Skocz do zawartości

Zdjęcie

Handel zbożem

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 19:21

Handel zbożem Tak jak w temacie wychodzę z zapytaniem czy handel zbożem jest opłacalny i czy można się na nim dorobić??
Proszę szczególnie o opinie osób zajmujących się handlem zbożem lub tych którzy mięli do czynienia z tym i mają pojęcie o opłacalności.
Z góry dzięki za pomoc B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Handel zbożem Dzisiaj, 07:06
  •  

#2 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 19:50

Handel zbożem No w tym roku napewno wszystkie skupy zarobily i to mase pieniedzy.... niedaleko mnie skup zboza przed zniwami skupowali po 350 zl pszenzyto a teraz po ile jest? 700 a ludzie wozili sam im 10 ton oddalem bo nie zmiescilbym zboza ze zniw tego roku :D czyli na moich 10 tonach zarobili 3.5 tysiaca a mysle ze w tej hali byly setki Ton ;) wedlug mnie zeby zarobic na zbozu trzeba miec szczescie i wyczucie :D nie polecam :P

#3 Share ursusek199520

ursusek199520

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 02 styczeń 2011 - 19:57

Handel zbożem czy ktoś wie po ile jest teraz pszenica.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 20:00

Handel zbożem z tego co mi wiadomo to okolo 800zl :D kosmos.

#5 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 02 styczeń 2011 - 20:02

Handel zbożem http://www.stoislaw....x2.php?s=040013

#6 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 20:10

Handel zbożem Wiem, że ten rok jest wyjątkowo dobry dla handlarzy zbożem ale jestem ciekawy jak na przełomie lat to się sprawdza, bo o ryzyku związanym z tego rodzaju działalnością to jestem pewny <_<

#7 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 20:40

Handel zbożem Pracowałem 4 lata w elewatorze zbożowym i bardzo wiele rozmawiałem z dostawcami. Jedno wiem, opłaca się kupować zboże na północy i sprzedawać go na mazowszu. Mam na myśli handel bezpośredni, bez magazynowania zboża w oczekiwaniu na lepszą cenę.

Edytowany przez robert812, 02 styczeń 2011 - 20:42.

#8 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2011 - 20:40

Handel zbożem Zależy w jakim województwie :unsure:

#9 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 20:46

Handel zbożem A mi właśnie chodzi bardziej o handel z magazynowaniem i czekaniem na lepsze ceny, czyli w myśl prostej zasady tanio kupić drogo sprzedać :rolleyes:

#10 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 20:48

Handel zbożem W takim razie to pewne że opłaca się handlować zbożem tak, jak wszystkim innym :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 20:57

Handel zbożem Założyłem ten temat ponieważ dostaliśmy (właściwie ojciec) od znajomego taką propozycję i pomyślałem o zasięgnięciu opinii użytkowników forum <_<

#12 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 20:58

Handel zbożem A na czym polega konkretnie ta propozycja? Udostępnienie transportu czy magazynów? Czy może zawiązanie jakiejś spółki?

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 21:00

Handel zbożem Tanio kupić drogo sprzedać.Pod warunkiem że zdrożeje.A jak stanieje no to co.Od 2004 dwa razy staniało i to sporo.Chodzi że w żniwa było po 600 a w listopadzie po 480.Na wiosnę nie wiele lepiej.

Znam przypadek że spółka kupiła tak zboże a później ledwo wyszli.

A po drugie skąd tyle kasy na zborze mieć.To są naprawdę duże pieniądze.Handlarze zarabiają teraz po 20-30 zł na tonie.Ale to młyny im płacą a oni rolnikowi.Na rzepaku to w tym roku zarobili i to porządnie.

Edytowany przez tomek73, 02 styczeń 2011 - 21:01.

#14 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 21:09

Handel zbożem Propozycja miała by polegać, że my udostępnili by magazyny i transport zboża a on pomógł by finansować zakup zboża itp.

#15 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 01:25

Handel zbożem Jeśli się pytasz czy jest to opłacalne(opłacalne jest wszystko tylko nie każdy potrafi z tego wszystkiego zrobić pieniądze) i kombinujesz z kimś to znaczy że lepiej nie zaczynaj. Chyba że będziesz dostawał stałą dolę niezależnie od cen. Po pierwsze to masz takie coś jak wyszukiwarka. Tam bez problemu znajdziesz ceny zbóż z ostatnich kilku lat i zobaczysz czy jesteś na tyle hazardzistą żeby zamrozić na dwa lata dużo pieniędzy, czy przetrzymać zboże mimo że zapowiadają dobre plony i spadek cen? Wątpię w to. Po drugie pewnie nawet nie wiesz jak funkcjonuje rynek surowcowy na świecie i nie wiesz co to jest matif, wgt. Lepiej już te magazyny wynajmij a transport rób usługowo.

#16 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 09:45

Handel zbożem Jak masz dobre umowy najczęściej na duże ilości (kilka tys. ton) i pewny zbyt przy tym. To można dostać nawet 10 zł lepszą cene niż rynkowa za 1q albo mieć znajomości. Napewno jest to opłaczalne. Ale to oczywiście trzeba założyć działalność gospodarczą. Bo jeśli tego nie zrobisz to US dobierze się napewno i wprowadzi podatek 90% za dochód z nieznanych źródeł.

#17 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 17:42

Handel zbożem O bardzo dużym ryzyku to wiem a o Matifie i WTG to oczywiście że wiem

Bo jeśli tego nie zrobisz to US dobierze się napewno i wprowadzi podatek 90% za dochód z nieznanych źródeł.

a o tym podatku to akurat nie wiedziałem ale i tak chyba z tego będą nici bo ojciec się do tego nie pali właśnie z powodu ogromnego ryzyka z jakim to się wiąże. Wszystko się okaże w najbliższej przyszłości <_<

#18 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:51

Handel zbożem

Tanio kupić drogo sprzedać.Pod warunkiem że zdrożeje.A jak stanieje no to co.Od 2004 dwa razy staniało i to sporo.Chodzi że w żniwa było po 600 a w listopadzie po 480.Na wiosnę nie wiele lepiej.

Znam przypadek że spółka kupiła tak zboże a później ledwo wyszli.

A po drugie skąd tyle kasy na zborze mieć.To są naprawdę duże pieniądze.Handlarze zarabiają teraz po 20-30 zł na tonie.Ale to młyny im płacą a oni rolnikowi.Na rzepaku to w tym roku zarobili i to porządnie.

Wtym roku do ryzyk dochodzi wypłacalność firm, dajesz 2 auta rzepaku, kasy nie ma i 100tyś paszło w p....

#19 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:24

Handel zbożem Taki podatek można zapłacić nawet jeśli niepotrafi sie udokumentować jakiegokolwiek dochodu. Np. praca za granicą na lewo. Ale raczej przy większych obrotach sie czepiają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:53

Handel zbożem @farmermf No tu masz rację, wielu jest takich co biorą i nie płacą i tyle ich było widać, a później oni się z ciebie śmieją a ty kombinujesz jak odrobić te straty