Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wybrać na 12 ha

190 odpowiedzi na ten temat

#141 Share lukas0997

lukas0997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 11:28

Co wybrać na 12 ha

Panowie będę miał 30 tyś. Posiadam 12 ha nicałe, mam już t-25 z turem, ale przyda się drugi traktor. Co lepiej kupić, zetora 5211 za jakies 23 tyś i za reszte maszyny do niego np talerzówka, bo takowej nie mam, czy kupić c-360 i prase rolującą? Kolea mi mówił że na tyle ha nie opłaca się kupywać prasy. Sam nie wiem co teraz wybrać. Areał może by się troche powiększył, ale to może do jakichś 13-14 ha. Wiadomo zetor to komfort, ale c-360 znowu tańsza. Co wybrać?

Polecam ci kupić ursusa ursusa c360 3p oszczędny mało pali i sprzet do niege to pług i talerzówke jakąś

Panowie potrzebuje opinii. Ciągnik na taki areał jak w temacie, do orki, do siewu no i transportu, cena do 20 tyś. Z czasem może dojdzie talerzówa

Pod uwage biore MTZ 82, Zetora 7011, Ursusa 912/Zetora 8011. Reszta ciągników raczej wykracza ponad cene. Ziemie lekkie, górek nie ma, dlatego też wydaje mi się ze przedni napęd nie jest czymś niezbędnym (problemu z wjazdem na pole wiosną nie ma) Rusek wiadomo, przedni napęd, do tego z tych podanych ciągników najszybszy, no ale w kabinie za to dramat. 7011 najlepszy komfort, 912/8011 to najtańsza i raczej rezerwowa opcja.

Na początku byłem przekonany co do ruska, ale z czasem zaczynam stwierdzać że komfort też jest ważny i tu pojawia się 7011. Chodzi mi głownie o pomoc w wyborze z tych modeli które podałem, nie musicie wysyłać mi innych droższych ciągników bo i tak ten ciągnik u mnie będzie więcej stał niż jeździł dlatego wydaje mi się że wydanie większej kasy na ciągnik jest zwyczajnie nieekonomiczne

Polecam zetora 7011 a jak potrzeba wieksza moc to ursusa 912

Edytowany przez lukas0997, 15 grudzień 2013 - 11:30.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrać na 12 ha Dzisiaj, 17:14
  •  

#142 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:40

Co wybrać na 12 ha jak chce miec jkais minimalny komfort to nie kupi c360 gdzie jest gorzej jak w starym czolgu.

#143 Share lukas0997

lukas0997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 17:33

Co wybrać na 12 ha Nie przesadzaj nie jest tak źle ursus c360 3p jest głośny to fakt ale zwykła c360 jak ma dobrą (czyli nowsza) kabinę to jest wmiarę cicho
Jest nie drogi i tani w utrzymaniu a zetor 5211 spali wiecej i w utrzymaniu nie jest tani za to ma lepszy konfort i to o niebo lepszy ale czy warto za komfort pracy wydawać prawie 3 razy więcej niż za c360 i licz się z tym że sprzet też trzeba kupić a ursusa c360 kupisz za 12-13 tyś zł + 4-5 tyś sprzęt i za góra 18 tyś zł masz wszystko
Jeżeli chodzi o komfort w c360 to kupujesz nowe siedzenie 200-300zł i masz komfort takie:
http://www.sklep.tec...roduct/id/22206
Także jak masz nie duże fundusze to biesz śmiało c360 a jak masz więcej kasy to polecam zetora(komfort) :D

Edytowany przez lukas0997, 16 grudzień 2013 - 17:45.

#144 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 10:07

Co wybrać na 12 ha ale pier**ly piszesz, jakis tam komfort przy zmianie kabiny na nowsza - przepraszam ale co tam niby ciszej ma byc skoro podlogi nie ma, kabina nie jest szczelna, zadnego ogrzewania czy tez wentylacji, brak wspomagania, brak synchronizowanej skrzyni, slaby podnosnik, ogolnie ciagnik jak ktos chce to do siania nawozu, bo go nie szkoda i tyle wg mnie.
Za ok 20 tys albo i mniej mozna spokojnie kupic mf 575 i pochodne w dobrym stanie, z komfortowa kabina i o niebo lepiej wykonane niz ursus.
Co z tego ze mozna kupic c360 w miare tanio, remonty sa smiesznie tanie, ale jakos czesci i ich spasowanie obojetnie jakie sie nie kupi i rozbieranie ciagnika po kilka razy to ja to delikatnie mowiac pier...le.
Do swojego mf 675 jak potrzebowalem jakies czesci owszem pasuja np od ursusa ale termostat wymienialem tez kilka razy bo jeden albo caly czas otwarty albo zamkniety i silnik sie gotowal. Grubsze czesci ta nauczka kupowalem w serwisie i jak sie okazali co niektore byly tansze jak w sklepie na wiosce czy nawet na allegro.

#145 Share lukas0997

lukas0997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 15:48

Co wybrać na 12 ha Kurde człowieku ty nie masz pojecia o rolnictwie ale co sie dziwić zmiana kamiby na nowszą daje lepszy komfort i wyciszenie bo mozna zrobić aby była podłoga
ogrzewanie człowieku rura i masz ogrzewanie z silnika wspomaganie jak kupiusz to będzie skrzynia jak skrzynia podnśnik ma dobry obrabiałm 12 ha samą c360 przez blisko 25 lat i nigdy nie było problemu
Zachwalasz tak mf tak dobry tylko weś zrób w nim remont silnika katorga
Aczesci to nie jest dziwne że pasuja bo ursus był na licecji mf
Jak sie nie znasz to nie pisz nic bo szkoda czytać

#146 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 19:06

Co wybrać na 12 ha czlowieku do niedawna robilem na ojcowiznie gdzie jest ponad 40 ha, w tej chwili jestem na swoim i mam malo bo 11 ha
Na roznych mfach jezdze od 2003 roku, bo jako pierwsi w okolicy mielismy serie 3xxx po przesiadce z zetora 8145.
Wiec o pracy na ciagniku troche wiem bo robie kilkaset godzin rocznie na ciagniku, wiec nie mow mi ze w c360 jest super komfort, bo jaka byla ona nie byla to i tak zawsze kombinowanie zeby bylo cos lepiej cos ciszej itp.
Co do remontu silnika w mf to jak wiesz gdzie sobie czesci kupic to kosztuje normalne pieniadze, ale u mnie jakos te ciagniki mialy/maja 10 tys mth i wiecej i o remoncie nie bylo mowy, drobne naprawy sie trafiaja ale jak sie okazuje czesto lepiej pojechac do serwisu po nowe czesci, bo niektore oszolomy wolaja podobne kwoty za uzywki.
Ja jakis czas temu sprzedalem c330 w idelnym stanie i doplacilem w sumie 10 tys i mam ciagnik z normalna kabina 80 km 4x4 i turem 3 sekcyjnym, mimo ze jest lekki to u914 by mial co sie grzebac zeby za nim zdazyc a pali smieszne ilosci paliwa.

Edytowany przez Mikruss, 18 grudzień 2013 - 19:07.

#147 Share lukas0997

lukas0997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:00

Co wybrać na 12 ha W ursusie c360 nie ma rewelacyjnego konfortu wiem bo sam mam już ponad 25 lat mam 12 ha nie dużo
Mam też zetora 6245 z 4x4 który według mnie pali rozsądnie 14l/ha w orce z pługiem 4x35 i z wałkiem
A tu chodzi o kupno ciągnika za nieduże pieniądze lepiej jest dla portfela jak kupi sobie c360 za np 12-14 tyś zł a zetora 5211 może kupić za 25tyś zł
Kupując ursusa zostanie mu kasa na inne rzeczy chdzby na kupno maszyn
Mf-y są nie do zdarcia sam planuje kupić mf 255 ze względy na ekonomie silnika perkinsa
Też troche pracowałem na ciągnikach m.in zetor ursus i mf typowe dla polskich gospodarstwach
i jedno co mogę stwierdzić ciągniki produkowane pod tamte lata nie stawiały na komfort tylko na to że ma robić

#148 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 23:03

Co wybrać na 12 ha nie na tamte lata tylko nasi na nasz rynek tak puszczali, wersje eksportowe byly o niebo inne niestety.
Za ok 17-18 tys mozna kupic mf 575, znajomy za 15 tys kupil landini 6550 z 1989 roku w super stanie, mozna kupic naprawde dobry ciagnik w tej cenie tylko trzeba troche poszukac.
Ja mam tez tylko ciagniki i plug 4x35 polski ale nawet mf 675 nie ma z nim co robic, wiec na pierwszy ogien po nowym roku pojdzie plug, w dalszej kolejnosci agregat uprawowy ale tylko nowy i minimum 3.6 m.

#149 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 14:30

Co wybrać na 12 ha W tamtych czasach w Polsce nie było zapotrzebowania na komfort, tylko na niskie ceny. Za granicą było odwrotnie, stąd takie różnice Ursusów krajowych i eksportowych.
Dopiero od lat 90-tych (otwarcie granic) zaczęto sprowadzać zagraniczne ciągniki oferujące wysoki komfort i od tej pory jedni wolą prostotę i niskie ceny, a drudzy szukają komfortu, licząc się z większymi kosztami.
Nikt tu o MF-ach nie mówił. Miał być Zetor 5211 lub ursus C-360 dla adrianbudzynski i MTZ 82 lub Zetor 7011 dla Matey. Fakt, że MF 575 jest fajnym ciągnikiem, ale nie był brany pod uwagę.
Co do stanu starszych ciągników, to nie wydaje mi się że po 30 latach pracy w polu ciągnik wygląda jak 5-latek i wszystko w nim gra jak w zegarku. Tak więc szukając ciągnika nie powinno się wybierać najładniejszego, bo to może być szmelc. No ale chyba o tym wiecie.

#150 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 15:16

Co wybrać na 12 ha wiem ze nie bylo mowy ale czasami warto spojrzec tez na inne konsktrukcje do ktorych naprawde nie ma problemu z czesciami, sa proste i tanie w ekploatacji a poza tym oferuja namiastki komfortu, czyli zamknieta kabina, wspomaganie itp.
W starych ciagnikach czesto lepiej wlasnie brac pod uwage te ktore wygladaja zle czyli blacharka do remontu itp, bo wszystko widac a takie rzeczy samemu zima sie ogarnie.
Ja tak zrobilem z dwoma ciagnikami i nie zaluje nic a nic, bo blacharsko bylo masakrycznie a silniki i skrzynie biegow itp zdrowe jak dzwon ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share lukas0997

lukas0997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 15:13

Co wybrać na 12 ha Jak ktoś ma ograniczony budrżet np 15 tyś to ursus c360 będzie dla niego idealny jak by miał więcej pieniedzy to i mf 255 był by dobrym wyborem mało pali silnik perkins Odobiście zetora 5211 bym nie kupił gdyż niby ma 3 cyl silnik ale pali więcej niż c360
Plusem jego jest wygoda ładna przesstronna duża kabina i siedzenie grammera w exportowych wersjach
Co do ceny to trzeba wydać minimum 30 tyś zł na zetora aby był w dobrym stanie
Polecam kup zetora 7211 lub 7011 4 cyl silnik pług 4 skibowy jakis agregat 2.6m uprawowy do tego jeszcze talerzówke 2.2 i park maszynowy jak ta lala
Sam miałem kupować kiedys zetora 7211 ale trafiła się okazja i kupiłem 6245
Jednak przedni napęd to bardzo przydatna rzecz szczególnie wczesna wiosna kiedy sieję groch (początek kwietnia)

#152 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 18:52

Co wybrać na 12 ha przez ponad dekade smigal u nas w domu zetor 7211 (w zasadzie to dwie sztuki) z plufgiem forsza 3 skiby (duzo lepszy niz polska 4-ka na malej odkladnicy) a agregat uprawowy mial 3.3 m skladany hydraulicznie z dwoma walkami na tyle (z przodu nie mial walka bo w tedy jeszcze takich nie robili), szedl z agregatem jak zly, jedynie na uwrociach przod stawialo w gore, takze jak do 7211 idealnie bedzie 3 metry a do 7245 3.3 metra :)

#153 Share lukas0997

lukas0997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 21:03

Co wybrać na 12 ha Według mnie 3.3 m do zetora to za duży 2.8m wystarczy

#154 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 10:24

Co wybrać na 12 ha uwierz mi ze kilka dobrych lat smigal z takim i nie mial zadnego problemu, ale jak napisalem wyzej 3 metry bedzie idealne.

#155 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 19:58

Co wybrać na 12 ha Ja,mam mf 698 i podobny Areał ciągnik jest super zero elektroniki prowadzi się pięknie

#156 Share ThePerkins

ThePerkins

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 12:54

Co wybrać na 12 ha W miarę c-360 trzeba dać od 15-19tyś. Mf 575 kupisz też za jakieś 18-20tyś. Więc nwm ale komfort trochę lepszy jest ?. W tą cenę jeszcze wchodzą ursusy 902/c-385

#157 Share KamilC330M

KamilC330M

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 luty 2014 - 14:43

Co wybrać na 12 ha Posiadamy 13 ha ziemii obrabiamy to narazie tylko i wyłącznie C-330M z pełnym parkiem maszynowym do niej :) Jaki polecicie ciągnik na taki areał z napędem 4x4 do 30 tys max :) Myślałem o Massey Fergusonie 3050 lub 3060 :) Pozdrawiam

#158 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 08 luty 2014 - 17:02

Co wybrać na 12 ha MF-y 30xx są to popularne i wygodne ciągniki. Mają oszczędne silniki Perkinsa. Problemem są skrzynie biegów, które lubią się psuć, a ich naprawa jest droga. Elektryka jest wygodna, ale też jest źródłem problemów. Kupując MF-a 30xx przygotuj się na kolejne wydatki związane ze skrzynią lub elektryką. Chociaż może trafić Ci się jakiś porządniejszy model (celujesz w najmniejsze modele, więc skrzynia może nie być tak dużym problemem). Nówka też to nie będzie, więc trochę kasy w zapasie trzeba mieć.
Ogólnie jak już przebrniesz przez gorszy okres użytkowania, to powinieneś być z niego zadowolony.

#159 Share KamilC330M

KamilC330M

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 luty 2014 - 17:08

Co wybrać na 12 ha Ja tylko podałem przykładowy jaki mi się podoba na taki areał ale nie wiedziałem o awaryjnej skrzyni :( Jakie ciągniki polecicie na taki areał oprócz tego MF-a do 30 tys max . Zależy mi na nie starych modelach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 08 luty 2014 - 17:28

Co wybrać na 12 ha Same Explorer 70 to ciekawy ciągnik, tylko mało o nim wiem. Silnik chłodzony powietrzem, bardzo oszczędny, ma hamulce na 4 koła. Niedawno pojawił się jeden w mojej okolicy, ale dopiero jak pójdzie w robotę to się okaże ile jest wart.
Z oględzin wzrokowych wydał mi się bardzo dobrze wykonany, z dbałością o szczegóły. Widać, że przyłożono się do jego opracowania.