Zaloguj się, aby obserwować  
kaammil

Gumy 3512

Polecane posty

kaammil    0

Jakie można najszersze gumy założyć do U 3512 z tyłu? Tata chce kupić jak naj szersze bo troche mocy by się przydało;) a i sęk w tym że tata chce kupić tylko opony i dętki felgi chce zostawić a one są do wąskich kół(fabryczne, oryginalne felgi)..

 

Moje pytanie brzmi..:

Jakie najszersze gumy na oryginalne felgi do U3512?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

po zmianie opon mocy napewno nie przybedzie zwiekszy sie uciag i predkosc-jesli beda wyzsze

co do szerokosci to 2-3cale szersze

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

W U3512 występowały dwa rodzaje felg. Jeden z oponami 12,4R32 i tutaj żadnego szerszego zamiennika nie znajdziesz bo sam szukałem. Chyba że kupisz oponę razem z felgą ale nie wiem czy to się opłaci w starym ciągniku bo koszt jest niebagatelny. Drugi rodzaj felg miał opony 14,9R28 i tu już szersze opony niskoprofilowe mozna znaleźć. Także musisz najpierw sprawdzić jakie masz u siebie opony. A co do szerszych opon w tym ciągniku ja mam swoje zdanie że nie warto przeciążać tego silnika i lepiej niech sobie chodzi na wążejszych oponach. Najwyżej się zakopie ale na silniku i przekładniach będzie miał lżej. Natomiast przy zbyt szerokich gumach wzrasta obciążenie silnika, sprzęgła i przekladni. Konstruktorzy wiedzieli dokładnie jakie dawać opony do odpowiedniej mocy. Ale wybór zawsze jest właściciela. ;)

Edytowano przez wolowik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jaki masz teraz rozmiar kół? Jak możesz to podaj jeszcze rozmiar [szer. i średnicę] felgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Opony 12,4R32 - felga W11x32 a na oponie 14,9R28 felga W12x28

Tu macie link do fajnego przeliczania rozmiarów opon: rozmiary opon

Edytowano przez wolowik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Profil 85

380/85R28- felga W13- dopuszczalne felgi W12, W11, DW11, DW12, DW13

Profil 70

420/70R28- felga W13- dopuszczalne felgi W12, W14L, DW12, DW13, DW14L

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

U mnie są oryginalne czyli R32.. czyli na tą felgę nie da się założyć nic większego? tzn szerszego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj