Skocz do zawartości

Zdjęcie

rasa montbeliarde

406 odpowiedzi na ten temat

#161 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 19:46

rasa montbeliarde mam 2 czerwone po rastim z wws i ubelixie z ppgi. Kilkanaście się cieliło po mo to mimo że cielaki dość duże to szło lekko bo są wąskie a długie. Jedna wypchneła macice i się zmarnowała ale to przypadek bo cielak był mały i wyszedł bez oporu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rasa montbeliarde Dzisiaj, 15:31
  •  

#162 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 19:56

rasa montbeliarde Na ile zacieleń masz cieliczki? U mnie ojciec się ostatnio napalił na te monty i coś ciekawego szukam

#163 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 20:15

rasa montbeliarde w tym roku na 9 wycieleń po mo jest 5 cieliczek. Ale reguły nie ma bo od 3 lat montbeliarda używamy to najstarsza jałówka dopiero będzie zacielana. Ale wcześniej to tylko po 2-3 na rok były tym kryte.

#164 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 12:45

rasa montbeliarde niestety cena nasienia seksowanego Toliara i Alsama to 120zł netto właśnie dostałem odpowiedź.No nie wiem co teraz zrobic troche mi plany rypły myślałem ,że troche taniej coś dostane

#165 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:35

rasa montbeliarde witam,koledzy w moich okolicach ostatnio sporo rolników unasiennia krowy hf i ho montbeliardem,stąd mam możliwość kupywać byczki na opas. Moje pytanie jak oceniacie takie byczki po krowach ho i hf, wiem że będą lepsze od zwykłych hf,ale jak w poruwnaniu z innymi mieszańcami,oczywiście na to nie ma reguły że będą lepsze słabsze od tych lub innych-ma ktoś w tym doświadczenie,jakieś poruwnanie...za każdą odp dzięki.

#166 Share wojtekosse

wojtekosse

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:49

rasa montbeliarde Ja jeszcze z rok temu tez unasieniałem HFy montebliarde to byczki nie powiem były duzo lepsze i lepiej pobierały pasze niz typowe hfy. Tylko ja te krzyżówki sprzedawalem jak miały 4 tygodnie bo nie mam miejsca zeby je dalej opasać, choc chciałem. I cena za tego mieszanca tez stosunkowo wyzsza.
A jesli chodzi o krowy mieszance HFxMo to u mnie to szału nie ma. Zdarzaja sie mastitis i jakos dużo lepiej sie nie zacialają, a na mleku to jest róznica tylko to ze parametry lepsze. Najlepsza jak narazie pierwiastka hfxmo powinna wydac lekko ponad 10000 w tej pierwszej laktacji.

#167 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:58

rasa montbeliarde q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 16:58.

#168 Share wojtekosse

wojtekosse

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 19:07

rasa montbeliarde To taka jedna najlepsza, reszta to tak 7000 niektóre ponad 8000. Juz mam po niej jałoszke po SRB taki buhaj Gunarstorp z HG swego czasy chyba najlepszy. A takich HFxMOxSRB mam juz kilka wszystkie takie bordowe jałowki i sa pokryte juz Kodakiem tez z HG i maje terminy na kwiecien to wtedy bedzie mozna jeszcze lepiej powiedziec jak ten procross sie spisuje.

#169 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2013 - 19:14

rasa montbeliarde q

#170 Share wojtekosse

wojtekosse

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 19:28

rasa montbeliarde Ok postaram sie wstawic. Akurat ona jest bardzo dobra (jak na moje warunki utrzymania) i za raz sie zacieliła. Teraz juz jej nie kryłem SRB bo powrócilem do krycia całego stada hfem. Moze temu ze matka jej była dobra choc miała tylko 50 dolewu hfa. Kurcze 14000 od pierwiastki to juz szalenstwo ale i podziw dla niej, ciekawe co bedzie w przyszłych laktacjach.

Edytowany przez wojtekosse, 06 styczeń 2013 - 19:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2013 - 19:54

rasa montbeliarde q

#172 Share wojtekosse

wojtekosse

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:04

rasa montbeliarde Wiesz nie pamietam, bo dopiero teraz trzeci rok jestem pod oceną(ojciec nie prowadził) i ona na karcie ma puste pochodzenie, (tylko do najlepszych hfów mam pamiec po jakim ojcu) ale wiem ze do tego procross starałem sie brac najlepsze motbeliardy a ostatnio SRB. Jest juz pokryta takim bykiem Topside o. Bolton z Konrada i on jest cos koło 70 miejsca na top 100tpi i teraz troche załuje bo nie wiedziałem o semenzzo a teraz bym ją pokrył Mascalase bo nie dosc ze tanszy od tego z konrada to lepszy.

Edytowany przez wojtekosse, 06 styczeń 2013 - 20:05.

#173 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:08

rasa montbeliarde q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 16:59.

#174 Share wojtekosse

wojtekosse

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:18

rasa montbeliarde Wiem teraz załuje troche, ale mam nadzieje ze badzie jak jej matka która dawała same jałowki i sie jeszcze pokryje lepszym... A teraz zaczynam juz sam inseminowac i tego Planeta za dwie stówki to troche bym bał sie brac bo nie wiem jakie bedą efekty tego mojego działania hehe :) Jej matke ostatnio jeszcze pokrylem Hillem i nastepna laktacja jak załapie to bedzie juz chyba ostatnia bo juz stara krowa i ma juz problemy z nogami a córek od niej mam 4, chyba wszystkie to te krzyżówki ale chce miec od niej tez po hfie to moze byc ciekawa.

#175 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:23

rasa montbeliarde q

#176 Share wojtekosse

wojtekosse

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:30

rasa montbeliarde Wtedy tym Topside to jeszcze inseminator krył bo kurs skonczylem miesiac temu a o planecie dowiedziałem sie dopiero nie dawno, wlasnie z forum od Ciebie. Jej młodsza siostre jałowke( tez hfxmo ojciec Tipoli) tak sie zastanawiam czy nie pokryc Planetem bo za 2 miesiace bedzie juz odpowiednia waga, ale najpierw poczekam jak wet pobada na cielnosc te co juz sam zacielalem i jak mi to wogóle wychodzi.
He ja jeszcze o matkach byków nie mysle bo dopiero zaczynam to zabawe z genetyką.
A poza tym Shiuz chyba na matki nie bierze krzyżówek, a ewentualny krówka od niej po Planecie taka jeszcze bedzie??

Edytowany przez wojtekosse, 06 styczeń 2013 - 20:36.

#177 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:37

rasa montbeliarde q

#178 Share wojtekosse

wojtekosse

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:47

rasa montbeliarde Tak mysle ze zamowie kilka porcji, na początek tego zwyklego nie sexa i sprobuje na nia i takie dwie krzyzówki hf x mo x srb, bo on płodnosc wlasna ma chyba niezła a mi na poczatku to jest wazne.

#179 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:56

rasa montbeliarde q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share wojtekosse

wojtekosse

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:05

rasa montbeliarde Aha, to ciekawy patent, tylko narazie mam troche mało jeszcze tych ogonów zeby az tyle brac porcji. A trzeba wziac tylko jeden rodzaj tego buhaja za te 6 tys?? czy mozna tak ze troche palneta a reszte gabora lub emeralada?? bo niektóre sztuki maja nie za specjalne nogi a on to wybitnych nie ma..