johny11901

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Nie zmienia to faktu, że w razie co sankcję trzeba zapłacić. W ODR nie mówili nic na ten temat? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nie własnie a co jeszcze i w jaki mczasie trzeba wysłać by pozniej ne miec zadnych problemow z gory dzieki za odpwoiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To masz szczęście. Na złożenie zaświadczenia masz 60 dni od momentu 12 miesięcy od wpływu na konto. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Kolego na pewno wysłali ci decyzję, taką, że dostałeś 100.000. Tego są 2 czy 3 kartki i wszystko jest opisane co do kiedy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

mi 13.03.2016 mija rok od wypłaty pomocy, a od 1.04. idę na umowę o pracę, bo mam nagraną robotę. także na początku kwietnia zjawię się w Krusie z umową o pracę od 1.04, wypiszę się zeń i wezmę zaświadczenie do Agencji.

 

potem jeszcze 2 papierki w 2018 roku oraz 2 w 2020 i po MR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Ciekawe czy faktycznie przez kolejne 4 lata tak pięknie będzie z umową o prace jak mówisz ..  

 

Bo mam dylemat czy iśc na umowę do pracy czy nie isc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

jak nie ta robota, to inna - w sumie już tu pracuję, tylko na umowę zlecenie za połowę najniższej krajowej i zgłoszone mam to do Krus.

 

produkcję roślinną można pogodzić z etatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Że pogodzic się da to ja wiem, bo pracowałbym 24 h i 48 miałym wolne, ale nie jestem do końca pewny czy ARIMR się nie doczepi któregoś dnia lub jakiś urzędas nie wymyśli jakiegoś durnego przepisu ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

mi 13.03.2016 mija rok od wypłaty pomocy, a od 1.04. idę na umowę o pracę, bo mam nagraną robotę. także na początku kwietnia zjawię się w Krusie z umową o pracę od 1.04, wypiszę się zeń i wezmę zaświadczenie do Agencji.

 

potem jeszcze 2 papierki w 2018 roku oraz 2 w 2020 i po MR :)

 

jakei papierki jakbys mogl rozwinąć ?

 

Że pogodzic się da to ja wiem, bo pracowałbym 24 h i 48 miałym wolne, ale nie jestem do końca pewny czy ARIMR się nie doczepi któregoś dnia lub jakiś urzędas nie wymyśli jakiegoś durnego przepisu ..

 

no jak po roku od wyplaty premi mozna isc do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

sprawozdanie z realizacji biznesplanu, ankieta i 2 x standardy utrzymania zwierząt, ochrony środowiska i BHP (do 2 m-cy po upływie 3 lat od wypłaty pomocy i 2 m-ce przed upływem 5 lat od wypłaty). młodym z naboru z 2014 roku rozporządzeniem to "dowalili" jakiś czas temu. 

 

niech ktoś poprawi, jeśli się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak tak wysłałem do ARIMR zaswiadczenie z krus o podleganiu ubezpieczeniu to przysla mi jakeis potwierdzenie ze maja i wszystko ok ? z ARIMR czy przysla pisemko ze juz maja te zaswiadczenie i gitara ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Nie przysyłają potwierdzenia zgodności. Jeśli się coś nie zgadza to już tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walekmocy    0

A czy ktoś się już rozliczał z premii dla młodego rolnika zakupem maszyn używanych? Jak na to patrzą w agencji? Umowa kupna od rolnika i oświadczenie "gotówkę otrzymałem" przechodzi?

A w ogóle to kupił ktoś na tą premię maszyny starsze niż 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

przelew w banku i w tytule vin traktora oraz faktura jak niechcesz pozniej latac jak poparzony do agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Nie można od rolnika. Tylko od kogoś co prowadzi działalność gospodarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

jak nie mozna ? Opinia rzeczoznawcy i papier ze nie był sprzet kupiony wcześniej na dotacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Rozmawiałem z doradcą i tak mi powiedział bo właśnie miałem na oku ciągnik od rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam właśnie wypełniam ankietę monitorującą i czy muszę tez do agencji wysłać tabelę nadwyżek bezpośrednich? jestem z naboru 2010,  o co chodzi z tym DJP  mogą się przyczepić jeśli wyjdzie mi za mały lub za duży ten współczynnik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Jedna po 3latach ( 60 dni) a druga po 5l od otrzymania przelewu. ( nie mam przy sobie decyzji także nie wiem co one maja monitorować ) :)

Edit
 W decyzji o przyznaniu premi masz opisane pkt 5 jak dobrze pamiętam :P

Edytowano przez Majcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Rozmawiałem z doradcą i tak mi powiedział bo właśnie miałem na oku ciągnik od rolnika.

Zmień doradcę ,bo ten Twój niewiele wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radas17    4

Witam właśnie wypełniam ankietę monitorującą i czy muszę tez do agencji wysłać tabelę nadwyżek bezpośrednich? jestem z naboru 2010,  o co chodzi z tym DJP  mogą się przyczepić jeśli wyjdzie mi za mały lub za duży ten współczynnik? 

DJP powinno być wyższe w roku docelowym jak w roku wyjściowym. Z tego co wiem to może być mniejszy o 20% od podanego we wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Zmień doradcę ,bo ten Twój niewiele wie

 

Potwierdzam i również zalecam zmianę doradzcy. Za potwierdzenie zapłaty wystarczy adnotacja do umowy kupna/sprzedaży że zostało zapłacone gotówką. Info z wydziału inwestycji ARiMR który rozlicza te wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

majcin z ktorego roku mr jestes? ja jestem z 2011 i nie mam nic w dokumentacji ze po 5 latach mam też złożyć ankietę. doradca mówi ze lepiej w razie w złożyć albo do nich zadzwonić i się dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Kiedy można sprzedać maszyny z młodego rolnika bo minEło mi 5 lat.Czy okres 5 lat wyznacza kasa która wpłynęła na konto ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj