Zaloguj się, aby obserwować  
kubcio14

Modernizacja starego budynku na oborę

Polecane posty

kubcio14    0

Witam mam stary budynek 10 metrów długości i 4 metry szerokości i chciałbym go przerobić na oborę uwięziową, w środku jest jedna ściana i nie wiem co mam z nią zrobić a chciałbym ją z tamtąd usunąć poza tym nie wiem jaki rodzaj wyciągu obornika zastosować. W środku ma być jeden rząd stanowisk, ponieważ więcej się nie zmieści. I oczywiście chciałbym dowiedzieć się ile może to kosztować góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Masz jakieś fotki budynku??

 

Na 10m zmieścisz 8 stanowisk po 1,2m i kawałek zostaje.

 

Mi przerobienie chlewni 6m x 7m wyniosło około 3 tys zł, mam 9 stanowisk (4 po 1,2m i 5 mniejszych po około 1m). Co prawda nie na całości musiałem zalewać nową posadzkę. Drabiny paszowe spawałem sam. Robiłem na raty bo nie miałem gdzie wstawić bydła i przeróbka zajęła około 3 tygodnie. Fotki w galerii.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubcio14    0

Nie mam fotek, a jak nigdy nie miałem do czynienia z mlekiem to czy teraz będą mógł oddawać mleko do mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

O rozpoczęciu produkcji mleka było pisane nie raz. Poszukaj trochę a znajdziesz wszystkie odpowiedzi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubcio14    0

Ale gdybyś mógł mi wytłumaczyć byłbym wdzięczny bo nie mam czasy na szukanie bo obrządek czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubcio14    0

Wracając do tematu obory jaki wyciąg zastosować

 

Nie wiecie jaki mam wybrać zgarniacz obornika i jakie to będą koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

O taki ci chodzi? Mój odnośnik Lina i w takim się w końcu może urwać. U mnie się posiepała i trzeba było wymienić. Podobno nowa jak posiedzi 3 lata to będzie dobrze. (tak powiedział szef firmy która zmieniała) Stara siedziała 9 lat.

Na 4 metry to trochę wąsko.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak chodziło mi o taki wyciąg u mnie chodzi 5 lat i nie było awarii słyszałem że lina w tym wyciągu wytrzymuje kilkanaście lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj