Zaloguj się, aby obserwować  
wojo123

unia pług 5/40+ valtra N92

Polecane posty

wojo123    4

cześć mam valtrę N92 i chce kupić do niej pług Unia Tur 5 skib po 40cm proszę o pomoc jak myślicie da sobie rade , a jak nie to jaki możecie mi zaproponować . valtra ma 101km.:o


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Również przyłączam sie do pytania. zastanawiam sie nad Valtrą N92 lub N101. Czy poradzą sobie w czwórkach obrotowych i agregacie uprawowo-siewnym 2,7m oraz agregatem ścierniskowym 2,7m??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojo123    4

Moja valtra daje se rade z agregatem uprawowo-siewnym unia Grudziądz 3m, bez żadnych problemów pod górkę nawet dymka nie puści.A jakie wymiary skib????


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ja bym powiedział czy da radę to chodzić to powinno o podniesienie i stabilność, bo traktor co ma 100km to w uciągu to jemu to właściwie nic nie robi agregacik co ma 2rzędy zębów lub 3rzedy :o

Co do pługa to powinien dać radę ja 5314(72km) 4skibami oram i pieknie idzie(ziemie zróżnicowane i pola po niezłych pagórkach) nawet 5340 zetor daje radę to z jedną skibą więcej i 30km więcej to da radę :P U mnie średnia na 1korpus wychodzi 18km, a u ciebie 20km :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

To zależy z jaką prędkością i na jaką głębokość się orze bo u nas orał zetorem 5340 4*35 i jak mi się dobrze wydaje jeździł 3 to w głębokiej orce miał ciężko a ziemie gliniaste na gleby jakie są u mnie czyli 3kl czasami górki to do tych 101km to max 4*40 albo 5*35. Jeden u nas ma 5*35 i ciąga to lamborgini 94km ale dość wolno jeździ. Wszystko zależy jaka gleba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ja polecam Ci pług KUHN Multimaster 102 4 skibowy, pług lekki i twoja Valtra powinna z nim pomykać ze hej . Pług warty swojej ceny, ja akurat mam 112 z tej serii i plug jest warty swojej ceny.Orałem nim pole ugorowane 2 lata , komosa biała na tym polu sięgała 1,5 metra a plug zapchał się mi tylko 2 razy na ponad 6 ha i to tylko chyba dlatego ze , przeszła nad nami burza. Pług oczywiście z przedpłużkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Moja valtra daje se rade z agregatem uprawowo-siewnym unia Grudziądz 3m, bez żadnych problemów pod górkę nawet dymka nie puści.A jakie wymiary skib????

 

Pług chce kupić razem z ciagnikiem. Dlatego zastanawiam sie nad 45cm. Mysle ze N101 sobie z nim poradzi. Bo chyba N92 już miała by gorzej?? Bo jak chcialem brać New Holanda T5060 105 konnego to mi odradzili pługi 4 obrotowe, że za maly ciagnik do nich. I teraz mam dylemat czy t5060 czy valtre N92. Bo boje sie że N101 moge nie dostać na modernizacje

Edytowano przez gumaa87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj