Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka nagrzewnica do garażu?

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 15:10

Jaka nagrzewnica do garażu? Co myślicie o zakupie takiej nagrzewnicy do garażu 25m2
Wydajna pewnie jest, ale jak jest z awaryjnością żebym nie musiał jechać do chin naprawiać?
http://archi.inosak....74139887_1.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka nagrzewnica do garażu? Dzisiaj, 06:47
  •  

#2 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 16:21

Jaka nagrzewnica do garażu? Ja to na drewno wstawiłem stary piec z domu i jest git a ten piec co ty podałeś to trochę drogi i duże zużycie tego paliwa trochę bo on podaje 1,5l ale i tak w praktyce to wyjdzie 2l na pewno więc prawie 7 zł jak byś gdzieś dostał opał a nie wiem czy dostaniesz na taki piec jakiś papier że będziesz mógł kupywać opał to będziesz musiał palić ON a to już wyjdzie ok 10 zł za godzinę no prawej dniówkę oddasz na paliwo.

#3 Share blazek

blazek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 16:28

Jaka nagrzewnica do garażu? Ja u siebie mam stary piec CO tylko trochę zmodyfikowany, nie ma w nim wody tylko z jednej strony jest wstawiony wentylator a z drugiej są wycięte otwory przez które wylatuje gorące powietrze i grzeje aż miło :o

#4 Share wloda

wloda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i motoryzacja

Napisany 31 grudzień 2010 - 16:40

Jaka nagrzewnica do garażu? Takim samym u nas grzali kościół 1 h i w zimowej kurce nie mogłem usiedzieć to jest dobra tylko nie wiem czy taka sama tyle ze nie lepiej ci żelazny piec kopić bo to głośno chodzi na msze trzeba było wyłączyć :o :P :D :lol: :lol: :lol: ;) :D
PRONAR 1025_________URSUSc360__________MTZ 82_______bizon______i nowy zakup Massey ferguson 7256_________i wiele innych

#5 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 16:50

Jaka nagrzewnica do garażu? Mam taką ale firmy MAster. Grzeje miło. Chodzi na opale. Pozatym jak masz garaż 25m2 to puścisz ją na godzinę i masz ciepło potem wyłączysz i tak wkoło, a jak ci ciągnik nie odpali na podwórku na mrozie to też ją podciągniesz i go rozgrzejesz a pieca już nie wystawisz.

#6 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4014 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 17:49

Jaka nagrzewnica do garażu? @dawidg2 czy to o takiej nagrzewnicy piszesz, ma ona jakąś regulacje temperatury i ile zużywa paliwa?
http://allegro.pl/na...33.html#gallery

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#7 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 18:02

Jaka nagrzewnica do garażu? Większą mam na 2 kołach i 2 rączki ma. Dokładnie Ci nie powiem bo jest w drugiej siedzibie firmy, i się jej nie przyglądałem dokładnie. A co do małego warsztatu to takim piecem ogrzewamy http://allegro.pl/pi...1384495320.html warsztat ma 4 na 8 metrów gdzieś, nie jest dość ciepło jak w domu ale idzie robić. Wszystko zależy jak masz grube mury i szczelne okna i drzwi.

#8 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 18:06

Jaka nagrzewnica do garażu? U mnie stacjonarne ogrzewanie odpada, tu gdzie mieszkam mam dwa pomieszczenia i tam gdzie gospodarstwo też dwa warsztaciki.
Jak jest z odprowadzenie spalin przy tych olejowych, czy może pracować w zamkniętym pomieszczeniu?

#9 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 18:40

Jaka nagrzewnica do garażu? spaliny lecą razem z powietrzem ciepłym, u mnie to na hali pracuje żeby mi maszyny nie zamarzły bo przewiew jak nie wiem.

