johny11901

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ben87    1

jeżeli tylko masz wystarczającą ilość ha (średnia krajowa lub wojewódzka) to spokojnie mżesz w biznesplanie coś tam jeszcze dopisać. ja tak będę robił jeśli mi tej ziemi nie uznają. bo tak można.

a czy jak ziemie kupiłem na kredyt dofinansowany to mogę rozliczyć bo w tym przypadku mam przelew.

a młodego można było chyba łączyć z modernizacja i kredytami dofinansowanymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

ha to ja mam juz prawie 50 wlasnego kupionego tylko mialem wpisane ze te 75% wykorzystam na ziemie a 50 dostalem w spadku a 3 musialem kupic z czego 2 kupilem tylko 1 mi zostal. i jest problem bo musze w tym roku kupic bo niby mam 3 lata na spelnienie tego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

W moim przypadku nie wymagali potwierdzenia przelewu za zakup ziemi (kwoty poniżej 10tys.). Akt notarialny z wymienioną ceną jest swoistym dowodem zapłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

ha to ja mam juz prawie 50 wlasnego kupionego tylko mialem wpisane ze te 75% wykorzystam na ziemie a 50 dostalem w spadku a 3 musialem kupic z czego 2 kupilem tylko 1 mi zostal. i jest problem bo musze w tym roku kupic bo niby mam 3 lata na spelnienie tego??

 

jak dzwonilem do agencji to powiedzieli ze mozna zmienic jesli masz srednia krajowa juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

mam pytanie a jak jest z ankieta monitorujaca? kiedy trzeba to skaladac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Trochę dziwnie to napisali z tą ankietą monitorującą ale składa się ją w okresie ostatnich dwóch miesięcy (60 dni ) przed upływem 5 lat od dnia wypłaty pomocy oraz na każde rządnie.

Nie zapomnij też o sprawozdaniu z realizacji biznesplanu (60 dni po upływie 3 lat od dnia wypłaty pomocy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatra    0

panowie a jest jakiś druk z którym trzeba składać faktury za zakup maszyny lub akt notarialny za zakup ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

Witam. Mam pytanie odnośnie rozliczania zakupionych maszyn. Chodzi mi o terminy dostarczenia faktur. Czy jest to termin do 31stycznia bieżącego roku złożenia faktur za zakupione maszyny w roku poprzednim czy jest to termin do 3 lat od wydatkowania kasy. wyczytałem że ten do 31 to było kiedyś. powiedzcie mi jak to jest teraz. jestemz naboru 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

Witam czy moze ktoś już składał "Sprawozdanie z realizacji biznesplanu" które jest wymagane do rozliczenia premii MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

Witam,

Panowie chciałbym się was zapytac czy agencja jako dowód zapłaty respektuje przedwstepna umowe kupna-sprzedazy działki rolnej ?? zastanwaim sie nad tym bo kupiłem 2 działki na kredyt, udział własny był zawsze płacony w formie zaliczki gotówką w umowie przedswtepnej (jest to napisane w aktach notarialnych). Czy to przechodzi ?? mial ktos już może taka sytuację ??? za odpowiedz z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

kolego poosa21 mam pytanie.przygotowuje własnie sprawozdanie na MR i w zwiąsku z tym chciałem się dowiedziec jak wyliczyłeś ESU??.w moim przypadku prowadzę produkcje opasów i trzody,gdzie bydło wszystko wiadomo co i jak,ale chodzi mi o pogłowie świń.w biznes planie jest stań roczny pogłowia jesli odbiega od biznesplanu to chcą żeby stan srednioroczny podać ale jak względem tego wtedy ESU obliczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ze zwierzętami to ci nie pomogę bo nie prowadze produkcji zwierzęcej, Ale jak pisałem sprawozdanie z realizacji biznesplanu to w 3 roku od wypłaty premi wg biznesplanu powinienem mieć ziemniaków 2,30ha (min) a miałem 2,28ha i musiałem pisać wiosek o zmiane biznesplanu, nawet o 2 ary sie przyczepili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

To dziwne bo ja w mazowieckim miałem dość duże różnice stanu faktycznego z biznesplanem zarówno po 3 jak i po 5 latach, w sprawozdaniu miałem nawet roślinę której nie było w biznesplanie i nik nic nie kazał mi zmieniać. Prowadzoncy wytłumaczył mi to że ta nowa roślina jest na tak małej powieszchni że nie powodowała zmiejszenia powieszchni innych grup upraw o ponad 30 procent. Ziemniaków miałem więcej o ponad 50 procent i też nie zmieniałem bo powiedział że więcej może być aby miej jak 30 procent nie było. A z bydłem t akurat prawie pasowało, no a trzodę to tak robiłem zgłoszenia żeby mniej więcej pasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

A jak wyglądała u was kontrola pierwsza,znaczy się po tych 3 latach byli na kontroli sprawdzić np zakupione maszyny(numery seryjne,tabliczki znamionowe itp.).Czy podczas kontroli sprawdzają tylko co się zakupiło czy pola też mierzą i chodzą w obejsciu gospodarki???.Dopytuje się tak bo jeszcze nie miałem a chce wiedzieć na co się przygotować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądała u was kontrola pierwsza,znaczy się po tych 3 latach byli na kontroli sprawdzić np zakupione maszyny(numery seryjne,tabliczki znamionowe itp.).Czy podczas kontroli sprawdzają tylko co się zakupiło czy pola też mierzą i chodzą w obejsciu gospodarki???.Dopytuje się tak bo jeszcze nie miałem a chce wiedzieć na co się przygotować :)

 

Dołączam się do pytania, jak wygląda sprawa po trzech latach od przejęcia gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PtaszyniakR    0

Witam wszystkich, mam pytanie, jestem Młodym Rolnikiem i z pieniędzy które dostałem kupiłem maszyny. Pytanie jest takie: kiedy mogę sprzedać te maszyny? Dodam że minęły 3 lata od otrzymania pieniążków i ok 2 lat od kupna maszyn. Będę wdzięczny za udzielenie odp, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Właśnie dlatego nie powinno być takich programów, tylko czekają żeby mineło 5 lat aby sprzedać, i pieniążki za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

witam w biznez planie mam wpisane zakop maszyn rolniczych na kwotę 120000zł i czy mogę te maszyny kupić za 96000zł czy się będą czepiać ,czy wystarczy żeby się tylko rozliczyć z tych 75tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

Witam. Najbezpieczniej jest napisać podanie o zmianę PRG i wtedy śpisz spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Panowie o co chodzi z tym "Sprawozdanie z realizacji biznesplanu" sam muszę to pobrać z agencji czy mi to przyślą do wypełnienia? ostatnio otrzymałem oświadczenie beneficjenta MR i listę kontrolną oraz przyłączam się do pytania jak wygląda kontrola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

czy przy rozliczaniu sie z premii za zakup ciągnika trzeba oprócz faktor przedstawić także dowód rejestracyjny ???


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golobek    0

witam też chciałbym dowiedzieć się jak wygląda i kiedy jest kontrola ? po 3 czy po 5 latach? mam też pytanie natury wypełnienia spr z realizacji biznesplanu mianowicie kupiłem w 2011 roku prasę zwijającą a w 2013 rozdrabniacz bijakowy i opryskiwacz i jak mam wpisać na drugiej stronie w zakresach zrealizowanych inwestycji? liczba zakupionego sprzętu ruchomego itd bo nie kumam co jest napisane w instrukcji. dziękuję za odp.

a i miałem taki problem bo z biznesplanie miałem 24 krowy ale los mi nie sprzyjał i ledwo 20 mam a cielne jałówki nie zdąrzą się ocielić by stać się krowami i jak dzwoniłem to pow mi ze jeśli zwiększenie stada ( zakup jałówek) nie był wpisany w tabeli 5.2 to stan bydła musi sie jedynie mieścić w tej 30 procentowej różnic stanu.pisałem też zmianę biznesplanu. wcześniej miałem zakup jałówek i prasy potem jałówki zamieniłem na opryskiwacz i śrutownik. z areałem też mi wyjaśnił mianowicie miałem wpisane na ten roku 7.6 ha pszenżyta i 3 ha kuku na kiszonke wyszło że jest 5,4 pszenżyta i 5,2 kukurydzy to pow mi że kukurydza jest w grupie roślin zbożowych więc nie ma problemu że areały odbiegają od założeń bo i inny areał mieszanki mam zamiast 1 ha to 3. ogólnie o ile dobrze zrozumiałem to np jak wpisane ze zbóż 15 (w tym kukurydza) ha traw 5 ha to ważne aby powierzchnie tych grup yło w miarę zbliżone a w grupie to mogą być wyższe różnice niż 30 proc.

dziękuję za uwagę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

A kupował ktoś ziemię za premię? Chodzi mi o że chcąc udokumentować wydatkowanie to czy w akcie musi być wzmianka że kasa była z premii dla młodego rolnika.

Edytowano przez przemasboss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Nie. Taka wzmianka nie jest potrzebna. W akcie notarialnym musi być podana cena, oczywiście nie może rażąco odbiegać od cen rynkowych;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj