Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ludzie jakbyście nigdy nie byli na gospodarce ;D ciągniki po 90 km i po 100 km na areał 12 Ha tobie to zetor 5211 jako ciągnik główny a 330 pomocniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrKOTpl    0

Ja mam podobny problem bo mam 12 ha + 3 ha dzierzaw ziemi i mam c 360 i jaki traktor mam wziącz jako pomocznicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boby    0

Jak masz Pieniądze To Polecam Ci

Ursus: 4512,4514,914 lub 1224

Zetor:7340,7211,7711

Inne marki są droższe Kapkę i polecam ci te...

 

też mi sie wydaje, że Zetor do takiej powierzchni bedzie odpowiedni. jak masz twarda ziemie to kup sobie z napędem i nawet na skibowym polu Ci uciagnie co przypniesz, chocby kvernelanda obracalnego. No i cena uzywanych zetorów jest rozsadna patrząc na inne ciągniki rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

na taki areał proponował bym coś od zetora np 7245 lub 6340 albo 7540 one mają około 70-80km

kupił taki za około 60 tyś zł a zetora 7245 za 35-40 tyś zł w bardzo dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na 12ha kupiłem nht5060 106km ale mysle ze za duzy a po drugie budzet nawet na nowego nie starczy 80km to napewno ze 120tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

ja na 12ha kupiłem nht5060 106km ale mysle ze za duzy a po drugie budzet nawet na nowego nie starczy 80km to napewno ze 120tys brutto

Poco ci taki ciągnik 106km na 12ha jak pełnej jego mocy nie wykorzystać taki traktor to na 20-30ha a nei na 12ha;d

Edytowano przez lukas0997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Głupoty gadasz jak gość chce szybko i wygodnie zrobić to jego sprawa, kłopot w tym, że do takiego ciągnika trzeba zmienić wszystkie maszyny a to już spory wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

Głupio nie gadam;d sprzęt trzeba wymieniać sam zakup podstawowych-pług,agregat uprawowy. ścierniskowiec za używane około 20-25 tyś trzeba dać;d

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker
Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaKotulin    35

Zrób remont ciapka i pochodzi długo i niech zarobi na ciebie a nie kupować nowy traktor ja bym tak zrobił a wy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-25wladek    1
Napisano (edytowany)

Witam zastanawiam się nad kupnem jakiegos ciągnika na moje niecałe 12 ha, posiadam już t-25 z turem, ale przydał by mi się jakiś jeszcze. Zetor by pracował w cieżkich pracach, no i zamierzam jeszcze kupić prase do ciagnika jak już jakiegos kupie, wiec miał by co robić. Chciałbym żeby nie palił dużo. Chodzuję 8 sztuk bydła no i 5 świnek. W dalszej przyszłości, jak by się kupiło ciągnika to jakoś od zakupu za pare lat pewnie bym kupił sieczkarnie do kuku, więc też by miał co robić. Traktor do max 26 tyś.

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Kolego pasowało by jakiś raczej z napędem. Ja bym proponował mtz jak masz t-25 to wiesz czego sie możesz spodziewać po takim ciągniku. A jak nie to c385 z napędem. Na te mniejsze zetory to ciężko będzie znaleźć z napędem za taką kwotę. Ursus trochę więcej spali od mtz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emek227    4

Ja również mam 12ha i zamierzam kupić belarusa 820 na krzyżaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik70    127

was pogieło ja mam 20 ha i mam mf255 i ruska i wystarcza

 

c-330 w papierach ma że jest to ciągnik bodajże do 30 ha

 

Poco ci taki ciągnik 106km na 12ha jak pełnej jego mocy nie wykorzystać taki traktor to na 20-30ha a nei na 12ha;d

on ma pewnie te 12 ha w jednym kawałku :D

 

a jeżeli już chcesz to kup sobie coś w stylu mf255 bądź ursus 4512/4514 ,zetor 5211/7211 i wystarczy

 

a jeśli coś nowszego to mf 4235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0
Napisano (edytowany)

O czym my wogóle mówmimy ciągnik na 12 ha 70 no 80km tak owszem ale nie 100km i nieważne czy ma w jednnym kawałku czy w 10 trzeba być rozsądnym jak kupujesz ciągnik case new holanda itd to na niego ciebie stać i powinien on zarabiać na siebie a jak taki jeden z drugim kupuje sobie ciągnik 100km na 12 ha to jaki tu jest senns czysta głupota:)

