Skocz do zawartości

Zdjęcie

krowa ma ketoze i niechce jesć. Co robić????

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 16 maj 2012 - 21:05

krowa ma ketoze i niechce jesć. Co robić???? Ja krowom na ketozę daję KetoMix z Polnasu i kupię Dolfos B i BM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
krowa ma ketoze i niechce jesć. Co robić???? Dzisiaj, 02:25
  •  

#22 Share bogdan12344

bogdan12344

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 luty 2013 - 17:50

krowa ma ketoze i niechce jesć. Co robić???? Mam pytanie,krowa ma ketozę utrzymuje się już ponad tydzień,weterynarz dał jej glikol dożylnie i jakieś zastrzyki i kazał dawać codziennie 200 ml glikolu,krowa jednego dnia je trochę więcej drugiego gorzej,moim zdaniem jej kondycja jest nie bardzo. Czy to są normalne objawy przy ketozie? i ile to trwa?

Mam pytanie,krowa ma ketozę utrzymuje się już ponad tydzień,weterynarz dał jej glikol dożylnie i jakieś zastrzyki i kazał dawać codziennie 200 ml glikolu,krowa jednego dnia je trochę więcej drugiego gorzej,moim zdaniem jej kondycja jest nie bardzo. Czy to są normalne objawy przy ketozie? i ile to trwa?

#23 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:05

krowa ma ketoze i niechce jesć. Co robić???? kolego kwestia tego jak silnie jest zatruta bo krowa najprościej czuje się tak jak Ty na kacu, takie ma dolegliwości. Na dzień dobry lekarz powninen podac steryd domięśniowo o przedłużonym działaniu, dodatkowo do kroplówki podać glukozę + magnez a we własnym zakresie do pyska 2 x dziennie po 150 g glikolu czystego aczkolwiek na ostry stan ketozy ja dawałem na początek nawet 400 g glikolu. Po 5-7 dniach sprawdź najlepiej mocz albo mleko (testoket koszt 4-5 zł) jeżeli nie będzie poprawy trzeba powtórzyć kroplówkę. dodatkowo krowie musisz zapewnic pasze wysokiej energii ale najlepiej dodawać kwasny węglan żeby zbuforować żwacz bo inaczej jeszcze kwasicy dostanie. co do streydu 10 dni działa dexafort

Edytowany przez atomik, 05 luty 2013 - 18:07.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#24 Share bogdan12344

bogdan12344

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:40

krowa ma ketoze i niechce jesć. Co robić???? Dzięki bardzo za podpowiedz, jutro sprawdzę mleko i najwyżej wezwę jeszcze raz lekarza.

Dzięki bardzo za podpowiedz, jutro sprawdzę mleko i najwyżej wezwę jeszcze raz lekarza.

Krowa dostaje drozdze,czy trzeba dac jej kwaśny węglan

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 luty 2013 - 14:23

krowa ma ketoze i niechce jesć. Co robić???? jakie drożdże i ile ? ja bym dolożył chcoiaż 150 g kwaśnego węglanu po pewnym czasie można zrezygnować jeśli skarmiasz malo kiszonek
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#26 Share krupinski

krupinski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:06

krowa ma ketoze i niechce jesć. Co robić???? A jak żywić krowę podczas ketozy czy są pasze których należy unikać podczas jej trwania? Czy ma to jakieś znaczenie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share stanislaw1974

stanislaw1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 20:14

krowa ma ketoze i niechce jesć. Co robić????

Moim zdaniem lepiej zapobiegać niż leczyć. Na tej stronie - ketoza u krów są różne środki uzupełniające niedobory witamin. Teraz dodaję do paszy "Energię Vit" i póki co wszystko jest ok.