Skocz do zawartości

Zdjęcie

Modernizacja starego budynku na oborę

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kubcio14

kubcio14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 19:21

Modernizacja starego budynku na oborę Witam mam stary budynek 10 metrów długości i 4 metry szerokości i chciałbym go przerobić na oborę uwięziową, w środku jest jedna ściana i nie wiem co mam z nią zrobić a chciałbym ją z tamtąd usunąć poza tym nie wiem jaki rodzaj wyciągu obornika zastosować. W środku ma być jeden rząd stanowisk, ponieważ więcej się nie zmieści. I oczywiście chciałbym dowiedzieć się ile może to kosztować góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Modernizacja starego budynku na oborę Dzisiaj, 10:03
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 19:34

Modernizacja starego budynku na oborę Masz jakieś fotki budynku??

Na 10m zmieścisz 8 stanowisk po 1,2m i kawałek zostaje.

Mi przerobienie chlewni 6m x 7m wyniosło około 3 tys zł, mam 9 stanowisk (4 po 1,2m i 5 mniejszych po około 1m). Co prawda nie na całości musiałem zalewać nową posadzkę. Drabiny paszowe spawałem sam. Robiłem na raty bo nie miałem gdzie wstawić bydła i przeróbka zajęła około 3 tygodnie. Fotki w galerii.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share kubcio14

kubcio14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 19:46

Modernizacja starego budynku na oborę Nie mam fotek, a jak nigdy nie miałem do czynienia z mlekiem to czy teraz będą mógł oddawać mleko do mleczarni

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 19:51

Modernizacja starego budynku na oborę O rozpoczęciu produkcji mleka było pisane nie raz. Poszukaj trochę a znajdziesz wszystkie odpowiedzi.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share kubcio14

kubcio14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 19:53

Modernizacja starego budynku na oborę Ale gdybyś mógł mi wytłumaczyć byłbym wdzięczny bo nie mam czasy na szukanie bo obrządek czeka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 19:56

Modernizacja starego budynku na oborę http://www.agrofoto....__fromsearch__1 tu masz jeden z tematów. Reszty poszukaj sam.

bullet_black.png

#7 Share kubcio14

kubcio14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 20:30

Modernizacja starego budynku na oborę Wracając do tematu obory jaki wyciąg zastosować

Nie wiecie jaki mam wybrać zgarniacz obornika i jakie to będą koszty

#8 Share krzysiek1994

krzysiek1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 20:09

Modernizacja starego budynku na oborę Najlepszy jest wyciąg szynowy z liną u góry. Nie ma problemów ze zrywaniem liny ale to koszt kilku tysięcy.

#9 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 19 marzec 2011 - 21:25

Modernizacja starego budynku na oborę O taki ci chodzi? Mój odnośnik Lina i w takim się w końcu może urwać. U mnie się posiepała i trzeba było wymienić. Podobno nowa jak posiedzi 3 lata to będzie dobrze. (tak powiedział szef firmy która zmieniała) Stara siedziała 9 lat.
Na 4 metry to trochę wąsko.

Edytowany przez danielhaker, 19 marzec 2011 - 21:28.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share krzysiek1994

krzysiek1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 11:09

Modernizacja starego budynku na oborę Tak chodziło mi o taki wyciąg u mnie chodzi 5 lat i nie było awarii słyszałem że lina w tym wyciągu wytrzymuje kilkanaście lat