Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy?

53 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rrobert87

rrobert87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 12:52

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? Witam

Zamierzam kupić drugi ciągnik jako pomocniczy w przedziale mocy 80-100 km. na zakup mam przeznaczone 30-40 tys. i tu mam problem. zastanawiam się co wybrać 6 czy 4 cylindry. ciągnik będzie pracował z takimi maszynami jak opryskiwacz zawieszany 1200 litrów (który zamierzam kupić w niedalekiej przyszłości) rozsiewacz nawozów no i oczywiście ładowacz czołowy. zajmuję się usługami rolniczymi a także handlem słomą. rocznie zwożę okolo 2 tyś bel okrągłuch o wymiarach 120x150. zamierzam kupić do zworzenia słomy 2 przyczepy sześciometrowe lub jedną dwunastometrową. i ty potrzebyję pomocy. poptrzebuje porady jaki ciągnik będzie odpowiedni do tego typu prac. zalezy mi żęby był konfort pracy i żeby był tani w eksplautacji.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? Dzisiaj, 19:34
  •  

#2 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2011 - 13:05

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? To ja szczerze poleciłbym Ci jakiegoś Massey'a Fergusona. Jeśli chodzi o silnik to może i lepszy były 4T nieobciążony spaliłby mniej niż 6, ale turbo może się zepsuć. Całkiem dobry ciągnik to Same Explorer II. Miałem okazję takim jeździć i powiem szczerze, że całkiem przyjemny ciągnik.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#3 Share rrobert87

rrobert87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 13:11

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? a mogłbyś napisać coś więcej o wyposażeniu tych ciągników. jaka skrzynia? czy jest rewers? klima itp.

#4 Share groszek

groszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 13:43

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? jeśli chodzi o same explorer to bardzo dobre ciągniki, wychodziły wersje z ehr i wzmacniaczem momentu z mechanicznym rewersem, ale równierz w pełni mechaniczny model z mechanicznym rewersem bez półbiegów i bez ehr który bym Ci polecił gdyż te ciągniki mają juz ladnych pare latek i ewentualna awaria ehr lub półbiegu pewnie byla by kosztowna. z klimatyzacją niestety się nie spotkałem w tych ciągnikach chyba ze nowsze wersje ale to nie te pieniądze. dodam jeszcze ze ciągniki są wyposażone w silniki deutza chłodzone powietrzem nadzwyczaj oszczędne w takich pracach jak ładowanie balotów słomy bedzie palił znikomą ilość paliwa za 40 tys powinneś wyrać coś koło 95 roku produkcji z turem

#5 Share rrobert87

rrobert87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 14:02

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? głównie chodzi mi o rewers gdyż w ładowacze jest najbardziej przydatny no i szybka skrzynia do transportu. w polu to raczej nie będę nim dużo pracował więc ehr może nie będzie potrzebna. szkoda ze bez klimy gdyż w upalne dni by się przydała ale pewnie chociaż jest jakaś wentylacja kabiny to już by bylo dobrze. zresztą wytrzymało sie jazda zetorem bez żadnej wentylacji w te najgorsze upały to dało by się i tak radę.

Edytowany przez milanreal1, 03 styczeń 2011 - 17:29.

#6 Share dawid2

dawid2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2011 - 14:07

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? Witam ja bym ci polecał pronara 82sa albo mtz 82 to są traktory nie do zajechania.

#7 Share rrobert87

rrobert87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 14:11

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? no tylko ze w takim mtz nie ma zbytnio dobrego konfortu pracy

#8 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 14:12

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? Przy zwożeniu tyle belek to ja bym pomyślał o ładowarce teleskopowej lub o jakiejś mniejszej ładowareczce do tego :rolleyes: A co do ciągnika to polecam ursusa 914 :rolleyes:

#9 Share dawid2

dawid2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 14:19

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? No nie wiem czy można kupić komfortowy ciągnik za 30-40 tyś.

#10 Share rrobert87

rrobert87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 14:25

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? ładowarka fajna sprawa tylko że ciągnik bardziej będzie mi przydatny niż ładowarka. do tej pory zwoziłem zetorem 10145 i po tym ile do niego dołożyliśmy to mam mam dość tego ciągnika. w 914 jest zwykła skrzynia a mi by się sprzadała szybka synchronizowana.

nie mówię żęby był nrewers eh cze ehr podnośnika czy automatyczna skrzynia. chodzi o dobrą zwrotność synchronizowaną skrzynię rewers mawet mechaniczny dobrą zwrotność może siedzenie pneumatycne. krótko mówiąc jak jeździsz po 14-16 godzin dziennie przez 4 tygodnie to może być to męczące i to strasznie wiem gdyż jeżdziłem tak zetorem 10145 w tym roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 03 styczeń 2011 - 15:25

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? czesc ja bym ci za te pieniądze polecił 5314 lub 5714 mam taki traktor z turem nie ma rewersu ani klimy ale jest zwrotny i w wersji exportowej 40 na godzine, silnik perkins 4 cylindry skrzynia nie do zabicia mało pali i wystarczy ci do tych bel itd. tanie czesci i wszedze je znajdziesz
a jesli masz troche wiecej kasy to kup jakiegos MF.

