Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

265 odpowiedzi na ten temat

#241 Share miziun

miziun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Sport,

Napisany 03 maj 2016 - 09:06

Witam. ja rozliczałem się z 75 tyś ostatnio, zadzwoniła pani z arimr i powiedziała że nie mam rozliczonych maszyn z młodego, a ja az oczy zrobiłem bo kupiem  ładowacz czołowy za 30 tyś, prasę 50 tyś, a ze to było powiązane z modernizacją to pani uświadomiła mi ze liczy się netto minus zwrot z modernizacji to z prasy do rozliczenia tylko liczyło się 20 tyś a nie 50 tys dla mnie był szok. Ale pomogła rozliczyć dołączyliśmy aneksem przyczepę i suma sumarum minus zwrot z modernizacji i bez vatu nazbierałem 70% udokumentowanych wydatków, dobrze że były inne maszyny kupowane w tamtym okresie i były fv i przelewy bo wtedy nic by się nie dało zrobić, tylko oddawać kase.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Dzisiaj, 23:59
  •  

#242 Share mak135

mak135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 maj 2016 - 09:21

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika czyli oni liczą bez vatu ?
czyli ja mam się z nimi rozliczać bez vatu ??

#243 Share kamilk19912

kamilk19912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 maj 2016 - 09:38

mlodyhef czy mógłbyś wysłać kopie tego dokumentu na pw, jestem bardziej za kupnem starszej maszyny i są różne opinie na ten temat, z góry dziękuję :)

Edytowany przez kamilk19912, 03 maj 2016 - 09:39.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 03 maj 2016 - 11:05

Nie wiem czy dobrze to wkleiłem...

Załączone pliki

#245 Share miziun

miziun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Sport,

Napisany 03 maj 2016 - 15:41

jakkorzystałeś z modernizacji i rozliczałeś się tymi maszynami w młodym to bez vatu i minus refundacja z modernizacji a reszta to rozliczenie młodego, jak nie brałes maszyn przez modernizacje to z vatem wtedy tak pani mówiła

#246 Share kamilk19912

kamilk19912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 maj 2016 - 16:43

Dzięki kolego tylko ja spotkałem się z taką odpowiedzią ze jeżeli maszyna ma np 10 lat była przywieziona np z Niemiec i tam ona była kupiona już z środków unijnych to nie można jej ponownie kupić na MR. Gorsze jest to ze Ty tego nie wiesz nie możesz spr po nr serii a agencja niby może, nie pomoże nawet zaświadczenie od kupującego ze kopił ja bez środków unijnych...  

#247 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 maj 2016 - 22:13

Witam ja kupilem ciagnik zgodnie z zalozeniem w 2015 ,przelewem z komputera i mam potwierdzenie przelewu na mailu czy mam je poprostu wydrukowac czy musze isc do banku zeby mi to wydali jakos w oryginale i wtedy zaniesc razem z faktura ?
I druga sprawa mija juz pol roku od zakupu ciagnika to mam jeszcze 2 i pol roku do oddania fakture i potwierdzenie przelewu ?

Niby w wymaganiach jest że nawet z bankowości internetowej musi być pieczątka, ale to może zależeć od konkretnego OR. Ja na wszelki wypadek wziąłem potwierdzenie z banku. Pani w T-mobile była bardzo zdziwiona, że o coś takiego proszę, nawet nie wiedziała jak ma to zrobić ale zadzwoniła gdzieś, skasowała 10 pln i dała zaświadczenie z pieczątką :)

#248 Share Fiu2

Fiu2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 05 maj 2016 - 14:19

10 zł ??? O_o jprdle..... też pokupowałem sprzętu za 80k używki i trochę stracha człowiek ma bo ni chu chu spr czy byla brana maszyna na dofinansowanie czy nie ale jestem dobrej mysli. Głębosz z 91r raczej jest ok upr-siewny 2000 rok i rolujaca 2005r (Francja) musze wszystko skompletować i się spróbować rozliczyć.

#249 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 maj 2016 - 22:29

ja  właśnie wypełniłem ankietę monitorującą esu miało się zwiekszyć o 10 %  , a zwiększyło się o 140 % !! tylko jedno mnie martwi rubryka struktura produkcji... jak to z tym jest ? z tego co wcześniej wyczytałem mają jakieś "grupy" upraw bo ogólnie jęczmień jary zmniejszył się o 1,5 ha , pszężyto zlikwidowałem czyli -4 ha , tak samo ziemniaki likwidacja  - 3 ha , ale za to pszenice zwiększyłem o 26 ha i cebule o 13 ha i buraki o 5 ha... do wtorku muszę złożyć ostatnią ankietę ( po 5 latach od wpłaty kasy ) aneksują strukturę upraw ? haruje jak wół , rozwijam się jeśli przez strukture upraw zawale to będzie tragedia :( proszę o pomoc..

#250 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 20 maj 2016 - 07:35

Najlepiej poradzić się doradcy rolniczego. Jak coś źle wypełnisz to przyślą ci pismo z prośbą o korektę.Od razu kary ci nie wlepią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 22 maj 2016 - 14:11

Muszę dostarczyć zaświadczenie o długości podlegania ubezpieczeniu w KRUS. Lepiej dostarczyć osobiście czy lepiej wysłać pocztą? Muszę pisać jakieś pismo przewodnie, czy tylko wrzucić to zaświadczenie w koperte i wysłać  poleconym do OR?

#252 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 maj 2016 - 15:46

ja właśnie wypełniłem ankietę monitorującą esu miało się zwiekszyć o 10 % , a zwiększyło się o 140 % !! tylko jedno mnie martwi rubryka struktura produkcji... jak to z tym jest ? z tego co wcześniej wyczytałem mają jakieś "grupy" upraw bo ogólnie jęczmień jary zmniejszył się o 1,5 ha , pszężyto zlikwidowałem czyli -4 ha , tak samo ziemniaki likwidacja - 3 ha , ale za to pszenice zwiększyłem o 26 ha i cebule o 13 ha i buraki o 5 ha... do wtorku muszę złożyć ostatnią ankietę ( po 5 latach od wpłaty kasy ) aneksują strukturę upraw ? haruje jak wół , rozwijam się jeśli przez strukture upraw zawale to będzie tragedia :( proszę o pomoc..

Poszukaj w necie , jest tam dostępny wzór jak policzyć %zmiany struktury produkcji .
Sam się martwilem ze mam za dużo zmian (np zamiast 1,65ha koniczyny było 80ar przy całkowitej powierzchni gospodarstwa 10ha ) , ale jak policzylem wg wzoru to wyszło ze mam duży zapas .

A zacząłem liczyć dopiero jak zadzwonili z agencji ze do dopłat w 2015 podalem co innego a w ankiecie co innego , pracownik armir był na tyle miły ze dal mi ściągnąć z kartki jaka miał z dopłat .

Kilka dni po tym dostałem polecony list ze zostało rozliczone 72 tys zl i do rozliczenia zostało 00,00zl .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#253 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 22 maj 2016 - 18:34

Muszę dostarczyć zaświadczenie o długości podlegania ubezpieczeniu w KRUS. Lepiej dostarczyć osobiście czy lepiej wysłać pocztą? Muszę pisać jakieś pismo przewodnie, czy tylko wrzucić to zaświadczenie w koperte i wysłać  poleconym do OR?

Możesz wysłać samo zaświadczenie bezpośrednio do OR.

#254 Share potrekk

potrekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 maj 2016 - 18:46

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika kolego pawlus 224 o jakiej ankiecie mówisz?

#255 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 maj 2016 - 22:21

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Juz nie pamiętam czy to "ankieta monitorujaca" czy "sprawozdanie z realizacji biznesplanu"

MR 2011 .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#256 Share tomekkomar

tomekkomar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:transport, ciężarówki, tuning

Napisany 25 maj 2016 - 17:54

A jeżeli chodzi o kontrolę to ja miałem zaraz po wpłynięciu środków z MR na konto. Jak rozliczałem środki dałem tylko dowód, fakturę i potw. przelewu na ciągnik, a po jakimś czasie dostałem pismo, że środki zostały rozliczone.

A z KRUSem było tak, że wysłałem informację, że podlegam ubezpieczeniu nadal przed upływem 1 roku, a oni chcieli po upływie 1 roku, pani zadzwoniła i powiedziała, że nie dostarczyłem im takiego pisma, a więc powiedziałem, że dostarczyłem przed upłynięciem roku, odszukała, tak było faktycznie- potwierdziła, i kazała wysłać nowe zaświadczenie z Krus, a że opłacam do tej pory to nie było z tym problemu. Na razie nie dostałem żadnej sankcji z tego tytułu, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, a rolnik to specyficzny zawód i oni o tym wiedzą, trzeba tylko umieć z nimi rozmawiać. Nie dość, że musisz zrobić robotę w polu, to jeszcze ganiaj z papierami :)

Edytowany przez tomekkomar, 31 maj 2016 - 21:02.

#257 Share tomekkomar

tomekkomar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 maj 2016 - 17:51

Przepraszam za post pod postem.

ESU można wyliczyć na podstawie faktur ze sprzedaży płodów, ilość, cena wartość, areał.

#258 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 maj 2016 - 17:53

ESU wyliczasz na podstawie areału konkretnych upraw i ilości zwierząt. 

#259 Share tomekkomar

tomekkomar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 maj 2016 - 19:47

Prowadzę tylko produkcję roślinną, niektóre produkty nie są wyszczególnione w tabeli, dlatego muszę obliczyć nadwyżkę bezpośrednią danego asortymentu (może być właśnie na podst. przychodów i kosztów) dla wyliczenia ESU, o tak będzie dobrze :) Za szybko napisałem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share kmx125

kmx125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo

Napisany 15 czerwiec 2016 - 13:27

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Mam pytanie w tym roku 2016 złożyłem wniosek na młodego rolnika i ciekawi mnie czy jak podałem datę realizacji na 2017r to jak bym w tym roku 2016 dostał przelew mógłbym kupić maszyny?