Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy da się nagwintować??

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:07

Czy da się nagwintować?? Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Moje pytanie polega na tym. Ostatnio gdy wykręcałem moim T-25 przy przechowalni niechcący zahaczyłem przednim prawym błotnikiem o mur i pękła śruba ta która trzyma błotnik od góry pech chciał że pękła ona przy samym wejściu w przednią kolumnę i nie mogę jej wykręcić tata mówi że to żeliwo i do tego zwykła spawarką się nie przyspawa i ze nagwintować też będzie ciężko czy jeśli rozwiercił bym tą dziurę to dało by się ją czymś nagwintować??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy da się nagwintować?? Dzisiaj, 09:32
  •  

#2 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:18

Czy da się nagwintować?? :blink: tak, są do tego celu specjalne narzynki z lewym gwintem, musisz tylko nawiercić otwór i wkręcasz w to miejsce tą narzynkę z lewym gwintem i teraz wkręcasz aż się zablokuje tym sposobem zacznie wykręcać się urwana śruba. :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#3 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:24

Czy da się nagwintować?? Nie wiem jak to wygląda w t25 ale w każdym odpowiednio wywierconym otworze da się naciąć gwint. Jest tylko zasada, przy doborze wiertła-średnicę gwintu należy pomnożyć przez współczynnik 0,8. Dla przykładu, dla gwintu M10x0,8=8mm, M12x0,8=9,6 lun M8x0,8=6,4(zaokrąglasz do 6,5). Możesz spróbować idealnie na środku napunktować i wywiercić nieco mniejszym wiertłem(mniejsze niż średnica otworu, by nie zniszczyć gwintu) i użyć wykrętaka lub wbić może wkrętak płaski i próbować odkręcać.

#4 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:29

Czy da się nagwintować?? Czasami wystarczy lekko nawiercić i wiertarkę na lewe obroty i mocno dociskać i się wykręci

#5 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:30

Czy da się nagwintować?? Są lewe wiertła do takich praktyk a o lewych gwintownikach to nie wiedziałem:)

#6 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:45

Czy da się nagwintować?? Nie wiem jak wielka jest ta śruba ale ja w takich przypadkach jeżeli śruba jest co najmniej m12 (im większa tym lepiej) to dospawuje do śruby taki "sopel" jeżeli jest dostatecznie długi to wspawuje nakrętkę i normalnie śrubę odkręcam. Kiedyś nieźle się namęczyłem z wiercenie i gwintowaniem a ten sposób jest prost wymaga tylko spokojnej reki [podczas spawania]

Edytowany przez andrzej2110, 03 styczeń 2011 - 21:42.
chaotyczny post

#7 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:05

Czy da się nagwintować?? Witam kolegów, z reguły te śruby korodują na gwincie i przy próbie wykręcenia często się ukręcają, więc będzie spory kłopot z próbą wykręcenia urwanej.

#8 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:09

Czy da się nagwintować?? Wiem z doświadczenia że jak wiercisz w śrubie to możesz wiercić i nagwintować na nową i wykręcić starą albo zostawić.
Miłość :P

#9 Share bongle

bongle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:18

Czy da się nagwintować?? Najpierw przyspawać podkładkę a do niej nakrętkę i wykręcić. Jeśli się nie uda dać sobie spokój z wykręcaniem, przyspawać śrubę m12 łbem do sworznia zwrotnicy i też będzie dobrze(sprawdzone)

#10 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:47

Czy da się nagwintować?? Są te specjalne lewe gwintowniki- luksus sprawa;) myślę ze da rade odkręcić nawet zardzewiała śrubę

Edytowany przez UrsusByczaSila, 03 styczeń 2011 - 21:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:47

Czy da się nagwintować??

:blink: tak, są do tego celu specjalne narzynki z lewym gwintem, musisz tylko nawiercić otwór i wkręcasz w to miejsce tą narzynkę z lewym gwintem i teraz wkręcasz aż się zablokuje tym sposobem zacznie wykręcać się urwana śruba. :D

Czy ty wiesz co to jest narzynka?? Raczej nie bo być takich głupot nie pisał.
To się nazywa wykrętak. Ma lewy stożkowy gwint. Wierci się otwór w urwanej śrubie i wkręca wkrętak. Im mocniej się go wkręca tym bardziej się zapiera za śruba. Gdy opór na wykrętaku stanie się większy niż na śrubie ta zacznie się odkręcać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:54

Czy da się nagwintować?? andzrzej niech bedzie- specjalne gwintowniki :lol: kazdemu sie moze zdarzyc pomylic

#13 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:22

Czy da się nagwintować?? To nie są gwintowniki - bo nie robią gwintu. Narzynki tym bardziej - te robią gwinty zewnętrzne.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#14 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 23:13

Czy da się nagwintować?? Wykrętaki są ok gdy śruba nie jest zbyt zardzewiała(zapieczona). Zdarzało się że i ten pękł i du... Wtedy to tylko spawanie sopelka(jak przedmówca)lub przyspawanie nakrętki(temperatura pomaga), można polać jakimś odrdzewiaczem(pepsi bardzo dobre)i pozostawić na jakiś czas. Nieraz śruba twardsza jak wiertło i co wtedy?

#15 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 09:47

Czy da się nagwintować?? Niestety jeśli śruba jest zardzewiała wykrętakiem jej nie ruszysz. w przeciwnym wypadku możesz spróbować. Acha jeśli nie masz wykretaków nie kupuj tych najtańszych bo złamie się zanim zaczniesz go wkręcać

#16 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 20:15

Czy da się nagwintować?? To są lewo gwinty. Ja już dziesiątki śrub odkręciłem spawarką. Jak to jest śruba 10mm to bierzesz nakrętkę 10 lub 12 przystawiasz do urwanej śruby spawasz ją w środku tak żeby przyspawać się do urwanej śruby i nakrętkę. Ja spawam pół automatem ale wiem że spawarką na elektrody też tak robią. Bo mechanicy niekiedy mi przywożą np. zwolnicę od 60 z śrubami do odkręcenia. Zdarza się że niekiedy nie odkręci się za pierwszym razem ale to jest rzadkość. Z dwa razy zdarzyło się że nie odkręciłem to wierciłem otwór i znów spawałem. Nie ma opcji żeby nie puściło. Z wierceniem jest problem bo niekiedy wiertło zajdzie i wywiercisz po gwincie. A lewo gwinty jak włożysz to rozepchną urwaną śrubę na zewnątrz i się zblokuję.

#17 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 20:43

Czy da się nagwintować?? Wykrętaki do zerwanych śrub http://allegro.pl/li...taki&category=0 super sprawa, przydatna w każdym warsztacie :D

Edytowany przez jendrek, 04 styczeń 2011 - 20:46.

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 20:46

Czy da się nagwintować?? O tym właśnie pisałem.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#19 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:22

Czy da się nagwintować?? Takie coś kupi się w każdym sklepie z materiałami spawalniczymi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:50

Czy da się nagwintować?? Urwane śruby w żeliwie, też wykręcam przy pomocy spawarki.