johny11901

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

Polecane posty

Toru    15

Mam trzy pytanka:

Czy po każdym zakupie maszyny zgłaszaliście fv/umowę ks do agencji czy wszystkie na raz?

Do każdej używanej maszyny musi być opinia rzeczoznawcy czy dopiero jak agencja zażąda?

Na wydatkowanie premii mamy 3 lata, czy jak mam wpisane rok realizacji inwestycji 2016 to jest to w jakiś sposób wiążące czy mogę kupić później, aby w ciągu 3 lat od wypłaty, ew. zgłaszać dłuższy termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Możesz wszystkie faktury/dokumenty dostarczyć na raz.

Do każdej używanej musi być opinia.

Musisz trzymać się terminów wyznaczonych przez Agencję. Co do dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Dzis bylem Sie rozliczyc. Dostarczylem faktury potwierdzenie przelewu oswiadczenie ze nie kupilem od rodziny pismo przewodnie. Facet za biurkiem tylko przyjmowal dokumenty i nie powiedzial mi czy musze cos jeszcze zlozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Przyślą ci. Osoby odbierające dokumenty tylko je przyjmują. Sprawdza je całkiem inna osoba.A na fakturach miałeś podane dane każdego sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja musiałem dosyłać wszystkie parametry(rok prod.,szerokość robocza,nowa czy używana,numer seryjny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z jakiego naboru korzystałeś? Z którego roku?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Ja kupilem ciagnik za 400 tysiecy i jak dalem przelew na 300 tysiecy to im bylo malo i jeszcze umowe o kredyt musialem przedstawiac jak by to mialo jakies znaczenie, skoro musialem sie rozliczyc z 70 tysiecy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

2007-13, ja jestem z naboru z 2014 roku i dostałem pismo, że można używane starsze niż 5 lat kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0
Napisano (edytowany)

Witam ja kupilem ciagnik zgodnie z zalozeniem w 2015 ,przelewem z komputera i mam potwierdzenie przelewu na mailu czy mam je poprostu wydrukowac czy musze isc do banku zeby mi to wydali jakos w oryginale i wtedy zaniesc razem z faktura ?
I druga sprawa mija juz pol roku od zakupu ciagnika to mam jeszcze 2 i pol roku do oddania fakture i potwierdzenie przelewu ?

Edytowano przez MateuszNoco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

Witam. ja rozliczałem się z 75 tyś ostatnio, zadzwoniła pani z arimr i powiedziała że nie mam rozliczonych maszyn z młodego, a ja az oczy zrobiłem bo kupiem  ładowacz czołowy za 30 tyś, prasę 50 tyś, a ze to było powiązane z modernizacją to pani uświadomiła mi ze liczy się netto minus zwrot z modernizacji to z prasy do rozliczenia tylko liczyło się 20 tyś a nie 50 tys dla mnie był szok. Ale pomogła rozliczyć dołączyliśmy aneksem przyczepę i suma sumarum minus zwrot z modernizacji i bez vatu nazbierałem 70% udokumentowanych wydatków, dobrze że były inne maszyny kupowane w tamtym okresie i były fv i przelewy bo wtedy nic by się nie dało zrobić, tylko oddawać kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mak135    1

czyli oni liczą bez vatu ?
czyli ja mam się z nimi rozliczać bez vatu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1
Napisano (edytowany)

mlodyhef czy mógłbyś wysłać kopie tego dokumentu na pw, jestem bardziej za kupnem starszej maszyny i są różne opinie na ten temat, z góry dziękuję :)

Edytowano przez kamilk19912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

jakkorzystałeś z modernizacji i rozliczałeś się tymi maszynami w młodym to bez vatu i minus refundacja z modernizacji a reszta to rozliczenie młodego, jak nie brałes maszyn przez modernizacje to z vatem wtedy tak pani mówiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

Dzięki kolego tylko ja spotkałem się z taką odpowiedzią ze jeżeli maszyna ma np 10 lat była przywieziona np z Niemiec i tam ona była kupiona już z środków unijnych to nie można jej ponownie kupić na MR. Gorsze jest to ze Ty tego nie wiesz nie możesz spr po nr serii a agencja niby może, nie pomoże nawet zaświadczenie od kupującego ze kopił ja bez środków unijnych...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Witam ja kupilem ciagnik zgodnie z zalozeniem w 2015 ,przelewem z komputera i mam potwierdzenie przelewu na mailu czy mam je poprostu wydrukowac czy musze isc do banku zeby mi to wydali jakos w oryginale i wtedy zaniesc razem z faktura ?

I druga sprawa mija juz pol roku od zakupu ciagnika to mam jeszcze 2 i pol roku do oddania fakture i potwierdzenie przelewu ?

 

Niby w wymaganiach jest że nawet z bankowości internetowej musi być pieczątka, ale to może zależeć od konkretnego OR. Ja na wszelki wypadek wziąłem potwierdzenie z banku. Pani w T-mobile była bardzo zdziwiona, że o coś takiego proszę, nawet nie wiedziała jak ma to zrobić ale zadzwoniła gdzieś, skasowała 10 pln i dała zaświadczenie z pieczątką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiu2    10

10 zł ??? O_o jprdle..... też pokupowałem sprzętu za 80k używki i trochę stracha człowiek ma bo ni chu chu spr czy byla brana maszyna na dofinansowanie czy nie ale jestem dobrej mysli. Głębosz z 91r raczej jest ok upr-siewny 2000 rok i rolujaca 2005r (Francja) musze wszystko skompletować i się spróbować rozliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

ja  właśnie wypełniłem ankietę monitorującą esu miało się zwiekszyć o 10 %  , a zwiększyło się o 140 % !! tylko jedno mnie martwi rubryka struktura produkcji... jak to z tym jest ? z tego co wcześniej wyczytałem mają jakieś "grupy" upraw bo ogólnie jęczmień jary zmniejszył się o 1,5 ha , pszężyto zlikwidowałem czyli -4 ha , tak samo ziemniaki likwidacja  - 3 ha , ale za to pszenice zwiększyłem o 26 ha i cebule o 13 ha i buraki o 5 ha... do wtorku muszę złożyć ostatnią ankietę ( po 5 latach od wpłaty kasy ) aneksują strukturę upraw ? haruje jak wół , rozwijam się jeśli przez strukture upraw zawale to będzie tragedia :( proszę o pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Najlepiej poradzić się doradcy rolniczego. Jak coś źle wypełnisz to przyślą ci pismo z prośbą o korektę.Od razu kary ci nie wlepią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj