fliegl

Jaka nagrzewnica do garażu?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor1111    2

Ja to na drewno wstawiłem stary piec z domu i jest git a ten piec co ty podałeś to trochę drogi i duże zużycie tego paliwa trochę bo on podaje 1,5l ale i tak w praktyce to wyjdzie 2l na pewno więc prawie 7 zł jak byś gdzieś dostał opał a nie wiem czy dostaniesz na taki piec jakiś papier że będziesz mógł kupywać opał to będziesz musiał palić ON a to już wyjdzie ok 10 zł za godzinę no prawej dniówkę oddasz na paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

Ja u siebie mam stary piec CO tylko trochę zmodyfikowany, nie ma w nim wody tylko z jednej strony jest wstawiony wentylator a z drugiej są wycięte otwory przez które wylatuje gorące powietrze i grzeje aż miło :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wloda    12

Takim samym u nas grzali kościół 1 h i w zimowej kurce nie mogłem usiedzieć to jest dobra tylko nie wiem czy taka sama tyle ze nie lepiej ci żelazny piec kopić bo to głośno chodzi na msze trzeba było wyłączyć :o:P:D :lol: :lol: :lol: ;):D


PRONAR 1025_________URSUSc360__________MTZ 82_______bizon______i nowy zakup Massey ferguson 7256_________i wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mam taką ale firmy MAster. Grzeje miło. Chodzi na opale. Pozatym jak masz garaż 25m2 to puścisz ją na godzinę i masz ciepło potem wyłączysz i tak wkoło, a jak ci ciągnik nie odpali na podwórku na mrozie to też ją podciągniesz i go rozgrzejesz a pieca już nie wystawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Większą mam na 2 kołach i 2 rączki ma. Dokładnie Ci nie powiem bo jest w drugiej siedzibie firmy, i się jej nie przyglądałem dokładnie. A co do małego warsztatu to takim piecem ogrzewamy http://allegro.pl/piec-piecyk-stalowy-pow-iii-3-5kw-solidny-i1384495320.html warsztat ma 4 na 8 metrów gdzieś, nie jest dość ciepło jak w domu ale idzie robić. Wszystko zależy jak masz grube mury i szczelne okna i drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

U mnie stacjonarne ogrzewanie odpada, tu gdzie mieszkam mam dwa pomieszczenia i tam gdzie gospodarstwo też dwa warsztaciki.

Jak jest z odprowadzenie spalin przy tych olejowych, czy może pracować w zamkniętym pomieszczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

spaliny lecą razem z powietrzem ciepłym, u mnie to na hali pracuje żeby mi maszyny nie zamarzły bo przewiew jak nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Problem ogrzewania już przerabiałem. Najpierw był piecyk na węgiel tzw koza było nie źle ale przy większym mrozie nie wystarczało. Potem piecyki na propan butan wygoda i czystość ale ciepło było tylko koło piecyka i butla przy -20stopniach starczała 3-8dnix dwa piecyki. Nagrzewnica super sprawa tylko trochę śmierdzi spalinami i największy minus to cena opału Wychodziło min 50zł/10 godz pracy mojej w garażu bo dmuchawa była z termostatem i chodziła po co jakiś czas. Miesiąc temu kupiłem piec z płaszczem powietrznym CIEPLIK I prod kotły Pękala z Pleszewa cena 1000zł. Pali 8-12kg węgla. Przy -18 na dworze w ciągu 1,5 godz w pomieszczeniu mam 15stopni i zadowalający koszt ogrzewania, tylko hałas wentylatora trochę denerwuje i uciążliwość codziennego podpalania. Myślę że to najlepsze rozwiązanie pomijając cały montaż, komin, sadze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

Ja mam piecyk na olej przepracowany z butli od gazu z jakiegoś samochodu butla ma 65l powierciłem w niej otwory doprowadziłem rurkę żeby olej leciał do środka i jest luksius :)a tak wyglądał na początku po pierwszym paleniu w szopie a teraz mam go w garażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yellowe    0

Co do kwestii wyboru nagrzewnicy to polecam sprawdzić informacje znajdujące się na stronie http://www.nagrzewnice.info.pl/. Na pewno znajdziesz tam informacje na temat odpowiedniego rodzaju nagrzewnicy do konkretnego pomieszczenia.

Edytowano przez Yellowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu112    0

Dobre pytanie, bo sam się nad tym zastanawiam, jesli chodzi o mnie to myslałem o olejowej -http://www.dowarsztatu.com/product-pol-993-NAGRZEWNICA-OLEJOWA-Z-TERMOSTATEM-40kW.html i rozważałem coś takiego, co myślicie? Bo kurczę chcę dokonać trafnego zakupu, żebym był zadowolony, a nie wyrzucić pieniądze w błoto! bo to też nie jest trudna sprawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To nie jest całkiem to samo. Podobna zasada działania ale całkiem inna praca. Mam taki podobny jak ten za 400, sam zrobiłem, z wentylatorem, kosztował z  250 zł i dzień roboty, Szczerze to szumi jak cholera w  garażu, bardzo denerwujące, problem z  ustawieniem dawki oleju, albo za mało, lub za dużo.

Ten za 2400 to bajka w porównaniu do mojego, delikatnie szumi, prawie go nie słychać, żadnych problemów  z dawkowaniem oleju. Zapalić i wieczorem zgasić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dokładni, ja go używam z 3 tygodnie  w roku, to daje rady, a inni za 2400 co dzień po 8-9 godzin, jakby mieli ten za 400 to by zwariowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klimacik    0

Ja wybrałem nagrzewnicę tej 

 firmy

i jestem bardzo zadowolony. Mają sprzęt wysokiej jakości, no i cena przystępna.

Edytowano przez Klimacik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się w ostatnim czasie kilka razy kupować różnego rodzaju sprzęt w tym sklepie Firmamtm.pl Mają sporo ciekawych promocji i świetnych doradców. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu25    1

Ja mam w domu nagrzewnicę od firmy MTMi jestem z niej bardzo zadowolony. Odpowiednio dogrzewa mieszkanie, ale nie tylko. Można ją wykorzystywać też przy większych salach, gdzie odbywają się imprezy różnego typu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy tylko do garażu nie szalejcie z wielkością bo ja mam nagrzewnicę olejową 43 kW do chlewni (tam się sprawdza) ale do garażu (40 m2) to średnio gdyż szybko robi się ciepło aż za ciepło i trzeba wyłączać a przy ponownym włączeniu bucha dymem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj