Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belka opryskiwacza - składana mechanicznie a hydraulicznie

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 28 kwiecień 2011 - 22:00

Belka opryskiwacza - składana mechanicznie a hydraulicznie Jeśli będziesz brał komputer to on będzie tym zaworem sterował, nie wiem jak to wygląda jak tego komputera nie ma. Jakiej firmy opryskiwacz chcesz kupić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belka opryskiwacza - składana mechanicznie a hydraulicznie Dzisiaj, 02:40
  •  

#22 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3997 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 06:52

Belka opryskiwacza - składana mechanicznie a hydraulicznie Tu masz rozdzielacze ręczne i elektryczne:
http://www.mescomp.com/tecomec01.html

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#23 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 22:08

Belka opryskiwacza - składana mechanicznie a hydraulicznie Opryskiwacz firmy Promar. Mało jest opinii na temat tych opryskiwaczy na forum, a właściwie to praktycznie wcale. Sam go nie widziałem na żywo ale wygląda dość solidnie. Tylko teraz nie wiem czy zamawiać go teraz czy próbować go kupić gdybym dostał MR. A opryskiwacz jest mi potrzebny praktycznie na już bo stary niestety się już sypie :/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 29 kwiecień 2011 - 22:49

Belka opryskiwacza - składana mechanicznie a hydraulicznie Nie myślałeś nad innymi markami? ile chcesz wydać na ten opryskiwacz?

Wujek kupil niedawno opryskiwacz ciągany firmy Stanimpex 2tyś litr. Belka 18/21. W okolicy pracują bodajże 3 sztuki, jeden jest u sąsiada i sobie go chwali.

Kosztował bodajże 60tys brutto z kompem Brawo 300 S, rozwadniaczem eżektorowym, mocniejsza pompą, płuczkami zbiornika, hydraulicznie rozkładaną belką na elektrozaworach, głowice cztero-pozycyjne, zaczep kopiujący, rozdzielacz sekcyjny na elektrozaworach z zaworem stałociśniniowym sterowanym przez komputer.

Puki co chodzi dobrze, jedynie trzeba było wymienić korki na zaworkach ciśnieniowych bo na polu zaczęły strzelać. Jakaś wadliwa partia się trafiła i na następny dzień przysłali nam już inne.

#25 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3997 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 06:57

Belka opryskiwacza - składana mechanicznie a hydraulicznie Odnośnie opryskiwaczy to głównie jego trwałość zależy od konstrukcji ramy/belki.

Zazwyczaj wszystkie podzespoły są Włoskie, warto zwrócić uwagę na podzespoły a nie na markę.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#26 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 01 maj 2011 - 09:30

Belka opryskiwacza - składana mechanicznie a hydraulicznie A ok 50tys. Zastanawiałem się również nad innymi markami ale w Promarze dali mi jak narazie bodajże najlepszą ofertę. Jednak narazie odłożyłem kupno bo niestety zbrakło funduszy, może się coś pomyśli przed żniwami :) Zresztą nie wiem jeszcze jaką belke zamawiać czy 18 czy 15 m. Bo do 15m łatwiej zrobić by było ścieżki a z 18 już jest lekki problem :D I w sumie chyba na moje pola jednak 18m jest za długa :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3997 postów

Napisany 01 maj 2011 - 09:37

Belka opryskiwacza - składana mechanicznie a hydraulicznie Ja mam 18 a ścieżki na 16, belka 18 jest masywniejsza. Zatykam po 2 końcówki i jest OK. A jak pryskam bez ścieżek to 18 .

15 a 18 z ścieżkami to nie powinno być problemy chyba że rozsiewacz nawozu nie da rady.

Edytowany przez Sadek, 01 maj 2011 - 09:39.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#28 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 01 maj 2011 - 12:49

Belka opryskiwacza - składana mechanicznie a hydraulicznie No zobaczymy. Najłatwiej by było mieć ścieżki pod belke 15. Wtedy i opryskiwacz można by było wziąść lepszy, bo nie dość że z rozkładany hydraulicznie to jeszcze z jakimiś płuczkami, wyposażony w eżektory, rozwadniacze czy komputer lub chociażby większy zbiornik. Mam nadzieje że uda mi się to wszystko jakoś ogarnąć jeszcze przed żniwami :)

#29 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 01 maj 2011 - 13:00

Belka opryskiwacza - składana mechanicznie a hydraulicznie Fakt belka i rama to podstawa .Ja mam Pilmeta 1615 xxxl na hydraulice i pełnej opcji .Tak jak patrze na tego Promara to coś mi się wydaje że ramę i belkę to kupują w Pilmecie :D

#30 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 01 maj 2011 - 13:05

Belka opryskiwacza - składana mechanicznie a hydraulicznie Ile zapłaciłeś za Pilmeta w takiej opcji? I jak Ci się ogólnie sprawuje? Poziomowanie belki działa bez zarzutu? Jesteś zadowolony z zakupu?

#31 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3997 postów

Napisany 01 maj 2011 - 15:51

Fakt belka i rama to podstawa .Ja mam Pilmeta 1615 xxxl na hydraulice i pełnej opcji .Tak jak patrze na tego Promara to coś mi się wydaje że ramę i belkę to kupują w Pilmecie :D

A wiadomo może Pilmet kupuje od Promara.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 01 maj 2011 - 16:45

Ile zapłaciłeś za Pilmeta w takiej opcji? I jak Ci się ogólnie sprawuje? Poziomowanie belki działa bez zarzutu? Jesteś zadowolony z zakupu?

Ogólnie to jestem bardzo zadowolony.Brałem wersję w pełnej opcji a później zamontowałem Bravo 180 no i teraz to już jest bajka :) .Teraz to już żałuje że kupiłem 1600 l a nie 2000 l .
Stabilizacja dzięki temu że belka jest na wahadle oraz jest bardzo masywna działa bez zarzutu .
Jedyne co mogę się przyczepić to wtedy bardzo słabo malowali -nie wiem jak teraz .

A wiadomo może Pilmet kupuje od Promara.

:D

Dodaj odpowiedź