Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Dołożyć przedni napęd do Zetora 7011 od 7045

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
35 odpowiedzi na ten temat

#1 drajwer12

drajwer12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 20:24

Witam co sądzicie o zamontowaniu przedniego napędu do 70 11 od 70 45 mam dostępny kompletny napęd z kołami i z wałem i przystawką i nie wiem co robić czy kupić i założyć jak myślicie będzie to grało czy może skrzynia nie wytrzyma. A i jeszcze jedno jak jest włącza przedni napęd przy  70 45 bo nie wiem.
  • 0

#2 dawid2

dawid2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • 31568569
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2011 - 20:37

Witam to nie jest dobry pomysł lepiej sprzedaj zetora i kup coś z seryjnym napedem na 4x4
  • 0

#3 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 20:40

zależy za ile  :P  a taki temat jest poszukaj tylko że 7211-7245 skrzynia przystosowana do przedniego napędu od dołu mocujesz przystawkę z włączaniem w w skrzyni zajrzyj do wyżęj podanego tematu
  • 0

#4 Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 378 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 20:41

Dobry pomysł,jeżeli podoba ci się jeszcze cena tego przodu,a pasować będzie bez problemu,tylko trochę roboty.Włączanie jest w przystawce dżwignią.
  • 0

#5 zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1840 postów
  • 50773554
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 01 styczeń 2011 - 21:47

oj kolego nie wiem czy zetory 7011 wychodziły z możliwością założenia napędu tzn czy miały wyjście na przystawkę bo nawet 7211 to można było dorobić ale powyżej 87r wcześniejsze modele nie miały takiej możliwości co do przodka jak nie da się załorzyć to możesz poszukać 7245 lub 7745 będzie mocniejszy i ma lepsze chamulce co do włączania to dźwignia w podłodze koło lewej nogi jak się siedzi od pięty jest dziura i tam idzie ona do przystawki. nie ma porównania do ciągnika bez nie dostaje tak w dupe ciągnikowi jest lżej masz wiekszy zapas mocy i oczywiście uciąg
  • 0

#6 pavlotal

pavlotal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • 5298894

Napisany 02 styczeń 2011 - 22:50

jak juz niektórzy wiedzą dokładałem napęd do zetora 7211. ciagnik jeździ na nim już prawie 2 rok. Jeśli cena napędu waha sie w granicach 6tys można dokładać jeżeli wychodzi drożej to nie bardzo. Jest przy tym troche roboty ale sprawny mechanik sobie z tym poradzi ;) do skrzyni trzeba dołożyć kilka trybów(nie wiem jakich bo całą prace wykonywał mechanik).Dźwignia włączania powinna byc w komplecie i znajduje sie jak już wyżej koledzy napisali w kabinie po lewej stronie.Teraz musisz tylko sprawdzić ile cię wyjdzie napęd i czy ciągnik jest do tego przystosowany. pozdrawiam
  • 0
23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

#7 zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1840 postów
  • 50773554

Napisany 03 styczeń 2011 - 16:19

biorąc koszty przeróbki może lepiej by się opłacało sprzedać ten a kupić nowszy 7245 albo 7745
  • 0

#8 pavlotal

pavlotal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • 5298894

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:33

zależy w jakiej kondycji jest ciągnik. jeżeli jest wart dołożenia napędu to warto nad tym pomyśleć bo nigdy nie wiadomo co się kupi ;)
  • 0
23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

#9 zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1840 postów
  • 50773554

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:29

no ale jeżeli nie będzie miał takiej możliwości bo fabryka nie przewidziała tego rozwiązania, przecież nie musi brać pierwszego z brzegu tylko poszukać nieraz się znajdzie eleganckie cacko za przyzwoite pieniądze
  • 0