#12 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 15:35

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? http://www.agrofoto....__fromsearch__1
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#13 Share groszek

groszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 15:53

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? za te pieniądze to raczej elektrohydraulicznego rewersu nie dostaniesz cos dobrego z klimą raczej tez nie dostaniesz więc albo zwiekszysz budżet albo trzeba kupywać to co jest za te pieniądze, same explorer II ma szybką skrzynie 40 kmh 5 biegów i 4 zakresy rewers jest z prawej strony to troche przeszkadza w pracy z turem lepiej jest jak jest z lewej ale można sie przyzwyczaić jeśli chdzi o wentylacje kabiny to jest w nim bardzo dobra no ale z klimą równać się nie może hehe naprawde proponuje ci jechac do kogoś z ogłoszenia i zobaczyć przejechać się napewno ci sie spodoba za takie pieniądze tylko patrz na roczniki powyżej 1990 bo wczesniejsze miały inną skrzynię zobaczysz jak w nim pracuje silnik niema porównania do zetora !!! ten silnik deutza to normalnie majstersztyk :D

#14 Share zetorek5011

zetorek5011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:moje maszynki i nie tylko

Napisany 03 styczeń 2011 - 16:16

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? Jeśli chodzi o tura to osobiście polecam ursusa 5314 - 4514 . Są one zwinne i charakteryzują się niskim spalaniem.
No ale jest jedno ,,ale'' . Taki ursus 2000 rok może kosztować ok 50 - 60 tyś. Oczywiście są jeszcze starsze wersje tych ursusów , ale są wadliwe . Sam posiadam 5314 . Chodzi w turze i jest w tym dobry , że moja wersja posiada druga pompę. Ursus nie posiada wyciszenia ,ale ma dość sporawą kabinę. Jeśli do pracy długiej tym ursusem to radziłbym wymienić siedzenie w tym 5314 ponieważ oryginalne siedzenie jest bardzo niewygodne . Sam zmieniłem je na nowe siedzenie ,,zetorowskie'' .

#15 Share slawek36

slawek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 16:25

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? No jak to nic nie kupi?
W tej cenie można znaleźć Renault modele 103.54, 106.54 bądź 110.54 ze skrzynią 40km/h i klimatyzacją.

#16 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
    Motoryzacja

Napisany 03 styczeń 2011 - 16:55

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? No nie wiem Może jakiś Ursus 914 lub 1014 :) Lub Zetor jakiś :) No możesz też MTZ 952 ale nie wiem czy jestes przekonany do MTZ bo ja nie za bardzo ;/ DF bym Ci poradził jakiegoś Agrofarm lub DF k110 xD Tylko byś musiał troszkę wiecej kasy zrzucić <_<

#17 Share rrobert87

rrobert87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 17:16

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? no ten same explorer prezentuje się całkiem nieźle. Renault tez wygląda całkiem nieźle. co do ursusów to nie jestem jakoś przekonany. nie wiem jak te starsze modele ale model 5714 agrobis (czy jakoś tak) to wiem że straszna lipa. znajomy mechanik który naprawia nam prasy i ciągniki pracuje w w spółdzielni jako mechanik. maja tam właśnie 2 takie ursusy i średnio co jakieś 150 mtg lądują w serwisie na gwarancji gdyż a to pompa wałka a podnośnik czy silnik się zatarł czy co innego więc za bardzo nie jestem przekonany do tych ciągników.

Literówki

Edytowany przez milanreal1, 03 styczeń 2011 - 17:28.

#18 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:55

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? Nie zastaniawiałeś się nad Landini prosty mechaniczny i za te pienądze będzie doś młody ;)

http://moto.allegro....1391748109.html
http://otomoto.pl/la...8880-A1421.html
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#19 Share rrobert87

rrobert87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:10

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? nie myślałem nad landini. myślałem mad fergusonem 3070

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:55

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy? Wójek ma MF 3080 ciągnik dośc ekonomiczny w spalaniu ale ma z nim wieczne problemy i włożył w niego już pożądną sumę głównie na skrzynię która kilka razy do roku daje się we znaki <_<
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Dodaj odpowiedź