Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

sadzarka unia brzeg KORA 2 i formownica

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
8 odpowiedzi na ten temat

#1 tomasz0605

tomasz0605

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 15:17

sadzarka unia brzeg KORA 2 i formownica witam. chciałbym się doradzić potrzebuje kupić nową sadzarkę do ziemniaków (nowa ponieważ finansowana ze środków UE). myślałem nad UNIA BRZEG KORA 2 poniewaz sadze rowniez ziemniaki kielkowane i mysle ze ta sadzarka jest odpowiednia . powiedzcie mi jeszcze jaki traktor musi byc do takiej sadzarki ? ile KM ? bo mam masseya 125KM oraz 155KM i tych ciagników chyba sie nie da zwęzic tak duzo i zalozyc wąskie kola zeby posował w redliny 75cm ? mam rowniez T-25 wiadomo do takiej sadzarki bedzie za maly i dlatego pytam co byscie proponowali zamiast tego T-25 tak do 30tys.zł.
chcialbym jeszcze zakupic nowa formownice do redlin jaka polecacie? u mnie sa klasy ziemi 4 i troche 5 i sporo kamieni. sadzarka i ta formownica ma byc na dwa rzędy. i do takiej formownicy jaki traktor musi byc? sadze około 8 - 10 ha ziemniaka ale w innych lata planuje zwiekszyc plantacje. DZIEKUJE Z GORY ZA PODPOWIEDZI I PORADY. POZDRAWIAM TOMASZ Z OKOLIC WIELUNIA
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
sadzarka unia brzeg KORA 2 i formownica Dzisiaj, 16:05
  •  

#2 wsk1993

wsk1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 17:36

sadzarka unia brzeg KORA 2 i formownica Ja bym ci polecił Ursusa 4512 lub 4514 myśle że rozstaw kół można by było dopasować a i moc wystarczająca. Tylko z ceną to zabardzo sie nieorientuję.
  • 0
powered by DEERE

#3 yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 19:22

sadzarka unia brzeg KORA 2 i formownica Moim zdaniem taka sadzarka dobrze się nadaje do podkiełkowanych - zero uszkodzeń kiełka, ale kosztem mniejszej wydajności dziennej. Jest wersja 2 i 4 rzędowa. Minusem jest to że trzeba 2 lub 4 ludzi do obsługi - mamy taką 4 rzędową podobną ale teraz się nie bawimy w kiełki. http://allegro.pl/sa...1393870642.html
Kubełkowa sadzarka niebardzo się nadaje do kiełków. Kiełki się połamią i co? po co było kartofle kulczyć całą jesień i zimę żeby potem je sadzić jako zwykłe.

Edytowany przez yarecki12, 02 styczeń 2011 - 19:23.

• 0

#4 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9358 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 12:43

sadzarka unia brzeg KORA 2 i formownica Do sadzarki 2 rzędowej rusek w zupełności wystarczy. Znajomy kupił 4 rzędową karuzelową i współpracuje z C-360.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#5 Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • 10931166
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:32

sadzarka unia brzeg KORA 2 i formownica W prospekcie pisza ze do KORY 2 potrzebny jest ciagnik o mocy 50-60 km
  • 0
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#6 czarek7340

czarek7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2011 - 19:07

sadzarka unia brzeg KORA 2 i formownica U nas u jednego goscia z taką sadzarką chodzi nh 5010 więc mi sie zdaje że rusek w niej nie poszedł
  • 0

#7 Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • 10931166
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 05 styczeń 2011 - 20:04

sadzarka unia brzeg KORA 2 i formownica Wiec widac nie jest to tradycyjna sadzarka jakich wiele w kazdej wsi i t-25 czy c330 nie wystarczy napewno
  • 0
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#8 kamil9607

kamil9607

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 20:18

sadzarka unia brzeg KORA 2 i formownica polecił bym ci jakiegoś zetora z napędem
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#9 pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1495 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 16:17

sadzarka unia brzeg KORA 2 i formownica no i kupiles juz kolego jakas formownice? ;)
  • 0
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.