Skocz do zawartości

Zdjęcie

Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ??

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 14:02

Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ??

Unia ibis nie jest zła ale do kvernelanda nie porównasz nie ma sie nad czym zastanawiać :D :D

Możesz poprzeć to jakimiś dowodami ? Masz pługi tych dwóch producentów ? Robiłeś próby ? Jak dla mnie jest to post bez uzasadnienia i pier*olenie głupot...
Sam zastanawiam się nad kupnem nowego pługa i z chęcią posłuchałbym opinii UŻYTKOWNIKÓW tych maszyn !!!
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ?? Dzisiaj, 12:13
  •  

#42 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 14:27

Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ?? Dołączę się do pytania bo zamierzam zakupić unie xl 4 obrót a na kvernelanda nie ma pieniędzy zresztą kvernelanda bym nie wybrał tylko kuhn-a gdybym miał kase. w chwili obecnej kvernelanda użytkuje ale 4 zagonową ładnie idzie i ładnie kryje co do polskich nie mogę się wypowiedzieć bo nie mam i nie jeździłem jeszcze. a kuhna polecam bo miałem okazje sobie po orać u znajomego z 10 ha i bardzo mi się spodobał ten plug a jeździłem zetorem 6 120 KM przy obrocie ciągnikiem nie szarpało kryl ładnie a z uciągnięciem problemów nie miał żadnych.Wracajac do kvernlanda to duzo plugow mozna zobaczyc z pospawaną ramą na allegro. Co wiedziałem to powiedziałem.

#43 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 15:35

Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ?? Vril tu masz link z namiarami na gościa co robi packomaty 16 tys zł tylko oprócz tego samemu trzeba kupić te mocowanie do pługa on tego nie daje więc wcale wg mnie to sie nie opłaca u niego kupić bo ktos pisał na AF że kupił cały zestaw za 22 tys zł oryginalny ...

link

http://allegro.pl/item1414490586.html

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2011 - 16:13

Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ?? Pewnie chodzi o mnie. ;) Ta cena to była jak € było po 3,5 złotego albo mniej. :)

Ten prywatny rzemieślnik to co wytwarza samodzielnie, a co kupuje gotowego?

Edytowany przez Profil usunięty, 15 styczeń 2011 - 16:14.

#45 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 13 luty 2011 - 20:06

Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ?? nachodzą mnie myśli by dokupić do mojego EM100 piaty korpus i pacomat i ciągnąć to ciągnikiem 6830 premium lub 6930 comfort lub też claas-em Arionem 630/640 cebis ponieważ planuje zmianę ciągnika na któryś z przedstawionych na mocniejszy. Aktualnie mam 6610 no i wiadomo że ma on 115 KM z EM100 i pacomatem sobie będzie radził ale po zmianie na mocniejszy nie było by warto do niego założyć piątego korpusu ?? Przecież EM100 ma tylko 45 cm na skibę a nie 50 cm jak ED np. Znajomy ciąga Kvernelanda ED 5 korpusowego z pacomatem 2,5 m JD6930 comfort tylko nie chce się wydać czy nie za ciężko ma i nie mam pojęcia na jak ma go rozstawionego ...

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 luty 2011 - 13:26

Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ?? Szczerze do 5 skib z Packomatem to już trzeba sporo koni i mocnego podnośnika. Orałeś już zestawem EM100 + Paco + JD6610 w polu? Jeżeli nie to polecam poczekać i przetestować. Jeżeli miałbyś kupować JD 6930 Comfort to od razu bierz wydajniejszą hydraulikę i mocniejszy podnośnik. Z własnego doświadczenia mogę napisać, że EM85 4sk. + Paco, stwarza mniej problemów ciągnikowi niż EM85 5sk. Mam na myśli głównie stabilność ciągnika, obciążenie podnośnika.

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2011 - 17:16

Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ?? nie rozumiem tych stwierdzeń że pługi UG ciężko idą w ziemi.. Sam posiadam Ibisa XXLS 4+1 z 2006 roku i naprawdę jest godny polecenia. Ładnie kryje, poprzedni ciągnik nie odczuwał jakiś wielkich oporów i naprawdę gładko idzie, pole jest jak stół i nie ma resztek pożniwnych. Co do trwałości materiałów też nie mogę złego słowa powiedzieć, lemiesze są od nowego nie wymieniane a dłuta dopiero mam 2 zestaw. Musze dodać że pług pracuje na 80ha rocznie a zaoranego ma już około 300ha więc nie wiem czy jest sens kupowania drogiego KV i pracować niby "lżej" (przecież pług trzyma w ziemi, i jakiej marki by nie był to nigdy nie będzie jak z bronami lekko) i niby z "lepszym efektem" (ja mam różne ziemie i tam gdzie glina to normalne że z uprawą trzeba walczyć, ale mam 46 ha lżejszej ziemi. Na ciężkiej było zawsze 2 razy robione atlasem przed siewem a na lekkiej był wał Jacek + 6 bron z tyłu i nie trzeba było agregatu, ale oczywiście pod rzepak zawsze agregat). Nie mówię też że UG robi pługi idealne bo to nie jest prawda mają swoje wady jak wszystko. Ale na pewno nie ustępuje KV.

Tyle z mojej strony ;) mam nadzieje że pokazałem na przykładzie że większość trzyma się tego że "słyszałem.. albo bo on tak powiedział"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ?? Dzisiaj, 12:13
  •  

#48 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 17:51

Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ?? jeśli chodzi o opory w Uni xxls to na pewno nie idzie ciężej jak kv. Co innego z jakością lakieru. :D

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2011 - 18:16

Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ?? no jeśli dbasz o pług i nie trzymasz go pod chmurką to i lakier unii będzie się długo trzymał :P

#50 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 18:24

Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ?? weż mnie nie osłabiaj, :lol: , mam 3 roczne maszyny i wszystko garażowane i ręce opadają. 5letni pilmet wyglądał lepiej jak pilmet teraz po 1 sezonie. Niestety prowy nagoniły koniunkturę na maszyny i firmy stosują teraz uproszczoną technologię produkcji co niestety nie idzie w parze z jakością.

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2011 - 12:58

Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ?? no nie wiem jak jest teraz, wiem co mam i jak jest u mnie :P

#52 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 17:09

Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ?? Ibis XLS 3+1 pójdzie z MF 6180 (120 KM) na ziemiach 2/3 klasy? Pytam pilnie bo mam okazję kupić taki pług,a nie chcę się niemile rozczarować że Ferdek nie pociągnie go.

Edytowany przez Cineek, 13 kwiecień 2011 - 17:11.

#53 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 17:15

Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ?? da radę na pewno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share domi113

domi113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 maj 2012 - 20:04

Unia grudziac ibis XLS z Terrą H czy Kverneland EM100 + Pacomat ?? Posiadam Ibis-a XLS 3+1 (4x48). Osobiście polecam ten pług Ładnie orze równo, dobrze przykrywa i co najważniejsze MF 5460 4 cyl.sobie spokojnie radzi. Warunkiem małych oporów orki jest dobre ustawienie pługa jak i umiejętność wykorzystania podnośnika EHR w ciągniku. Znam ból jak źle ustawiłem pług z własnego doświadczenia, spalanie było bardzo wysokie. Jeden niemiły wypadek podczas orki to kamień mi pług wyciągną do góry i nie starczyło miejsca na ugięcie resorów i zgieło się mocowanie korpusu, Ale serwis stanoł na wysokości zadania i szybko wymienił uszkodzoną część, Jeśli ktoś będzie kupował pług Uni to niech bierze z siłownikiem prostującym który ułatwia obrót pługa. Pozdrawiam.