Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki dach zrobić na garaz

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:40

jaki dach zrobić na garaz Wiem że są strefy śniegowe i wiatrowe. A myślałem że kratownice jest łatwo wykonać. no chyba że kupię sobie gotowy projekt i według niego zrobię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki dach zrobić na garaz Dzisiaj, 04:00
  •  

#22 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 18 styczeń 2011 - 19:00

jaki dach zrobić na garaz Z Twoich wcześniejszych wypowiedzi to zrozumiałem ze masz już ściany i chcesz tylko sam dach...
Bo za cały projekt to kilka tysięcy trzeba dać..
Skąd jesteś jeśli można wiedzieć?

>>>>>> 

#23 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 22:17

jaki dach zrobić na garaz Ja z lubelskiego. Tak mam ściany i tylko muszę wymienić konstrukcję dachu.
Tutaj znalazłem coś takiego tylko że na 9 metry
http://www.agroproje...90,projekt.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 19 styczeń 2011 - 18:42

jaki dach zrobić na garaz Powiem krótko, są tańsi ode mnie dziady :lol:
ale to pewnie są rozwiązania bardzo schematyczne i ogólne, mimo wszystko za te pieniądze warto kupić projekt takiego wiązara, informacje w tym opracowaniu pewnie są wystarczające...

>>>>>> 

#25 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 18:54

jaki dach zrobić na garaz A Ty też może projektujesz wiązary?

#26 Share Mateo1

Mateo1

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 11:25

jaki dach zrobić na garaz hmm a moze zamiast tego po prostu zamowic w jakiejs firmie garaz blaszany? I tyle, nie martwic sie wiecej o nic? Firma dowozi garaz na nasza dzialke i montuje 'od reki' praktycznie. Wiem, bo sam mam taki wlasnie garaz: http://www.garaze-baliczek.pl/

#27 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 23 luty 2014 - 13:03

jaki dach zrobić na garaz Odnowie temat. Mam zamiar przerobić stodołę na magazyn zbożowy i będę robił nowy dach jednospadowy od 0. budynek ma wymiary 20x8. Czy drewniane krokwie 25x8 co metr wytrzymają. zależy mi na braku podpór bo ciągnik musi tam jeździć. jakie macie inne wymiary i pomysły. ma być tanio, a taki dach będzie raczej najtańszy. Aha będzie kryty trapezem18

#28 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 23 luty 2014 - 15:43

jaki dach zrobić na garaz Sama krokiew nie wytrzyma ,raczej się nie złamie ale na pewno wygnie nawet takiej głębokości ,więc musisz ją podeprzeć np. stolcem lub zamiast krokwi drewnianej stalowa podbindrowana lub dźwigar z desek tzw. bindra

#29 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 23 luty 2014 - 16:48

jaki dach zrobić na garaz Belka podbierająca krokwie mógł bym ewentualnie podeprzeć dwoma słupami ,czyli w 4 miejscach miałaby podparcie. a czy dając taką belkę mogę zmniejszyć rozmiar krokwi lub ich rozstaw?

#30 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 23 luty 2014 - 17:28

jaki dach zrobić na garaz U teścia jest podobny dach, prawie 8 metrów bez podparcia, krokwie 25x10 co metr albo co 90 cm, i nic się nie dzieję z 10 lat. Specjalnie śniegu nie zwalają.
U nie jedna belka 15x30 i 930 cm długa trzyma na środku dachu, a dach 9x9m.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 24 luty 2014 - 08:42

jaki dach zrobić na garaz Dzięki za odpowiedź. tak myślałem że powinny wytrzymać. przy zamawianiu drewna rozważę jeszcze belkę podpierającą.

#32 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 24 luty 2014 - 09:44

jaki dach zrobić na garaz Przypomniało mi się że teściu ma krokwie co 110 cm, bo łączył z stodołą i tam tak było. A dach to między binami a stodołą robił.

#33 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 24 luty 2014 - 11:47

jaki dach zrobić na garaz Krokwie daj co 80-100 cm i będzie trzymać. Powiedz jeszcze jaki gatunek drewna planujesz tam dać? Krokiew tak czy inaczej ma dość duży przekrój. Z kąd jesteś? To Ci sprawdzę w normie strefę śniegową i coś na szybko policze.

Edytowany przez master20002, 24 luty 2014 - 11:51.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#34 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 24 luty 2014 - 16:21

jaki dach zrobić na garaz jestem z pogranicza kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. słyszałem że najlepsze jest sosnowe.ale na starym dachu miałem sosnę i spruchniała, a szczyty były z desek topolowych i brak jakiś kolwiek znaków pruchnicy-wykorzystałem je na ogrodzenie. W mojej okolicy jest tartak i oni mają właśnie topolę w ofercie. Czy ta topola się nada-dodam że ludzie zakładają z tego dachy.

#35 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 24 luty 2014 - 20:53

jaki dach zrobić na garaz Ja słyszałem że w Wielkopolsce stosuję się topolę bo jest tania, nie wiem jaka jest w tym prawda, ale górale nie zbyt chcą jej. U nas wycinają topolę przy drogach i do Wielkopolski wywożą. Nikt tego nie chce.
Ja mam z świerka i sobie chwalę, z topoli mam parę desek, to miękka jest, ale i fakt że tato kiedyś miał burty w przyczepie z topoli to wytrzymały dłużej niż z sosny.
Ogólnie sosna nie podoba mi się lepszy świerk i górale na dachy też mówią że świerk najlepszy. U mnie akurat świerka tartak tnie.

#36 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 24 luty 2014 - 21:13

jaki dach zrobić na garaz

jestem z pogranicza kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. słyszałem że najlepsze jest sosnowe.ale na starym dachu miałem sosnę i spruchniała, a szczyty były z desek topolowych i brak jakiś kolwiek znaków pruchnicy-wykorzystałem je na ogrodzenie. W mojej okolicy jest tartak i oni mają właśnie topolę w ofercie. Czy ta topola się nada-dodam że ludzie zakładają z tego dachy.

Kolego przeliczyłem szybko i wychodzi, że nie możesz bardziej tego rozsunąć niż 100 cm mierząc w osiach krokwi (środku). Ja dałbym co 90 cm. U mnie na jednym budynku jest topola, na drugim osika. Osikę lubi kręcić jak się mokrą zastosuje. Topola jest dość dobrym materiałem, tanim i stosunkowo lekkim, a przy tym wytrzymałym jeżeli jest wycinana z twardzielu czyli wewnetrznej części klocka. Bo w bielu siedzą robaki i grzyby.

Co do drzew iglastych to górale je w większości stosują bo występuje on na większych wysokościach i napewno mają go więcej. Pomijając tu oczywiście zalety drzew iglastych.

Edytowany przez master20002, 24 luty 2014 - 21:49.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#37 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 25 luty 2014 - 11:56

jaki dach zrobić na garaz dzięki panowie za pomoc i opinie. bardzo mi pomogliście.

#38 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 25 maj 2014 - 11:03

jaki dach zrobić na garaz jakie krokwie i łaty, jaki rozstaw... zastosować na garaż 26x10 dwuspadowy? przy takiej szerokosci chyba w grę wchodzi tylko wiązar kratowy? czy można by cos kombinować z konstrukcją krokwiowo - jętkową? <_<
blacha trapezowa będzie zastosowana jako pokrycie.

#39 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 26 maj 2014 - 07:46

jaki dach zrobić na garaz Myślę, że konstrukcja krokwiowo-jętkowa wystarczy, a przy tym jest nie skomplikowana w wykonaniu. Można ją wykonywać do 12 metrów rozpiętości, większe stają się nie ekonomiczne przez zwiększanie przekrojów elementów dachu. Zacznijmy od krokwi. Stosując te o wymiarach standardowych czyli 8x16 rozsuń je na jakieś 80, a 90 cm to max, ale w wymiarze osiowym krokwi, a nie w świetle. Jętka tak dla spokoju ducha w takim samym przekroju jak krokwie połączone w 1/3 ich wysokości. Łaty 4x6 i wystarczy. Możesz jeszcze przybić wiatrownice od spodu, żeby to wszystko usztywnić, a napewno 3-4 skrajne krokwie powinny być dodatkowo tak właśnie połączone. Rozpisałem się, a nie zapytałem o najważniejsze, jaki spadek będzie miał ten dach? Wtedy coś pomyślimy więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 26 maj 2014 - 22:09

jaki dach zrobić na garaz dzięki @master20002, też bym wolał krokwiowo- jętkowy, bo możliwe, że w częsci kiedys będzie słoma i zawsze trochę wyżej można ułożyć. mam jeszcze kilka pytań
no własnie... jeszcze nie zapadła decyzja co do kąta nachylenia dachu, bo wiadomo... jak kratownica to dużo mniejszy, a jak krokwie musi być większy,
na pewno taka konstrukcja wytrzyma przy szerokosci 10 metrów? no i jaki rozstaw między łatami?
aha... i to ma być takie typowe ''A'' czy jeszcze połaczone w 2\3 wysokosci do srodka jętki?