nie muszą być przelewami. Oczywiście zakupowane maszyny muszą spełniać takie warunki jak w działaniu Modernizacja, ale wpłaty mogą być gotówkowe. Dodatkowo jeszcze jak rolnik nie jest Vatowcem (rolnik ryczałtowy) to będzie się rozliczał z zakupu według cen brutto zakupu. Gdy rolnik jest vatowcem to według cen netto.
Maszyny można kupować wcześniej niż się zaplanowało.

Edytowany przez tata1, 03 sierpień 2011 - 12:23.

#34 Share betonixx

betonixx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 22:02

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Witam wszystkich. Zastanawiam się nad pewnym szczegółem. W ustawie jest zapis w

§ 19:
a) pkt 2 otrzymuje brzmienie:
„2) potwierdzone za zgodność z oryginałem
przez pracownika Agencji lub notariusza kopie
faktur, dokumentów księgowych o równoważnej
wartości dowodowej lub innych
dokumentów potwierdzających poniesienie
wydatków co najmniej 70 % kwoty pomocy
na inwestycje zgodne z założeniami biznesplanu
— po zrealizowaniu każdej z inwestycji
i nie później niż do dnia upływu 3 lat od
dnia wypłaty pomocy;”

dotyczy on oczywiście rozliczania się z inwestycji. Moje pytanie dotyczy zapisu "lub innych
dokumentów". Czy na podstawie tego zapisu mogę kupić od osoby prywatnej maszynę spełniającą wymagania(nie stara, nie kupiona za środki unijne, nie od szwagra:P itp), na podstawie umowy kupna-sprzedaży aby ominąć podatek vat?

#35 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 18:13

Witam

Panowie nie nerwowo,

Młody Rolnik to specyficzne działanie i przy rozliczaniu z niego zapłaty za maszyny nie muszą być przelewami. Oczywiście zakupowane maszyny muszą spełniać takie warunki jak w działaniu Modernizacja, ale wpłaty mogą być gotówkowe. Dodatkowo jeszcze jak rolnik nie jest Vatowcem (rolnik ryczałtowy) to będzie się rozliczał z zakupu według cen brutto zakupu. Gdy rolnik jest vatowcem to według cen netto.
Maszyny można kupować wcześniej niż się zaplanowało.

tata1 - poczytaj dziennik ustaw!!!!!!!

#36 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 20:39

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Jwśli chcem kupić z komisu używaną maszynę nie starszą niż 5 lat to muszę brać rzeczoznawcę? Jeśli tak to gdzie go szukać, co będzie sprawdzał i ile bierze za usługę?
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#37 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 15:44

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Dochodzą mnie słuchy, że jeśli za pieniądze z MR kupuje przyczepę to oprócz faktury Vat zakupu przedstawić dokumenty że mam prawo jazdy na T na ciągnik z uprawnieniami na przyczepę.
Podobnie, jeśli kupujesz opryskiwacz, musisz okazać się dokumentem określającym pozwolenie na wykonywanie zabiegów opryskiwaczem.
Podobnie, jeśli kupujesz deszczownię, musisz okazać wszystkie dokumenty na źródło, z którego będziesz czerpał wodę i wszystkie pozwolenia.
Czy to prawda? Gdzie to jest opisane w ustawie?
Przecież przy zakupie maszyny mamy udokumentować to jedynie fakturą vat lub ewentualnie umową sprzedaży jeśli ta maszyna jest używana do 5 lat.

#38 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 16:25

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Czy przy zakupie ciągnika na MR trzeba ksero dowodu rejestracyjnego czy tylko faktura i potwierdzenie przelewu ?

#39 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 10 listopad 2011 - 17:33

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika panowie wyżej nie przesadzajcie, może jeszcze książeczkę zdrowaia, i numer buta trzeba będzie okazać, to oczym piszecie to są plotki , przeczytajcie rozpożądzenie na arimr warunki, to będziecie wiedzieć co ,jak i z czym, ja przy rozliczaniu okazałem faktury, i dowody przelewu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 14:50

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Panowie, a jak ma się sprawa z obrotami stada w biznesplanie. Mam trzode chlewną, jednak z powodu słabych cen produkcja jest ograniczona i bedzie mniejsza niż założone to w biznesplanie. Trzeba zmienic założenie biznespalnu?? Spadnie wtedy ESU, ona ma być nie mniejsze niż w dniu podpisania umowy?? Jest to sprawdzane?? Jak zrobić, żeby ewentualnie nie dostać wezwania do zwrotu kasy.