Skocz do zawartości

Zdjęcie

naprawa cb radia

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 12345689

12345689

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:23

naprawa cb radia Witam mam pytanie ile kosztuje naprawa cb radia alana po złym podłączeniu,spalone diody czyli odwrotnie plus odwrotnie minus.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
naprawa cb radia Dzisiaj, 06:42
  •  

#2 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:25

naprawa cb radia Skąd jestes bo znam gościa co jest znany na cały kraj podobno. I robi cuda z CB.

#3 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:38

naprawa cb radia a warto Ci naprawiać? nowe radio kosztuje 160 zł;]
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#4 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:42

naprawa cb radia Kolego jak tak zrobiłem przy alanie 102 i za naprawe zapłaciłem 40zł :lol:

#5 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 15:46

naprawa cb radia Samemu by wyszlo jeszcze taniej.

beret1990 - radiem za 160zl to mozna sobie porzucać, bo tylko do tego sie nadaje.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#6 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 04 styczeń 2011 - 16:35

naprawa cb radia Kolego @maks niekoniecznie tylko do rzucania. Sam kupiłem Alana 100+ kosztował niewiele i jest wystarczające. Wiadomo jeżeli pokonujesz dziennie setki kilometrów to lepiej zainwestować w lepsze radio.

Edytowany przez Michufarmer, 04 styczeń 2011 - 16:35.

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#7 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 18:35

naprawa cb radia Tylko najgorsze jest to, jak jedziesz przez male miasto typu jarocin/krotoszyn/milicz i co chwile slyszysz jak ktos sie pyta 'jak mnie slychac', 'jak droga na xxx' podczas gdy to pytanie padlo juz z 4 razy tylko pytajacy dysponuja takimi wlasnie radyjkami 'prawie jak z biedronki', do tego antena mozliwie jak najkrotsza (gustowna) i najtansza (a bo żal mi wiecej wydac) i nic na tym nie slychac.
Przy 'normalnym' radiu z 'normalna' antena z jednego konca takiego miasta slychac drugi i jeszcze troche.

Zobaczysz co sie bedzie robilo przy euro2012, bo juz pojawiaja sie w sieci artykuly ze cb bedzie najlepszym sposobem na korki. Nieustanne pytania, piski, nakładki, mięso i strach myslec co jeszcze.

#8 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 19:35

naprawa cb radia maks kupiłem alana 109, radio bardzo dobre, dobrze dopasowana do tego antena, wystrojona i np w gnieźnie słyszę z jednego końca miasta drugi koniec, na trasie robiłem z kumplem test to ok 30 km i straciłem zasięg, radio mnie kosztowało 190 zł, ale na allegro już widziałem po 150, najważniejsza jest antena i jej idealne dopasowanie i wystrojenie, ja np w osobówce mam tylko 1m bat od anteny, więc nie gadaj głupot
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.

#9 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 19:49

naprawa cb radia Nie gadam glupot bo juz to przechodzilem. Wiem ze radio to nie wszystko, stad pisalem ironicznie o 'gustownej', krotkiej antenie.
Antena metrowa to minimum do jakiejs sensownej komunikacji, ale prawdziwe loty zaczynaja sie powyzej poltora metra.
A jesli uwazasz ze a109 jest bdb radiem, to chyba nie pracowales z radiami z wyzszej półki czy bazowymi...
Porownywac zasiegow tez nie da sie tak latwo bo to zalezy od wielu czynnikow, nie tylko anteny. Przy dobrej propagacji to i z drutu porozmawiasz z UK, a to kilka tys km :P

PS.
Anteny sie nie wystraja tylko stroi.
Wg Ciebie antene stroi sie do samochodu czy do radia?

//edit
coolman1111 - to samo chcialem pisac zaraz jak zobaczylem ten temat, ale mowie 'a co mi tam' ;)

Edytowany przez maks, 04 styczeń 2011 - 22:28.

#10 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:52

naprawa cb radia Koledzy proszę nie wykraczać poza temat :). Kolega pyta o naprawę transrecivera. Swoją drogą takie pytania to bardziej na wyspecjalizowanych forach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 22:32

naprawa cb radia antenę stroi (jak to ładnie napisałeś łapiąc mnie jednocześnie za słówko) do masy auta i dopasowuje się jednocześnie do radia, tak powiedział mi człowiek który zakładał mi cb i który robi to od 12 lat...kończę bo to temat rzeka a jak wspomniał coolman111 odbiegamy...

