Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki dach zrobić na garaz

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 27 maj 2014 - 07:03

jaki dach zrobić na garaz Zalecane nachylenia dla takiego dachu to 35 stopni, widełki wachają się od 25 do 67 stopni. Rozpiętość maksymalna to 12 metrów. Tyle z wiedzy podręcznikowej. Warto się zastanowić nad dość dużym nachyleniem, min te 35-40 stopni, tymbardziej, że chcesz później użytkować ten strych. Rozstaw dla łat przyjąłbym jakieś 40-50 cm. Nie ma sensu mocno tego zagęszczać jak np pod dachówkę. Blacha jest tzw. lekkim pokryciem. Konstrukcja krokwiowo-jętkowa to właśnie typowe "A", źle Ci napisałem wcześniej że w wysokości 1/3. Ma być w wysokości 2/3. Co do rozstawu krokwi to przyjmuje się, że im większy kąt nachylenia, tym rzadziej rozstawia się krokwie. Ale zalecam dać co 80 cm. Nic nie powinno się dziać. Ciężkie zimy u Ciebie występują? Albo mocno wieje?
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki dach zrobić na garaz Dzisiaj, 23:47
  •  

#42 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 maj 2014 - 07:22

jaki dach zrobić na garaz Teściu ma wiązary 12 metrowe, 24 sztuki chce chyba 9 tyś, jeszcze komunistyczne. jakby ktoś chciał.

#43 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 27 maj 2014 - 13:55

jaki dach zrobić na garaz jestem z Kuj-pom. , ostatnie zimy raczej mało śnieżne, ale nigdy nie wiadomo jak będzie w przyszlosci,
nie wiem dlaczego ale zawsze miałem tendencję, żeby zmniejszać szerokosc krokwi a zwiększyć jej wysokosc (nie wiem czy słusznie),
a cos takiego było by złe?
kat nachylenia - 35*
krokwie 7-18 albo nawet 7x20 i wtedy co metr
łaty 4x6, troszkę rzadziej... co jakies 80-90cm, co oprócz nieco większej sztywnosci daje takie ''gęste'' rozmieszczeni łat?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 27 maj 2014 - 14:12

jaki dach zrobić na garaz Daje oprócz sztywności to, że możesz pewniej chodzić po tej blasze. Powiedz jaki gatunek drewna masz przeznaczony na ten dach? Owszem, wysokością krokwi sporo nadrobisz i może być te 7 cm o ile nie będziesz jej podciosywał dla jętki. Trzymałbym się jednak tych 80 cm rozstawu. Jednym czy dwoma wiązarami nie zaoszczędzisz majątku, a będziesz spokojniej spał.

Przypomniała mi się jeszcze jedna zasada w konstruowaniu takiego dachu. Mierząc od ściany na której opierasz do jętki może być max 4,5 metra, a od jętki do góry 2,7. Przy większych wartościach trzeba robić stolec bo ugięcia mogą się zrobić widoczne. U Ciebie rozwiązanie ze stolcem odpada z uwagi na chęć użytkowania tego strychu.

Edytowany przez master20002, 27 maj 2014 - 14:17.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#45 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 28 maj 2014 - 10:16

jaki dach zrobić na garaz prawdopodobnie będzie to z drzewa sosnowego, ale jeszcze nie byłem na tartaku... chcę mieć wszystko wyliczone i dopiero będę się dowiadywał o ceny itd.

u mnie jętka wychodzi na dł.krokwi - 4 m od dołu, a do wierzchołka zostaje jeszcze 2 metry - przy kącie nachylenia 35*

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share Patrycja123

Patrycja123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 08:54

Witam, mam nadzieję że będzie ktoś mógł tutaj doradzić. Jestem na etapie zakupu garażu, uważacie że co jest lepsze blaszak czy może to rozwiązanie: http://dascompany.pl...y-pro-3x7-40m2/ ??

dziękuje za pomoc :)

#47 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 16 wrzesień 2014 - 11:27

Dlaczego w każdym problemie z jakim się zwracasz na forum występuje pytanie o produkty firmy Das Company? Czyżby jakaś reklama?

Tak w temacie, jeśli to ma być chociaż by na samochód to ja swojego do "namiotu" bym go nie wstawił...

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#48 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 16 wrzesień 2014 - 16:02

jaki dach zrobić na garaz Książkowy przykład kryptoreklamy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 12 październik 2014 - 09:15

w ramach podziękowania za pomoc wrzuciłem do mojej galerii zdjęcia konstrukcji dachu tuż przed kładzeniem blachy trapezowej