Skocz do zawartości

Zdjęcie

rasa montbeliarde

412 odpowiedzi na ten temat

#401 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 23 luty 2016 - 18:30

rasa montbeliarde Cóż jeśli chcesz kupować nasienie za godziwe pieniądze musisz związać sie z jedną firmą, kupując po kilka porcji z kilku firm nigdzie nie kupisz tanio.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rasa montbeliarde Dzisiaj, 23:48
  •  

#402 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 23 luty 2016 - 20:40

rasa montbeliarde Kontener to mógłbym wydzierżawić od intergenu, albo abs, bo mają sporo MO w ofercie. Kurs jednak ukończę ten płatny pewnie.

#403 Share Zulugula13

Zulugula13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 10:38

rasa montbeliarde

co sądzicie o buhaju Guiluxe z oferty mcb krasne?? ciekawy, ale ma niepełną wycenę, warto ryzykować??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 15:27

rasa montbeliarde Guiluxe po ile w MCB? Insemica proponowała go po 33 zł netto. Wydaje sie wart swej ceny.

#405 Share Zulugula13

Zulugula13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 12:15

rasa montbeliarde Sory za późną odpowiedź. 50 brutto od przedstawiciela mcb, ale go nie mieli jak brałem nasienie, tylko po co go wystawili do katalogu? Może przy następnym zakupie będzie, to go wezmę

#406 Share paulmagnus

paulmagnus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Docent biotechnologi zwierzat i weterynarii oraz hodowca z wielka pasja :)

Napisany 28 październik 2016 - 00:56

rasa montbeliarde

Witam, czy ktos chcialby odkupic 10porcji nasienia seksowanego (zenskie potomstwo) buhaja MO Triomphe, bardzo dobra cena, tylko 100zl za porcje. Na zdjeciu jego corki

Załączone miniaturki

• B3C8YFRCQAAX-zu.jpg

Edytowany przez paulmagnus, 28 październik 2016 - 01:03.

#407 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1060 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 31 październik 2016 - 11:11

rasa montbeliarde

ale piekne sztuki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#408 Share MafiaSD

MafiaSD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, piłka nożna, czytanie czasopism rolniczych, oglądanie filmów na YouTubie

Napisany 04 grudzień 2016 - 17:05

rasa montbeliarde Hej. Mam jałówkę tej rasy i nie mogę jej zacielić. Już dwa razy była inseminowana przez weta nasieniem też tej rasy i nic. Powiedzcie czy u was też tak długo mają ruję, bo ostatnią miała przez 2 dni i pewnie za szybko poszlo.

Edytowany przez MafiaSD, 04 grudzień 2016 - 17:09.

#409 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 08:26

rasa montbeliarde

Jeżeli ma tak długo ruje to zacielaj 12-15 od zauważenia potem reinseminacje co 12 godzin ze dwa razy i jak po tym nie chwyci to po jałówce , chyba ze ma cysty to inna sprawa i czy ma równą ruje co 3 tyg  , widać kilka dni po rui krew  ??  Ja tego roku oddałem na mięso moją bo też nie mogła zostać cielna a potem wet. zbadał ze ma cysty , tylko najlepsze ze wcześniej(kilka miesięcy) badał i mówił ze nic nie było .W kosztach ten sposób jest drogi ale masz pewność ze nasienie było cały czas i tylko kwestia czy miała owulacje.Ja stosuje inseminacja po 12-15 godzinach od zauważenia i reinseminacja po 12 godzinach bo nie mam krów które by miały ruje 2 dni.

#410 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1060 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 05 grudzień 2016 - 08:40

rasa montbeliarde

mozesz zastosowac nasienie w zelu ktore ma dluższa żywotnosc bo 24 godz...a jak nie to zostaje byk jeszcze

#411 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 09:20

rasa montbeliarde

Nasienie w żelu ma żywotność do 48 godzin a zwykłe ma do 24 godzin.

#412 Share MafiaSD

MafiaSD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, piłka nożna, czytanie czasopism rolniczych, oglądanie filmów na YouTubie

Napisany 05 grudzień 2016 - 19:13

rasa montbeliarde Koledzy jałówka dziś została pokryta przez weta (godz. 12.30) podwójną porcją nasienia, tym rasy HO, bysiek to SOLUTION z PH Konrad. Ruję zaczęła wczoraj z rana obskakując drugą jałówkę, wieczorem już była sama obskakiwana. Dziś z rana to samo, na dodatek miała taki śluz przezroczysty że aż do końca ogona sięgał. Teraz jak ja wypuszczałem do pojenia to już ta druga nie skakała po niej, tylko się obwąchiwały. Ruje ma regularne tylko że długie i cholera wie kiedy ona może się skończyć. Krew też zawsze ma po zakończeniu. Druga jałówka która z nią razem się chowa to HF i za pierwszym razem ją zacieliłem i nie widać było że powtarza. Mam je na sprzedaż i kilku już dzwoniło, ale chciałem żeby obie były już zacielone a tu d*pa :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#413 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 20:25

rasa montbeliarde

Moim zdaniem mogła to być zbyt póżna godzina bo jeśli ruja zaczeła się jej wczoraj z rana to trzeba było na wieczór i reinseminacja dzisiaj.Kolejna kwestia podwójna porcja nasienia nic nie da bo zginie po takim samym czasie .