#10 drajwer12

drajwer12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:56

dokładnie jak kolega powiedział z tego zetora jestem zadowolony jest z 86 roku już 7 lat u mnie ale nic po za cylindrami nie maił robione była delikatna drużka w 1 cylindrze i woda się dostawała do oleju .Wymieniłem cylindry głowice dałem do sprawdzenia i śmigam wał jest jeszcze nominalny i przypinam do niego 4 duże grudziądzkie i idzie na 3 jak nie wiem tylko jak jest mokro lub przyoruje gnój to na jedne napę mnie ślizga i dla tego chce dołożyć na przód  . Albo zastanawiam się na Pronarem 82 z 2002 roku co powiecie o tym esie ??
  • 0

#11 DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:37

Co ma Ci nie grać! W tej serii Zetorów wszystkie napędy mają to samo przełożenie ,więc musisz patrzeć tylko  na wielkości przednich i tylnych  opon . Najważniejsze aby prędkość obwodowa przednich kół nie była większa od tylnych. Skrzynia jest taka sama w obu modelach ,a napęd włączasz dźwignią przy lewej nodze ( wychodzi z otworu w podłodze, musisz ją    dostać razem  z napędem )chyba przez odchylenie i wciśnięcie do dołu .

Edytowany przez DarekD, 03 styczeń 2011 - 20:38.

• 0

#12 zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1840 postów
  • 50773554

Napisany 04 styczeń 2011 - 13:02

oj powiem ci że się różni jednym trybkiem tym co musisz dołożyć dokładaliśmy z wujkiem napęd do 7211 i nowe tryby szły w klepie na czechach nas pytał jaka konfiguracja opon chce mieć założoną jako że miał z tyłu 16,8-28 to z przodu zostały zakupione 11,4-24 i tam wchodził tryb mniejszy a jakbyś chciał 12,4-24 to ten większy z tego co pamiętam to różnią się mm a z załorzenia tak musisz mieć zrobione żeby przednie opony szły troche szybciej niż tylnie, tylko wtedy przeróbka będzie udana dobrze zgrany napęd to powinien wyć na twardym podłorzu na drodze jak jedziesz szybko, jeżeli źle złorzysz koła pół biedy jak będzie szły tak samo jak tylne ale w tedy zauwarzalny gorszy uciąg albo jak dasz że będą wolniej szły to koniec to już lepiej będzie bez napędu przodnie ci blokują tylne. Raz walnęliśmy się tak w 5211 zamiast załorzyć oponki 9,5-24 to kumpel kupił 11,4-24 a z tyłu były roczne 14,9-28 wszystko ok wyjechaliśmy w pole z agregatem 2,6m a ciągnik zaczyna się dławić i dymi na czarno ogólnie ma ciężko dopiero skapliśmy się żeby wyłączył przód i w tedy poszedł normalnie. diagnoza nie zgrany napęd albo wymiana tryba ewentualnie inne opony naszczęście jego sąsiad też kupował opony do 7245 i się też walnął w rozmiarach, chciał oddać do sklepu ale się dogadali i wymienili, po zabiegu ciągnik chodzi jak rakieta orka głęboka zimowa pług 3x35 ziemia 1 i ciężka rędzina śmiga aż miło.

Istnieje takie coś jak "ż"

• 0

#13 adamviper

adamviper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:sprzęty na kołach i gąsiennicach

Napisany 09 styczeń 2011 - 16:01

A może któryś z kolegów ma dane techniczne Zetorów 5211-7745 chodzi mi głównie o przełożenia w skrzyni biegów i mostach. Jakby dało radę to prosiłbym o skan na maila: adamviper1@wp.pl Z góry dziekuję za pomoc
  • 0

#14 look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 861 postów
  • 36998609

Napisany 21 listopad 2012 - 11:25

Czy ktoś z was miałby opory przed zakupem 7211 z dołożonym przodem, ale w lepszym stanie niż większość 7245 z tego samego roku?
  • 0
Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#15 bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 18:51

zależy jak to było dołożone, jeśli wszystko zgodnie z danymi fabrycznymi, to bez problemu poszedł bym w to, ale jeśli robił to jakiś paprak, i połowa rzeczy nie przykręcona, a połowa trzyma się na słowo honoru, to wolałbym nie
  • 0

#16 Agrozeto_Kalisz

Agrozeto_Kalisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:podróże, muzyka lat 70-80-tych, Zetor-części

