Skocz do zawartości

Zdjęcie

rasa montbeliarde

406 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 17:16

rasa montbeliarde Przecież montbeliard to simental wyhodowany we francji. Można kupić simy z podobną produkcją. Jedno co mi się podoba u francuzów to umiejętność sprzedazy swoich produktów. Wcisnęli do Europy na siłe kupe limousine teraz ładują gdzie się da montbeliardy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rasa montbeliarde Dzisiaj, 09:44
  •  

#202 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:19

rasa montbeliarde

Przecież montbeliard to simental wyhodowany we francji. Można kupić simy z podobną produkcją. Jedno co mi się podoba u francuzów to umiejętność sprzedaży swoich produktów. Wcisnęli do Europy na siłe kupe limousine teraz ładują gdzie się da montbeliardy

Ciekawy jestem gdzie można kupić Simy z wydajnością stada 10,500 l/krowę, przy stadzie 200szt, a takie stada są we Francji. Sim a MO to inna krowa. Inna przyswajalność, inne karmienie, inny bilans, inny skład mleka. Polecam poczytać trochę. PFHBiPM- różnica między polskimi stadami SIMA a MO (Tabela nr 4. Przeciętne wydajności ocenianych krów mlecznych według sektorów i ras):
MO wydajność 7093 l, białko 3,43
SIM wydajność 5450 l, białko 3,36
Z reszta, co ja się będę produkować, rynek weryfikuje wszystko. Jaka jest cena MO a SIMA? Dobrej jałówki MO nie kupisz, bo ci najlepsi nie sprzedają, rozwijają stada, a Sima masz pod dostatkiem.

#203 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:46

rasa montbeliarde Pojedź do bawarii to kupisz sima co doi 10 tys. Póki co simental może być: polski, czeski, niemiecki, austriacki i francuzki i każdy ze względu na inne warunki się od siebie rożni. Nie zagłębiam się więcej w temat bo mnie mleczne nie interesują za bardzo. Po prostu montbeliard powstał na bazie simentala przywiezionego iles tam lat wstecz do Francji. tyle chciałem powiedzieć.

#204 Share Montifan

Montifan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 20:52

rasa montbeliarde

Przecież montbeliard to simental wyhodowany we francji. Można kupić simy z podobną produkcją. Jedno co mi się podoba u francuzów to umiejętność sprzedazy swoich produktów. Wcisnęli do Europy na siłe kupe limousine teraz ładują gdzie się da montbeliardy

czy uwazasz ze LM jest zla rasa?

#205 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 14:04

rasa montbeliarde Dobra rasa ale nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym w stosunku do innych ras mięsnych. U mnie się np nie bardzo sprawdza. A ktos inny będzie je chwalił bo ma inne warunki.

#206 Share mariox

mariox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:00

rasa montbeliarde Witam. Co sadzicie o buhaju BEBERON z konrada, będe zadowolony z niego pod względem wydajności? mam kilka sztuk HF nim pokryte. A jakiego innego byście mi polecili?

#207 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:02

rasa montbeliarde chyba BIBERON nie wiem też mam 2 pokryte nim ale wielkiej wydajności od niego nie oczekuje

#208 Share mariox

mariox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:18

rasa montbeliarde Zgadza się BIBERON. A osobiście co byś mi innego polecił? Doisz może jakieś sztuki MOxHF. Kiedyś miałem krzyżówke SMxHF po FOKUSIE to w drugiej laktacji dała 8300l, jak by dały podobnie to było by nieźle

#209 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 08:54

rasa montbeliarde Nie wiem jak doją bo też dopiero zaczynam z nimi przygodę.Ale ciekawego buhaja moge Ci polecic z shiuz AROBASE z coopexu za 37zł netto za porcje.Sam zobacz ma ponad 1000kg mleka jak na taką cene.A z Konrada lepsze są Redon,Atalans, jest jeszcze taki Valfin nr 1 w Francji cena była ok.55złnetto ale nie wiem czy dostepny w Konradzie

#210 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 11:12

rasa montbeliarde Witam
Byłbym zainteresowany kupnem Cieliczek rasy Motbeliarde nie wiecie może czy była by gdzieś taka możliwość kupna ??
Co do jałówek już cielnych nie mam jakoś wielkiego przekonania wolał bym sam sobie odchować i z tąd moje pytanie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 15:53

rasa montbeliarde Kolego jałówki cielne cieżko kupić a co tu mówić o małych cieliczkach :D

#212 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:19

rasa montbeliarde A nie może być czeski sim? Wydajnośc podobna a sporo tego sprowadzają.

#213 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 09:56

rasa montbeliarde Tycha co do kupna jałówek cielych to nie jest aż taki duży problem jest kilka firm które oferują jałówki tej rasy, lecz tak jak wspomniałem nie jestem przekonany a i troszkę też się boje jak taka jałówka zaraguje na zmiane otoczenia być może i żywienia tym bardziej że jak by nie patrzyć to jest okres ciążowy jeden z najważniejszych w życiu jałówki...dlatego jestem zdecydowanie za cieliczkami.....
Natomiast co do simentali wydaje mi się że motbeliard jest jednak wydajnieszy i jest bardziej płodny wiec jednak jeśli miał bym wybór to wybrał bym takego motbeliard ewentualnie montbeliarde x Hf co zdecydowanie by było korzystniejsze jeśli chodzi o produkcje mleczną...

#214 Share tomek2607

tomek2607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 luty 2013 - 17:16

rasa montbeliarde z cieliczkami ciężko każdy zostawia sobie mi rok temu udało kupić się montki do zacielenia przywiezione z czech, 3 się wycieliły niestety tylko jedna cieliczka a czwarta pokryta hf czerwonobiały, 2 byczki poszły od ręki na drugi dzień po wycieleniu po 1100 zł sztuka, telefon się urywał

#215 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 01 luty 2013 - 18:51

rasa montbeliarde tomek ,takie branie mają byczki po MO na opas,czy wtedy każdego byczka brali jak się trafił

#216 Share tomek2607

tomek2607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 luty 2013 - 20:27

rasa montbeliarde te poszły prawdopodobnie jako przyszłe rozpłodniki sporo osób się interesuje montkami ja gdybym wiedział jak się sprawdzą i jakie będzie zainteresowanie to zamiast 4 wziąłbym ich sporo więcej rok temu, u mnie się sprawdziły jestem zadowolony ale taka okazja jak kupno montków pod zacielenie często się nie zdarza

#217 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 01 luty 2013 - 20:36

rasa montbeliarde Można wiedziec po ile płaciłeś za montki pod zacielenie?w jakim wieku one były? jak nie tu to na PW :D

#218 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 01 luty 2013 - 20:53

rasa montbeliarde to ja zadam pytanie jak z rasa monte... czy tez tak szybko zostawiaja mleko jak simy? jakie zalety maja w porownaniu do simentali // miewam troche krzyrzowek z simentali ale z montkmi nie i chcialbym jak ktos wie to mnie oswieci

#219 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 01 luty 2013 - 20:58

rasa montbeliarde Tak jak Tycha również był bym ciekawy ile płaciłeś ??
Kupywałeś od jakiegoś handlarza co sprowadza je czy tak bardziej okazyjnie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share tomek2607

tomek2607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 02 luty 2013 - 09:17

rasa montbeliarde kupione zostały od gościa który ściąga bydło z czech a cena jak na tamten okres bardzo dobra, mniej więcej tak jak krajowe jałówki pod zacielenie sprzedając je na nóż praktycznie bym na nich nie stracił