Skocz do zawartości

Zdjęcie

rasa montbeliarde

504 odpowiedzi na ten temat

#481 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3295 postów

Napisany 14 luty 2017 - 14:50

rasa montbeliarde wuja ma stado czystego hfa trzymane ekstensywnie od 30lat inseminuje tylko hfem latem tylko pastwisko zimą siano trochę sianokiszonki i kukurydzy śruta zbożowa i premiks. Żadnego białka żadnych buforow. Jego krowy mają maks 600kg i wytrzymują dłużej niż typowy hf. Mlekiem też nie leja za bardzo 5-6tys. Problemem tam jest to że zimą nie mają rui dopiero jak wyjdą na trawę to się zacielają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rasa montbeliarde Dzisiaj, 11:45
  •  

#482 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4060 postów

Napisany 14 luty 2017 - 16:58

rasa montbeliarde Ursus ma rację z tym ryczeniem pod płotem. Moje stare hf i inne krzyżówki poszły na łąkę i ok 11-12 zabrałem z łąki na pastwisko. Jak się pieprznęły to leżały aż do 16-17. Montki pójdą jeść, poleżą pół godziny i dalej jedzą. A jak się najedzą to dalej jedzą. Ostne żarłoki i jedzą wszędzie.

#483 Share paulmagnus

paulmagnus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Docent biotechnologi zwierzat i weterynarii oraz hodowca z wielka pasja :)

Napisany 15 luty 2017 - 01:09

rasa montbeliarde Ja mam od ponad 15 lat zarowno MO jak i SM, i jestem bardzo zadowolony z plodnosci,wydajnosci,porodami i zdrowotnoscia. To czy krowa ras mlecznych bedzie wysoko wydajna zalezy od wielu faktorow, rolnicy czesto mysla ze faktor "rasa" wszystko w oborze moze zmienic i jest rozwiazaniem na wszystkie problemy, to jest utopia! Kto jest doswiadczonym w hodowli bydla czy zwierzat ogolnie, wie jaka jest trudna praca aby osiagnac wysokiej jakosci wyniki. W galerii mojej jest kilka przykladow.

Edytowany przez paulmagnus, 15 luty 2017 - 01:10.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#484 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 15 luty 2017 - 08:26

rasa montbeliarde

wuja ma stado czystego hfa trzymane ekstensywnie od 30lat inseminuje tylko hfem latem tylko pastwisko zimą siano trochę sianokiszonki i kukurydzy śruta zbożowa i premiks. Żadnego białka żadnych buforow. Jego krowy mają maks 600kg i wytrzymują dłużej niż typowy hf. Mlekiem też nie leja za bardzo 5-6tys. Problemem tam jest to że zimą nie mają rui dopiero jak wyjdą na trawę to się zacielają.

powiem wam koledzy ze jak mieć  hf to trzeba miec juz te ponad 7 tysia wydajnosc z nich..Jak twoj wujek ma 5-6 t tysia i mu wystarczy to ja na jego miejscu przeszedlbym w 100% na simy.natychmiast bo mleko to samo i za cielaka kasa konkretna.

Ursus ma rację z tym ryczeniem pod płotem. Moje stare hf i inne krzyżówki poszły na łąkę i ok 11-12 zabrałem z łąki na pastwisko. Jak się pieprznęły to leżały aż do 16-17. Montki pójdą jeść, poleżą pół godziny i dalej jedzą. A jak się najedzą to dalej jedzą. Ostne żarłoki i jedzą wszędzie.

kolego przy hf bardzo wazne jest zeby one lezaly i przezuwaly pokarm inaczej brak wydajnosci ze juz nie wspomne o parametrach mleka one tak musza.........Dla tego musza miec skoncentrowana dawke pokarmowa to jest ta trudnosc

i bardzo wazna rzecz krowa musi byc do pastwiska przyzwyczajona.W swoim zyciu kupilem hfke ktora nie wiedziala co to pastwisko wydajnosc spadla z 40 do 8 litrow .nigdy w zyciu nie byla na pastwisku i jaja mialem z nia

Ja mam od ponad 15 lat zarowno MO jak i SM, i jestem bardzo zadowolony z plodnosci,wydajnosci,porodami i zdrowotnoscia. To czy krowa ras mlecznych bedzie wysoko wydajna zalezy od wielu faktorow, rolnicy czesto mysla ze faktor "rasa" wszystko w oborze moze zmienic i jest rozwiazaniem na wszystkie problemy, to jest utopia! Kto jest doswiadczonym w hodowli bydla czy zwierzat ogolnie, wie jaka jest trudna praca aby osiagnac wysokiej jakosci wyniki. W galerii mojej jest kilka przykladow.

zgadzam sie z toba ludzie mysla ze jak bedzie mial hf 100% to mleka bedzie mial tysiace  a to bzdury ,ale tak mysla bo jak dal za krowe 7 tysia to musi sikac mlekiem a potem rozczarowanie i pretensje.

Hf prowadzony jak polska czerwona padnie a mleka da mniej niz sim. duzo mniej

Edytowany przez marju12, 15 luty 2017 - 08:39.

#485 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisany 15 luty 2017 - 09:56

rasa montbeliarde Hf ma mieć opór bardzo dobrej objetosciowki do tego tresciwa przed nosem ja daję na sztuki naj lepsza w chwili obecnej 7kg ale dają 40-45l dziennie. Jedzą do oporu i leżą i tak w Koło. Rycza gdy trafi się chodź trochę gorsza trawa o starej trawie nie ma mowy tj.łące z darnia starsza niż 5 lat.Nie pastwiskuje od lat 3 i jestem z tego zadowlony bo wcześniej traciły mleko w drodze i bardzo przebieraly produkcji takiej nie było. W moim przypadku wzrosła o 50% jak stoją na uwięzi i mają pod nos. A te wszystkie mo jak samo mówicie nie są wybredne to ich zaleta

#486 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 15 luty 2017 - 10:56

rasa montbeliarde

tylko jedna dobra hf powtarzam dobra hf to 2 mo czasami 1,5 mo i 2,5 sima .a miec 30 krow a 75 to roznica .Chociaz jak mleko jest nisko to lepiej to drugie bo cieletami nadrobi. Mnie za ciele sim nie interesu mniej niz 1500 z regoly to 1700zl gdybym mial 75X1500=112500 tysia rocznie to chodzby bylo mleka tyle zeby wystarczylo na koszty to juz jest dobrze.to jak mleko nisko bo jak mleko wysoko to nie ma bata zarobi dwa razy tyle i wychodzi duzo leiej

proponuje  wrocic do mo  proponuje taki temat piszcie ile daje wam jalowka MO  po wycieleniu

mnie wychodzi to tak ze od 19 do 26 l dziennie 100% MO

Edytowany przez marju12, 15 luty 2017 - 11:08.

#487 Share paulmagnus

paulmagnus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Docent biotechnologi zwierzat i weterynarii oraz hodowca z wielka pasja :)

Napisany 15 luty 2017 - 11:58

rasa montbeliarde

moja najlepsza jalowka PALOMA (w galerii) 100 Montbeliarde, startowala jako pierwiastka z dzienna wydaj. 40l

Montbeliarde

#488 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 15 luty 2017 - 15:12

rasa montbeliarde Piękności :D no i przy takiej wydajności hf może kopyta czyścić :)

#489 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisany 15 luty 2017 - 15:48

rasa montbeliarde

ładna :) Ale sa i hf które dają jak ktos pisał i pokazał foto z federacji na udój  90 kg mleka . A żeby mieć taka jak ty tu to trzeba i zapłacić i dużo lat poświecić

#490 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 16 luty 2017 - 18:30

rasa montbeliarde

Co prawda kupione gdzieś 5miesięcy po cielaku dają 20-22l  ale mam małe porównanie bo mam 2 sztuki ale nawet jak trzeba wybrakować z powodu płodności czy coś to patrząc po tych dwóch to się nie straci :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share 2Reebok

2Reebok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 czerwiec 2017 - 21:12

rasa montbeliarde

Cześć, mam pytanie, ma ktoś z Was może krówkę MO po buhaju Arobase ? jak z wydajnością ? jak wogle na tą chwile prezentuje się ten buhaj ? mam pokryte 2 sztuki tym buhajem. 

#492 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 09:56

rasa montbeliarde

AROBASE - z jakiej firmy tak słabego buhaja brałeś? Chyba, że to było kilka 7-8 lat temu - nie znam historri jego wyceny, jak prezentował się kiedyś, ale na dzień dzisiejszy to jest baaardzo kiepski poziom genetyki.

#493 Share kamilcz94

kamilcz94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Hodowla zwierząt

Napisany 02 lipiec 2017 - 09:30

rasa montbeliarde Jakiego buhaja tej rasy polecacie z łatwymi porodami na jałówki?

#494 Share 2Reebok

2Reebok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 lipiec 2017 - 13:36

rasa montbeliarde Buhaj ze shiuzu brany. Czyli jak bedzie jałówka to lepiej nie zostawiać na krowe - dużego mleka z tego nie bedzie ?

#495 Share oooooooooollllllllokgggggo

oooooooooollllllllokgggggo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 22:10

rasa montbeliarde Ja szukam takiego buhajów ze shiuz rasy MO na mleko ubarwienie obojętnie tylko nie za dużo bialego

#496 Share 2Reebok

2Reebok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 lipiec 2017 - 19:16

rasa montbeliarde

Panowie a buhaj BLAISE MO. - macie może jakieś info o nim nigdzie nie mogę znalezć w katalogach ze zdjęciem. jakbyście coś wiedzieli dajcie znać, pozdrawiam:)

#497 Share tomek2607

tomek2607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 wrzesień 2017 - 20:27

rasa montbeliarde <p>Panowie poszukuję Byczka w czystej rasie mo na rozpłodnika najlepiej z obory pod kontrolą z papierami albo możliwością wyrobienia papier&oacute;w interesują .nie 2 sztuki</p>

#498 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1782 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 04 wrzesień 2017 - 06:49

rasa montbeliarde

bedziesz krzyzowal mleczne takim??? nie obawiasz sie ciezkich porodow

#499 Share tomek2607

tomek2607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 wrzesień 2017 - 08:22

rasa montbeliarde <p>Mam mo czyste i hfxmo a co do krycia czystego hf u mnie problem&oacute;w nie było z wycieleniami</p>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1782 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 04 wrzesień 2017 - 08:50

rasa montbeliarde

a jak z temperamentem tych ras sa dzikuski i cichymi rujami?? nie którzy narzekają ze simy spokojniejsze od monte