#12 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 22:38

naprawa cb radia Mam Alana 100 i antena jakaś markowa zabij nazwy zapomniałem i ma 140cm i ładnie zbiera sygnał i wg mnie radio może być najtańsze bo liczy się antena. I też mnie dręczy pytanie np 4x jak droga ale przynajmniej nie zapomnisz

#13 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 09:28

naprawa cb radia Wracajac do tematu to zawsze warto dac radio do machera jak sie samemu nie wie, a nuż uda sie zrobic.

A co do strojenia to tez nie do konca, bo do radia sie bata nie stroi, tylko do miejsca montazu na aucie - dach, klapa, błotnik czy cokolwiek dusza zapragnie (zwykle nie wszedzie sie zestroi). Radio nie ma znaczenia bo przy zamianie na inne SWR nie powinien sie zmienic, no chyba ze zamienione radio dysponuje wieksza moca bo wiecej mocy w antene - miarka pokaze wyzszy swr.

Piszmy precyzyjnie, bo potem jeden z drugim znawcy głoszą, ze 'wystraja' sie czy 'przystraja' antene z radiem.

#14 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 09:42

naprawa cb radia Naprawą i tuningiem CB zajmowałem się już jakieś 20 lat temu używałem kilkanaście rożnych urządzeń.
Uszkodzenia po złym podłączeniu mogą być różne koszt części niewielki ale czasem jest z tym dużo roboty i za darmo to sobie sam możesz tylko zrobić. Antenę stroi się z kablem zamontowaną w konkretnym miejscu. Każda zmiana montażu wymaga powtórnego stronienia. W samochodzie radio za 150zł czy za 1500zł nie robi aż takiej wielkiej różnicy. (pamiętacie ONWA to był sprzęt :rolleyes: ) Najważniejsza jest dobrze zamontowana dobra antena najlepiej jak najdłuższa i jak najcieńsza na samym środku dachu.
SWR= 1 wówczas, gdy cała moc z nadajnika zostanie dostarczona do anteny i wypromieniowana. Przy idealnym dopasowaniu impedancja anteny do impedancji linii.
SWR>1 gdy antena jest niedopasowana i powstaje fala stojąca, która powraca do nadajnika.
Działa to w obie strony przy odbiorze też powstaje fala stojąca co zwiększa tłumienie linii

#15 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 10:05

naprawa cb radia Mam takie radio w aucie, zakupione ok 16 lat temu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#16 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 10:10

naprawa cb radia

Antenę stroi się z kablem zamontowaną w konkretnym miejscu.

W sensie ze dlugosc kabla ma wplyw na zestrojenie?
A dzisiaj z czym jezdzisz?

#17 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 22:17

naprawa cb radia President RICHARD po tuningu :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: moc ma nominalną, lecz modulacje ponad 100% bez zniekształceń i siania.
W samochodzie może nie ma to dużego znaczenia ale
Długość kabla =1/2 długości fali x współczynnik skrócenia (około 0,66 dla RG-58) + trochę (~30cm). Potem podłączamy sztuczne obciążenie i tniemy by uzyskać najmniejszy SWR i wychodzi około 3,64m. Wtedy radio widzi anteną a kabel wnosi tylko tłumienie.
http://images31.foto...a75ca18795f.jpg

Edytowany przez ansu, 12 styczeń 2011 - 22:26.

#18 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 11:33

naprawa cb radia Ogolnie dlugosc kabla ma znaczenie, jesli masz kabel inny jak 50ohm, wtedy faktycznie nalezy tak dobrac jego dlugosc, aby tlumienie bylo jak najmniejsze. Gdy posiadasz wlasciwy kabel (50ohm) to jego tlumienie zalezy tylko od jago jakosci i dlugosci, stad nie ma znaczenia czy przy bazowce masz 20m czy 30m kabla, jesli jest on dobrej jakosci.

Na temat strojenia kablem jest tyle teorii co wypowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 20:12

naprawa cb radia Teoria teorią praktyka praktyka, a rzeczywistość jak zawsze inna :rolleyes:
Jeśli jest idealnie to kabel nie robi różnicy
Radio ma może 45 może 60 lub 50
Kabel też ma około 50
Antena to już w ogóle różnie bywa.
Jeśli kabel ma odpowiednia długość powiedzmy RG58 krotność 3,64m to sprawa wygląda tak jakby antena była podłączona bezpośrednio do radia i dopasowujemy antenę do radia, pozostaje tylko tłumienie kabla. W innym przypadku mamy dwa punkty gdzie mamy niedopasowanie radio-kabel i kabel antena.
Osobiście sprawdzałem antena Spectrum 1600na maszcie 18m i dużo grubego kabla SWR na środku praktycznie 1
PS
Współczynnik skrócenia jest inny dla różnych kabli.