Napisany 12 styczeń 2013 - 15:19

Chciałbym uprzedzić wszystkich, że niestety Zetory nie były seryjnie przygotowane do montażu przedniego napędu - mogą  się zdarzyć takie jak rodzynki w cieście. Podobnie wśród tych z napędem 4x4 trafiają się wersje przeznaczone na Zachód z automatyczną blokadą mechanizmu różnicowego w przednim moście (świetna rzecz jak działa - gdy się zużyje koszt 2 tys).
Dla przystosowania ciągnika do montażu przedniego napędu trzeba rezerwować min. 3 tys., które znikną w skrzyni b.
Jeżeli używany napęd z kołami, wałem i przystawką kupimy za 6 tys.,dołożymy nowe opony, może błotniki, nowe przeguby drążków, uszczelnienie zwolnic itp, + 3 tys i robociznę, a  zamknie się to kwotą 12-14 tys. to świetnie, bo efekt jest tego wart !
Jeżeli nasz ciągnik nie był zadbany, a napęd jest drogi - to lepiej kupić 7245 lub 7745 :)
  • 0

#17 adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 16:43

Mam właśnie Zetora 7745 z Danii i posiada on automatyczną blokadę przedniego mostu, czasem ukręcają się półośki wchodzące do zwolnic, Podczas skrętu widać na trawie jak jedno koło rwie trawę, czyli ta blokada do wymiany?
http://shop.markomt....sti.php?IDZ=752
  • 0

#18 edizetor

edizetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 21:29

Mam zetora 7211 i założyłem mu przedni napęd. Opony (tył) 16,9/28 a przód 11,2/24. Wszystkie opony są nowe. W skrzyni biegóe wymieniłem wszystkie potrzebnr tryby i jest ok. Podczas próby przednie koła kręcą się za szybko, zrywaja. Na jeden obrót tylnego koła przednie pokonuje o 22 cm dłuższy odcinek. Nie wiem co wymienić. W przystwce do skrzyni jest tryb 51 zębów. Jest jeszcze jedna mozliwość zmniejszenia obrotów przednich kół poprzez wymianę wałka atakuącego z kołem talerzowym w przednim moście z 33 zębów na kole talerzowym i 13 na wałku które są obecnie na 34 zęby na kole talerzowym i 12 zębów na wałku. To są dwa zestwy przełożeń które istnieją w przednim moście mechanizmu róznicowego. Potrzebuję fachwej porady czy zmienić koło talerzowe na 34 zęby i 12 zębów na wałku atakującym. Zestaw ten kosztuje 600 zł + robota. Czy pasowałyby wtedy prędkości kół jezdnych?
Pozdrawiam Edi
  • 0

#19 Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 15:18

Witam
Do rozmiaru opon masz dobrany odpowiedni tryb w przystawce czyli 51 zębów.
Z tego co napisałeś to w przednim moście masz koło talerzowe 33z i wałek 13z. Te koła są do predkości ciągnika 30km/h.
Natomiast koło talerzowe 34z i wałek 12z są do prędkości  25km/h

Co do różnic to w ciągniku 30km/h są też inne wałki i tryby w zwolnicach: półoś 12z i koło 61z.  W 25km/h są 11z i 62z.

Podane prędkości mierzone są przy oponach 16.9 na 30 cali  
Wszystko co napisałem to dane na podstawie katalogu części i instrukcji napraw.

Z tego wynika ,że musisz jedną rzecz zmienić(najtaniej będzie tryby w przednim moście,pasują od c 385) i powinno się zgrać . Wybór należy do Ciebie.
Ja mam w moim 6245 takie rozmiary opon jak twoje i się zgrywa.Tylko ,że ja to fabrycznie miałem i nie wiem jakie są tam tryby ,ale na pewno te do 25 km/h bo więcej nie wyciąga.
  • 0
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Google

• Reklama google
  •  

#20 rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 17:51

do c360 modzą z napędami a wy mówicie że tu się nie opłaca
  • 0