Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Zdjęcie

Ładowacz do MF 255

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
2 odpowiedzi na ten temat

#1 NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:wiejski automatyk ;)

Napisany 02 styczeń 2011 - 21:09

Witajcie zastanawiam się nad zakupem jakiegoś ładowacza czołowego na MF 255 . Ciągniczek był przerobiony ma obciążniki na kołach na tył .Ładowacz służyłby do okazjonalnego wyrzucania obornika z pryzmy (nadmiar który nie mieści się do wiosny lub jesieni w zależności jak popadnie ), odśnieżania podwórka bo już mnie szlag trafia jak po robocie zamiast siedzieć z rodziną macham 70 m łopatką żeby wjechać do garażu. Co chciałbym dowiedzieć się od Was :
- co jeszcze można by robić turem lepiej wiedzieć wcześniej i wybrać właściwie.Przychodzi mi jeszcze na myśl słoma ale ładujemy zawsze na strych pod eternit więc odpada a wyrzucać na dwór trochę głupio. W moim gospodarstwie zajmuję się hodowlą trzody chlewnej (na małą skalę posiadam tylko ok 12h )w polu głównie zboże + trochę wisienek . Zastanawiałem się jeszcze nad przechowalnią na kapustę i wykorzystaniem tura do ładowania skrzyniopalet .Stosował ktoś tura do palet ? Jak takie coś się spisuje.
- jaki producent ? Przeglądałem trochę allegro i oglądałem hydrometal hydrametal , rzeźby garażowe itp ale co wybrać ..wiadomo kasa się liczy a chciałbym na to przeznaczyć na pewno poniżej 10tys -im mniej tym lepiej ale z zachowaniem funkcjonalności
- jakiś konkretny model ?Do obornika starczą widły czy są mało funkcjonalne w porównaniu z krokodylem
- jak z funkcjami rozpinania tura od ciągnika bo średnio uśmiecha mi się jeździć z turem cały czas.
- ktoś ma założonego tura na MF 255 ? Jak z obciążeniem na tył , co z uszkodzeniami przodu ?Jakieś uwagi
- o jakim obciążeniu na tura dla mojego MF-a można myśleć-patrząc pod kontem palet itp?
- ma ktoś zrobioną jakąś przeciwwagę samoróbkę -tak się zastanawiałem nad wyspawaniem czegoś + zbrojenia i zalaniem tego cementem ? Jaka przeciwwaga jest sugerowana dla MF-a tak żeby zrównoważyć tura ?
Pozdrawiam serdecznie Wojtek

Edytowany przez NABUCH, 02 styczeń 2011 - 22:07.

• 0

Reklama

• Reklama
  •  

#2 pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • 670932
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 02 styczeń 2011 - 21:40

ja posiadam tura 2 przy moim MF255 zobacz fotki w mojej galerii. puki co sprawuje mi się świetnie mam przy nim krokodyla do kiszonki z QQ jest w sam raz bo nie posiadam wycinaka :unsure: jeden problem ciężko ukręcić kierownicą dokładnie taki :http://allegro.pl/ladowacz-czolowy-tur-mf-235-255-i1377431615.html 3 sekcyjny
  • 0
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Google

• Reklama google
  •  

#3 NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:wiejski automatyk ;)

Napisany 03 styczeń 2011 - 23:05

Dzięki za odpowiedź . Widziałem tego gościa na allegro i zewnętrznie wygląda to lepiej niż od innych rzemieślników ,ciekawe jak sprawdzi się w dalszy użytkowaniu...Braliście dokładnie od niego ? Jakie masz szerokości narzędzi - nie ma kłopotów z dźwiganiem ? Pompka daje sobie radę czy zmienialiście na jakąś mocniejszą? Tak się zastanawiam czy brać 3 czy 2 sekcje? Masz może porównanie praca z krokodylem a z widłami do obornika ? Próbowaliście kiedyś zdejmować całego tura z ramki z ciągnika ? Tak myślałem żeby zakładać go na jesień i zdejmować po początku wiosny .
  • 0