Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy da się nagwintować??

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 16:16

Czy da się nagwintować?? Więc tak zakupiłem dziś pożądane wkrętaki i wiertła do metalu w śrubie wywierciłem otwór i pomału wkręciłem wykrętak oczywiście w lewą stronę i jak już stawiał opór to w ziołem francuza dopasowałem do główki wkrętaka i po paru obrotach stanęło wszystko w miejscu ciągnę jak mogę ale nie idzie dalej wziął bym przedłużkę ale boje się że wkrętak pęknie co robić nie wiem jaka jest długa ta śruba ale pewnie bardzo długa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy da się nagwintować?? Dzisiaj, 08:28
  •  

#22 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3190 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 19:44

Czy da się nagwintować?? Jeśli jest miejsce, to na twoim miejscu wywierciłbym większy otwór niż średnica śruby i wykonał nowy gwint. Możesz spróbować podgrzać to palnikiem aby spalić tlenki korozji lub uderz kilka razy przez punktak młotkiem w czoło śruby.

#23 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 20:19

Czy da się nagwintować?? Jak masz już wkręcony wykrętak to nagrzej palnikiem ostatecznie spawarką ochłódź i spróbuj wykręcać. Jak urwiesz wykrętak to będzie spory kłopot, bo wiertło go nie rusza.

#24 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:21

Czy da się nagwintować?? Wykrętaki przeważnie pękają a te chińskie się obrabiają :). Ja od razu przyspawuję nakrętkę - przystawiam i spawam w środku małym migomatem. Wpływ temperatury luzuje śrubę. Trzeba poczekać aż wystygnie i dopiero wykręcać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share slawek82

slawek82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:47

Czy da się nagwintować?? Kolego przyspawaj do tego nakrętkę tak jak koledzy wyżej nie ma się nawet co czaić, a co do spawania w żeliwie to też da się zwykłą spawarką tylko trzeba mieć elektrody do żeliwa no i spawacz też musi być dobry

#26 Share piotr119

piotr119

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 84 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 14:07

Czy da się nagwintować?? co do spawania żeliwa spawarką to trzeba pierw podgrzać palnikiem to żeliwo a potem spawać bo jak się spawa żeliwo to wtedy przy spawach się robią pęknięcia poprzez naprężenia tak robiłem przy spawaniu bloku c360

#27 Share Gustlikus

Gustlikus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektronika, Maszyny, Informatyka

Napisany 15 czerwiec 2011 - 20:45

Czy da się nagwintować?? Bez podgrzewania też pospawa;) to nie jest znowu aż tak pękające żeliwo bo samo by odpadło;) Elektrody do żeliwa kupisz bez większego problemu tylko spawasz po kawałku - spawałem tak już pare obudów przekładni, tryba itd i wszystko działa;)
Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 13:15

Czy da się nagwintować?? W pompie od opryskiwacza miałem urwaną śrubę o twardości 10.9, zwykłe wiertła na nic się zdały, dopiero wypytałem się ludzi co na to poradzić i ktoś mi powiedział o wiertłach kobaltowych (oznaczenie Co na wiertłach), 1 wiertło fi 6 kosztuje 10zł, a zwykłe dużo mniej, ale przynajmniej zrobiłem dziurę w śrubie, łatwo nie było ale poszło i wykrętakiem ją wykręciłem, a te wiertło w zwykłym żelazie idzie jak w masło, nic się nie stępiło.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330