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

A u mnie są spore góry i dosyć ciężka ziemia i nawet 100km pierdzi i zdycha w trzyskibowym pługu, a z prasą to już nie wspomnę. Sam planuję zmienić na coś większego żeby robota szła sprawniej. Ludzie zrozumcie że jak ktoś ma 12ha to do pracy pewnie chodzi i dorabia sobie także czas na obróbkę powinien być jak najkrótszy. Jeżeli ktoś widzi potrzebę takiego zakupu to czemu jemu zazdrościć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0
Napisano (edytowany)

Ale jak ktoś chodzi do prace ma te 12 ha do bardzej dla przyjemności robi ale robi niewiem jak jest u was ale u nas to tak nie kupują dużych ciągników najwiecej jest c360

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu85    6

ale gadacie teraz.. w moim gospodarstwie mam tez 12ha, mam dwie 60-tki i 914, to tego plug b200 4 skiby i caly park maszym do tego..a wy chlopakowi kazecie sie meczyc 30-stka.. jak najbardziej jak ma szase na nowy wiekszy ciagnik to czemu nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

No właśnie i potem z takim myśleniem nie dziwię się że na forum jest sporo kawalerów. Po nocach robić żeby na czas było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emek227    4

Witam,również posiadam 12ha i około 30 sztuk bydła. Ziemię mam ciężką 1,2 klasę. Obrabiam dwiema 360 i chciałbym jedną sprzedać i kupić coś większego. Powiedzcie co polecacie. Ursusa 9xx czy może coś nowego. Jak nowego to ewentualnie tylko belarus. Poradźcie mi czy to będzie dobry wybór i czy na to 12 ha przyda się tur. Na jaki fundusz go brać najlepiej. Tata i mama są już po 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

Zależy od twoich funduszy od 25 tyś zł już coś kupisz w stylu ursus 914 a jak masz więcej kasy to proponuje massey ferguson z serii 3xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

lukas0997 a polecasz serię 30xx ?? Ja osobiście nie polecam, mam 2 znajomych który posiadają mf 3060.

Pierwsza znajomy już ma skrzynie do remontu zostało mu już kilka biegów, a remont skrzyni około 5tyś jak nie więcej, drugi znajomy jak narzazie nie ma problemów lecz nie polecał kupować tego ciągnika.

 

Polecam MF serie 6xx i 3xx

 

Cytowanie poprzedniego posta

Edytowano przez KRISTOFORn

MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie 60koni w perkinsie jako pomocnik z mocnym podnosnikiem i hydrauliką zewnetrzną 4512 chyba odpada z powodu tej wajchy od przełaczenia podnośnik-hydraulika zewnetrzna w grnicach 30-40tys i po 1990r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
    • Przez rolkam72
      Witam. Otóż sprawa wygląda tak ciągnik zetor 10245 ma słabe ciśnienie na wale a mianowicie 1.8 wolne obroty zimny 5 wysokie. 0,5 wolne obroty rozgrzany 3 wysokie rozgrzany. Obawiam się że będzie wał do szlifu i nowe panewki jednakże na czas żniw chcielibyśmy odkręcić misę w razie co założyć nowa pompę oleju i jeśli się da to wymienić panewki od bez odjezdzania silnikiem. I tu moje pytanie czy da się wymienić panewki bez odkręcania silnika bo korbowodowe to ok ale główne? Z góry dziękuję za wszelakie sugestie i podpowiedzi
    • Przez rolkam72
      Witam .
      Otóż taki problem ciągnik chodził zapalał wszystko było ok.Mialem mały przegląd instalacji elektrycznej i drobne poprawki i wszystko było ok.
      Wieczorem chce zapalić ciągnik i niestety nic .
      Wskaźniki działają oprócz voltomierza i nie odpala.Gdy odlacze  jeden Aku jest tak samo jakby go nie było .Przekaźnik nie okopcony bezpieczniki ok .
      Prosiłbym o drobne podpowiedzi i z góry dziękuję za wszystkie sugestie .
      Ciągnik to Zetor 10245 odpowiednik polskiego 1014
    • Przez seba836
      Witam chciałem zamówić filtr oleju, olej silnikowy gdzie polecacie zamówić na internecie?  https://allegro.pl/oferta/john-deere-olej-silnikowy-plus-50-ii-15w40-20l-10161440803  kupił ktoś tutaj kiedyś bo opinie dobre?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj