Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat prądotwórczy do ciągnika

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share denzel55

denzel55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 11:08

agregat prądotwórczy do ciągnika Witam chciałbym się dowiedzieć jakie agregaty prądotwórcze są najlepsze dla rolnictwa, interesuje mnie z jakiej firmy wybrać i czy dawają sobie rade?

Edytowany przez denzel55, 01 styczeń 2011 - 11:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat prądotwórczy do ciągnika Dzisiaj, 13:36
  •  

#2 Share tomaszo27

tomaszo27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 00:42

agregat prądotwórczy do ciągnika Generalnie to żadne nie "dawają" sobie rady :P a poza tym to co za różnica jakie zastosowanie, silnik elektryczny rolnika jest taki sam jak górnika czy kogokolwiek.

A tak na serio to zależy jakiej mocy potrzebujesz.

Jeśli potrzebujesz czegoś sporego np 10kW to na twoim miejscu poważnie zastanowił bym się nad sprzętem sprzedawanym przez wojsko, bo na rynku używanych jest mało a ceny nowych są powiedzmy mało interesujące. Oferty przetargów możesz znaleźć na stronie Agencji Mienia Wojskowego, jedyny minus tego rozwiązania to konieczność pofatygowania się na przetarg, większość jest w Warszawie na Nowowiejskiej.

Jeśli mam zły pogląd na sytuacje to poprawcie mnie.

#3 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 00:52

agregat prądotwórczy do ciągnika ja od 4 lat mam Gesan 16 kW oczywiście napędzany poprzez WOM, wrzucę jutro fotki to zobaczysz jak to wygląda, o ile dobrze pamiętam to okazyjnie od znajomego za 4 klocki go wyrwałem...

#4 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 11:48

agregat prądotwórczy do ciągnika Dla rolnika czy dla kogokolwiek kto ma traktor dobrym rozwiązaniem jest agregat napędzany od WOM.Moc zależy od zapotrzebowania ale według mnie optymalne są agregaty o mocy od 16 do 22 kVA.Ja od 6 lat mam 16 kVA i starcza mi do moich potrzeb.

#5 Share tomaszo27

tomaszo27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 19:15

agregat prądotwórczy do ciągnika ja co prawda też mam generator 16kW przystosowany do WOM, stary jak jak świat i jest mówiąc krótko beznadziejny, jak uzyskuje z niego 230V to mam częstotliwość większą więc.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2011 - 19:24

agregat prądotwórczy do ciągnika Zwiększ prąd wzbudzenia i powinno być ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 19:30

agregat prądotwórczy do ciągnika ja posiadam agregat firmy Agrovolt AV15 taki http://www.agrovolt....azowe&Itemid=99 juz sprawdzalem i dojarke przewodowa, chlodnie do mleka i hydrofor ciagnie bez problemu. przy wiekszym obciazeniu ursus c-360 zaczyna go czuc, no ale duzo go nie bede obciazal bo szkoda agregatu.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#8 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 19:45

agregat prądotwórczy do ciągnika ogólnie to wiekszosc nowych maja pradnice firmy sincro tylko mocowanie jest inne, ja tez mam taki i napiecie jest lepsze niz z sieci, ja mam 16kW i wysatarcza na hale udojowa i chlodnie

#9 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 22:06

agregat prądotwórczy do ciągnika Agregat do ciągnika jest dobrym rozwiązaniem bo wykorzysta się jego silnik, ale co w przypadku kiedy braknie prądu a aku w ciągniku odmówi posłuszeństwa co się często zdarza zimą ? wtedy lepszym rozwiązaniem wydaje się agregat z własnym silnikiem odpalanym ręcznie.

#10 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 23:08

agregat prądotwórczy do ciągnika agregaty z silnikiem z odpalaniem recznym sa przewaznie mniejszej mocy, posiadam podobny do tego http://allegro.pl/ag...1379517132.html, na tabliczce napisane jest ze powinien generowac 5 kW ale jak daje 2,5 kW to jest dobrze. po pierwszym uruchomieniu od razu pekla szczotka i ciezko go bylo zapalic. z reguly "normalnie" sie da go odpalic dopiero jak sie rozgrzeje, na zimno to mozna sobie reke nadwyrezyc <_< na WOM jest bardziej praktyczny, a u mnie jeszcze sie nie zdazylo zeby c-360 nie zapalil. ten maly spalinowy agregat przeznacze do wytwarzania pradu na mieszkanie np. zagrzanie wody, pompka od pieca i jakies lampki bo z dojarka przewodowa pewnie bedzie mial ciezko.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share stodom

stodom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 luty 2011 - 01:04

agregat prądotwórczy do ciągnika

Witam chciałbym się dowiedzieć jakie agregaty prądotwórcze są najlepsze dla rolnictwa, interesuje mnie z jakiej firmy wybrać i czy dawają sobie rade?

witam, proponuję Linz Electric, jest jeden klient, co dowozi agregat do domu, uruchamia i sprawdza go na Twojej instalacji, zero lipy, to nie reklama tylko rzeczywistość, sam zobacz: http://allegro.pl/ag...1451569576.html
, to co czasem piszą to bzdura, u mnie działa bez zarzutów, polecam gościa, jak znajdziesz kogoś w swojej okolicy( ma fotki z całej Polski) to i numer telefonu ci da, żebyś go sprawdził. Kolego na 100% solidna firma, wpisz sobie na alegro salonmaszyn i go znajdziesz