johny11901

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

Polecane posty

suzuki21l    5

termin od dnia wypłaty pomocy do 3lat, wypłaty pomocy- to termin przelewu premii MR na moje konto, czy termin decyzji, jak to rozumieć?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

U mnie zbliża się termin transakcji i mam mętlik w głowie. Przeglądałem wszystkie dokumenty, ale nie znalazłem żadnej wzmianki do jakiej sumy można płacić gotówką. :blink: Może ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Bardzo bym był wdzięczny za odpowiedź. W sumie to najlepiej do ARiMR zadzwonić.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldco    0

Witam

A jak mam pytanko odnośnie potwierdzenia złożenia dokumentów za realizacje biznesplanu. Jakis miesiąc temu zakupiłem pole za pieniądze z MR i zawiozłem do agencji stosowne dokumenty (potwierdzenie przelewu, oświadczenie o nie kupowaniu od rodzinki i akt notarialny). I moje pytanko jest, po jakim czasie dostaje się potwierdzenie czy te dokumenty zostały złożone poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek7652    1

do mnie sie odezwali po 7 miesiacach i mam do poprawienia 10 faktur a brakowalo w adresie tylko /1 mialem wpisane 23 a mialo byc 23/1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

A jeżeli pewną inwestycje w biznes planie mam zapisaną dopiero na 2014 rok, a będę ją chciał zrealizowac rok wczesniej to nikt sie nie przyczepi?? Lub gdy jednej z uprawianych roślin, którą podałem w biznesplanie, że będe ją uprawiał, zabraknie w tym roku w moim gospodarstwie to co wtedy, Ktos to sprawdzi, czy wyjdzie to dopiero podczas wniosków o dopłaty bezposrednie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata1    0

Witam

 

Panowie nie nerwowo,

 

Młody Rolnik to specyficzne działanie i przy rozliczaniu z niego zapłaty za maszyny nie muszą być przelewami. Oczywiście zakupowane maszyny muszą spełniać takie warunki jak w działaniu Modernizacja, ale wpłaty mogą być gotówkowe. Dodatkowo jeszcze jak rolnik nie jest Vatowcem (rolnik ryczałtowy) to będzie się rozliczał z zakupu według cen brutto zakupu. Gdy rolnik jest vatowcem to według cen netto.

Maszyny można kupować wcześniej niż się zaplanowało.

Edytowano przez tata1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betonixx    0

Witam wszystkich. Zastanawiam się nad pewnym szczegółem. W ustawie jest zapis w

 

§ 19:

a) pkt 2 otrzymuje brzmienie:

„2) potwierdzone za zgodność z oryginałem

przez pracownika Agencji lub notariusza kopie

faktur, dokumentów księgowych o równoważnej

wartości dowodowej lub innych

dokumentów potwierdzających poniesienie

wydatków co najmniej 70 % kwoty pomocy

na inwestycje zgodne z założeniami biznesplanu

— po zrealizowaniu każdej z inwestycji

i nie później niż do dnia upływu 3 lat od

dnia wypłaty pomocy;”

 

dotyczy on oczywiście rozliczania się z inwestycji. Moje pytanie dotyczy zapisu "lub innych

dokumentów". Czy na podstawie tego zapisu mogę kupić od osoby prywatnej maszynę spełniającą wymagania(nie stara, nie kupiona za środki unijne, nie od szwagra:P itp), na podstawie umowy kupna-sprzedaży aby ominąć podatek vat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Witam

 

Panowie nie nerwowo,

 

Młody Rolnik to specyficzne działanie i przy rozliczaniu z niego zapłaty za maszyny nie muszą być przelewami. Oczywiście zakupowane maszyny muszą spełniać takie warunki jak w działaniu Modernizacja, ale wpłaty mogą być gotówkowe. Dodatkowo jeszcze jak rolnik nie jest Vatowcem (rolnik ryczałtowy) to będzie się rozliczał z zakupu według cen brutto zakupu. Gdy rolnik jest vatowcem to według cen netto.

Maszyny można kupować wcześniej niż się zaplanowało.

 

tata1 - poczytaj dziennik ustaw!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jwśli chcem kupić z komisu używaną maszynę nie starszą niż 5 lat to muszę brać rzeczoznawcę? Jeśli tak to gdzie go szukać, co będzie sprawdzał i ile bierze za usługę?


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Dochodzą mnie słuchy, że jeśli za pieniądze z MR kupuje przyczepę to oprócz faktury Vat zakupu przedstawić dokumenty że mam prawo jazdy na T na ciągnik z uprawnieniami na przyczepę.

Podobnie, jeśli kupujesz opryskiwacz, musisz okazać się dokumentem określającym pozwolenie na wykonywanie zabiegów opryskiwaczem.

Podobnie, jeśli kupujesz deszczownię, musisz okazać wszystkie dokumenty na źródło, z którego będziesz czerpał wodę i wszystkie pozwolenia.

Czy to prawda? Gdzie to jest opisane w ustawie?