#10 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 16:35

Jaka nagrzewnica do garażu? Problem ogrzewania już przerabiałem. Najpierw był piecyk na węgiel tzw koza było nie źle ale przy większym mrozie nie wystarczało. Potem piecyki na propan butan wygoda i czystość ale ciepło było tylko koło piecyka i butla przy -20stopniach starczała 3-8dnix dwa piecyki. Nagrzewnica super sprawa tylko trochę śmierdzi spalinami i największy minus to cena opału Wychodziło min 50zł/10 godz pracy mojej w garażu bo dmuchawa była z termostatem i chodziła po co jakiś czas. Miesiąc temu kupiłem piec z płaszczem powietrznym CIEPLIK I prod kotły Pękala z Pleszewa cena 1000zł. Pali 8-12kg węgla. Przy -18 na dworze w ciągu 1,5 godz w pomieszczeniu mam 15stopni i zadowalający koszt ogrzewania, tylko hałas wentylatora trochę denerwuje i uciążliwość codziennego podpalania. Myślę że to najlepsze rozwiązanie pomijając cały montaż, komin, sadze itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 01 styczeń 2011 - 20:53

Jaka nagrzewnica do garażu? Ja mam piecyk na olej przepracowany z butli od gazu z jakiegoś samochodu butla ma 65l powierciłem w niej otwory doprowadziłem rurkę żeby olej leciał do środka i jest luksius :)a tak wyglądał na początku po pierwszym paleniu w szopie a teraz mam go w garażu

#12 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 21:56

Jaka nagrzewnica do garażu? Bardzo ciekawy patent. Gratuluję pomysłu.

#13 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 01 styczeń 2011 - 21:58

Jaka nagrzewnica do garażu? DZIĘKI elegancko się sprawdza

#14 Share Yellowe

Yellowe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 14 luty 2014 - 15:29

Jaka nagrzewnica do garażu? Co do kwestii wyboru nagrzewnicy to polecam sprawdzić informacje znajdujące się na stronie http://www.nagrzewnice.info.pl/. Na pewno znajdziesz tam informacje na temat odpowiedniego rodzaju nagrzewnicy do konkretnego pomieszczenia.

Edytowany przez Yellowe, 14 luty 2014 - 15:29.

#15 Share krzychu112

krzychu112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 08:20

Jaka nagrzewnica do garażu? Dobre pytanie, bo sam się nad tym zastanawiam, jesli chodzi o mnie to myslałem o olejowej -http://www.dowarsztatu.com/product-pol-993-NAGRZEWNICA-OLEJOWA-Z-TERMOSTATEM-40kW.html i rozważałem coś takiego, co myślicie? Bo kurczę chcę dokonać trafnego zakupu, żebym był zadowolony, a nie wyrzucić pieniądze w błoto! bo to też nie jest trudna sprawa!

#16 Share krzyszd

krzyszd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 luty 2015 - 15:45

Jeśli chodzi o nagrzewnice to polecam zapoznać się z ofertą http://www.backerobr.pl/  .Jeden z największych producentów tego typu rzeczy w kraju.

#17 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 04 luty 2015 - 17:38

http://allegro.pl/pi...5041963194.html  taki spokojnie wystarczy 

http://allegro.pl/pi...5036547581.html   a ten to to samo tylko ladniej wyglada i dodany jest wiatrak

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 04 luty 2015 - 21:10

To nie jest całkiem to samo. Podobna zasada działania ale całkiem inna praca. Mam taki podobny jak ten za 400, sam zrobiłem, z wentylatorem, kosztował z  250 zł i dzień roboty, Szczerze to szumi jak cholera w  garażu, bardzo denerwujące, problem z  ustawieniem dawki oleju, albo za mało, lub za dużo.

Ten za 2400 to bajka w porównaniu do mojego, delikatnie szumi, prawie go nie słychać, żadnych problemów  z dawkowaniem oleju. Zapalić i wieczorem zgasić.

#19 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 04 luty 2015 - 21:19

no tak,ale kasa * 10

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 04 luty 2015 - 21:45

Dokładni, ja go używam z 3 tygodnie  w roku, to daje rady, a inni za 2400 co dzień po 8-9 godzin, jakby mieli ten za 400 to by zwariowali.