Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

265 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johny11901

johny11901

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza. motoryzacja ,mechanika ,

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:24

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Witam . Mam pytanie tylko i wyłącznie do tych ,którzy już rozliczyli się z premi dla młodego rolnika lub są w trakcie tej procedury . Jakie dokładnie dokumenty i w jakim dokładnie czasie należy dostarczyć agencji ARIMR od dnia otrzymania premi , wcelu wywiazania się z umowy . w umowie jest to niby podane ale są pewne nieścisłosci co do terminu dostarczenia dokumentów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Dzisiaj, 05:57
  •  

#2 Share tomasz21

tomasz21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:50

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika masz 3 lata na rozliczenie od dnia wyplaty pomocy. mozesz rozliczac sie
do konca roku po zrelizowaniu okreslonego w biz plan etapu
dokumenty ksiegowe, faktury vat
do kwoty 10000zl mozesz placic gotowka powyzej tej kwoty przelew
przy zaplacie gotowka do faktury potrzebne jest .kp.
przy przelewie potwierdzenie dokument potwierdzajacy przelew
ja rozliczalem sie 2 lata temu

#3 Share johny11901

johny11901

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:03

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika za traktor pieniądze przelewałem ale mam też fakture ,więc chyba starczy faktura??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomasz21

tomasz21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:08

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika jak najbardziej. dolacz potwierdzenie u mnie wymagali

#5 Share johny11901

johny11901

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:17

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika ale są też dokumenty na których rozliczenie czeka sie po upływie 3 lat , coś z KRUSEM chyba ..
dokumenty trzeba dostarczyć osobiście czy pocztą do wawy ?? Bo jak sie starałem o premie to wszystko pocztą....

Edytowany przez johny11901, 03 styczeń 2011 - 22:19.

#6 Share rjurczyk

rjurczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 08:20

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Dostałeś pieniądze już teraz z ostatniego naboru?
Jeśli tak to mam pytanie, w jakim czasie od złożenia wniosku o płatność wypłacają? Jestem na etapie przekazania i na dniach będę składał o płatność....

#7 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 09:31

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika wszystko zależy co napisałeś w biznesplanie, jeśli napisałeś tylko że kupisz ciągnik to ok. faktura Ci wystarczy + potwierdzenie przelewu(jeśli zadatkowałeś, wpłacałeś zaliczkę na traktor, to także faktura zaliczkowa+ potwierdzenie). Jak dopisałeś ze kupisz coś więcej np pług , agregat itp.itd., a nie zrobiłeś tego to musisz zmienić założenia biznesplanu. Więc dla tych co składają teraz jedna rada nie piszcie nie wiadomo ile inwestycji zrobicie, bo później są tylko problemy. Piszcie na tyle na ile trzeba rozliczyć tą premie. W moim przypadku tylko zakup ciągnika by wystarczył na rozliczenie, ale miałem napisane że wybuduje nową tuczarnie ,jednak plany się zmieniły bo dokupiłem 7 ha ziemi i z poprzedniej inwestycji musiałem zrezygnować ,wstrzymać się.I wtedy musiałem założenia biznesplanu zmienić , bo to jest rozliczane z całego biznesplanu ,który złożyłeś.Wszystko się musi zgadzać z tym co tam napisałeś.

#8 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 04 styczeń 2011 - 12:08

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika tomasz21 Pierwsze slysze ze jak powyzej 10000zl to musi byc potwierdzenie przelewu. ja jak sie rozliczalem to zawiozlem tylko umowe kupna ciagnika bo tylko to mialem w biznesplanie.

#9 Share tomasz21

tomasz21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 14:46

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika w moim przypadku wymagali Swietokrzyski oddzial regionalny

#10 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 18:58

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Ja płaciłem gotówką 16tys, 13 tys i 14 tys, faktury wszystkie oddałem do ARiMR i problemu nie było z rozliczaniem sie, nawet miła pani wypisała mi kiedy i co jeszcze mam doniesc do agencji, co po 3 latach a co po 5 latch.

Edytowany przez poosa21, 04 styczeń 2011 - 19:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share johny11901

johny11901

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 20:37

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika A możesz napisać co dokładnie po 3 latach a co po 5 latach??

#12 Share grzelak1988

grzelak1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:55

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika a może ktoś wytłumaczyć kwestie zmiany biznesplanu?? bo pieniądze brałem głównie na maszyny rolnicze agregaty, rozsiewacz itp, i tam trzeba było podać cenę oraz gabaryty maszyn bynajmniej potrzebowali to ode mnie w ODR do wypełnienia wniosku, teraz plany się nieco zmieniły maszyny są potrzebne większe ceny też są inne, kiedy to trzeba zgłosić do ARiMR przed czy po zakupie??

#13 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:57

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika kiedy sie dostaje kase, po zakupie/przekazaniu gospodarstwa?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 17:49

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika @grzelak1988 jak są wieksze ceny to nie szkodzi gorzej ja by były mniejsze. u mnie ceny w biznezplanie były na 36tys, w kupiłem maszyny za 48tys. (nabór 2008)

@brzozak2 kase dostaje sie po przejeciu gospodarstwa a przed kupnem czegos co masz w biznesplanie.

Ta "miła" pani napisała mi tak:
po 3 latach zaświdczenie z krus że byłem ubezpieczony jako rolnik, oraz sprawozdanie z realizacji biznesplanu.
po 5 latach "wymogi w zakresie higieny i ochrony środowiska" - ankieta monitorująca.
3 i 5 lat sie liczy od dnia w którym dostałem kase na konto.

#15 Share kws

kws

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 15:34

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika jestem zainteresowany tym pytaniem prosba o odpowiedz
młodzi rolnicy jak to z dodatkowym zatrudnianiem ???
ja po technikum rolniczym dorabiam w piekarni na umowe o prace poniewaz z 11 ha IV ,V klasa ziemi nie wyzyje z
rodzicami z gospodarstwa tata na ręcie zdrowotnej od dawna ja jako domownik jestem na KRUS
złozyłem wniosek na MR i spodziewam sie decyzji o premie tylko czy moja praca na umowe
nie zaszkodzi mi w otrzymaniu premi ???
z umowy o prace pobieraja tylko 18% podatku czy pobierajac zaswiadczenie z U Skarbowego trafi slad
do ARiMR ze dorabiam???

#16 Share yamaha450

yamaha450

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 18:03

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Koledzy mam problem! co zrobic jak za maszyne zapłaciłem 48 tys. gotówką? beda sie czepiać tego?

#17 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 17 styczeń 2011 - 08:20

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

Koledzy mam problem! co zrobic jak za maszyne zapłaciłem 48 tys. gotówką? beda sie czepiać tego?

zależy od agenci,
albo będą wymagali dostarczenia, albo nie

#18 Share Mtz82Power

Mtz82Power

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 luty 2011 - 11:03

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika witam czy do premii muszą być spełnione jakieś wymogii jeżeli tak to są one ogólne dla wszystkich czy dla każdego indywidualne?

#19 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 09 luty 2011 - 11:54

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika a mi w biznesplanie napisali 5 lat na kupno ciągnika i przeszlo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 luty 2011 - 17:19

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika Na kupno czyli wydatkowanie części premii jest 3 lata licząc od dnia wypłaty pieniędzy.

Czyli od daty przelewu są 3 lata i niema raczej mowy żeby 5 lat przeszło.

Jakieś niedopatrzenie musiało omen być i napewno wezwą do poprawy tego.
A jak nawet nie wezwą to w 3 lata musisz kupić bo tak mówi rozporządzenie.