Przecież przy zakupie maszyny mamy udokumentować to jedynie fakturą vat lub ewentualnie umową sprzedaży jeśli ta maszyna jest używana do 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Czy przy zakupie ciągnika na MR trzeba ksero dowodu rejestracyjnego czy tylko faktura i potwierdzenie przelewu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

panowie wyżej nie przesadzajcie, może jeszcze książeczkę zdrowaia, i numer buta trzeba będzie okazać, to oczym piszecie to są plotki , przeczytajcie rozpożądzenie na arimr warunki, to będziecie wiedzieć co ,jak i z czym, ja przy rozliczaniu okazałem faktury, i dowody przelewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Panowie, a jak ma się sprawa z obrotami stada w biznesplanie. Mam trzode chlewną, jednak z powodu słabych cen produkcja jest ograniczona i bedzie mniejsza niż założone to w biznesplanie. Trzeba zmienic założenie biznespalnu?? Spadnie wtedy ESU, ona ma być nie mniejsze niż w dniu podpisania umowy?? Jest to sprawdzane?? Jak zrobić, żeby ewentualnie nie dostać wezwania do zwrotu kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

podpinam się również pod pytanie dotyczące..."innych

dokumentów potwierdzających poniesienie

wydatków".

 

Mianowicie czy jeśli kupie sprzęt rolniczy przyjmijmy pługi od kowala który wystawia rachunek, na którym jest normalnie pieczątka :"Zakład Kowalski Usługowo Produkcyjny..." lecz nie jest to faktura bo to nie płatnik Vatu tylko jest wpis: "Sprzedawca nie jest płatnikiem podatku Vat" to czy taki rachunek kwalifikuje się do zwrotu w ramach programu MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poiqwe    1

A jak to jest z rozliczaniem się z innych spraw niż tylko kasa? Miał już ktoś taką kontrolę albo końcowe rozliczenie? Z czego jeszcze trzeba się rozliczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystianr    0

WItam, chciałbym sie Was zapytac po jakim czasie ARiMR odsyłs fakturę,potwierdzenie przelewu lub inne dokumenty orginaly te które trzeba takze wysłac do osteplowania? WYsłałem 3 tyg temu i cisza..


Dj Asmach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystianr    0

Czytałes dokładnie rozliczanie sie z młodym rolnikiem? Tam bylo napisane aby dołączyc orginały a oni odsyłaja po osteplowaniu plus te kopie wykonane przez pracownika ARiMR, Co do dodatkowych dokumentów byklo tam tylko te oświadczenie, ze nie kupiłem maszyn od rodziny.

 

Znalazłem takie zdanie w rozliczeniu "Razem z kopią dowodu księgowego należy przedstawić oryginał w celu jego

ostemplowania. Po ostemplowaniu oryginał jest zwracany beneficjentowi"

 

Dla przypomnienia:

W polityce rachunkowości należy określić rodzaj dowodów księgowych (dowodów źródłowych) przyjmowanych do ewidencji, są to m.in.:

dowody zewnętrzne obce – dokumenty otrzymane od zewnętrznych kontrahentów, np. faktury, rachunki;

dowody zewnętrzne własne – dokumenty wystawiane przez organizację i przekazywane w oryginale kontrahentowi, np. faktury wystawiane przez stowarzyszenie/fundację, noty księgowe, rachunki;

dowody wewnętrzne – dotyczące dokumentowania operacji wewnątrz organizacji, np. listy płac, rachunek rozliczenia umów zlecenia i umów o dzieło, dokumenty obrotu kasowego (KP, KW, druk zaliczki, druk rozliczenia zaliczki), dokumenty obrotu magazynowego (PZ, RW, MM), dokumenty obrotu środków trwałych (OT, PT, LT);

dowody zbiorcze – np. raport kasowy.

Edytowano przez krystianr

Dj Asmach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystianr    0

Lukaczmarek nie mam tyle wolnego czasu aby sobie jeździc 120 km do ARiMR. Tak w ogóle Twój post nic nie wnosi.. po co w ogóle sie wypowiadać w ten sposób.

Twoja szczególna mądrość nie jest do niczego potrzebna.

Napisałem maila do ARiMR teraz czekam na odp.


Dj Asmach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Lukaczmarek nie mam tyle wolnego czasu aby sobie jeździc 120 km do ARiMR. Tak w ogóle Twój post nic nie wnosi.. po co w ogóle sie wypowiadać w ten sposób.

Twoja szczególna mądrość nie jest do niczego potrzebna.

Napisałem maila do ARiMR teraz czekam na odp.

u mnie wyglądało to tak, pojechałem osobiście z oryginałami oni je skserowali kopię wzieli sobie a oryginały oddali bez żadnego stempla,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A u mnie tez nie podsteplowali moich faktur i musiałem jechac jeszcze raz, żeby zrobić pieczątke na orginale "Premia Młody Rolnik" i wtedy dopiero ksero, Ja bym im nie wysyłał orginałów, bo na poczcie rózne rzeczy sie dzieja a kilka godzin sie znajdzie zeby takie rzeczy załawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

krystianr chodzi mi o to że wysyłanie ważnych dokumentów nie jest zbyt bezpieczne. A w agencji też mają bałagan i nie wszystko dociera tam gdzie powinno. I jak kolega mówi zakładam że całe dnie od rana do wieczora zajęty nie jesteś.

u mnie też podstemplowali skserowali i dopiero oddali

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj