tomi382

Zabudowa Suba

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor 4011
tomi382    99

I jak w temacie potrzebuje opinii i może fotek, cennych rad i uwag na temat zabudowy, niestety jest to sedan ;) Aku mam w bagażniku co napewno ułatwi sprawę. Są suby pod siedzenie ale to mnie nie zadowoli.

A półki nie będę wycinać. Jak rozwiązaliście to w swoich autach? Proszę o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Kolego chciałeś montować subwoofer w półce???Kto ci takie coś poradził???

Do subwoofera trzeba dorobić skrzynie o odpowiedniej pojemności i kształcie którą wstawisz do bagażnika.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Najlepiej zabudować skrzynie w sedanie na stałe nie będzie latać po bagażniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Można dorobić skrzynkę z pochyloną tylną ścianą pod takim samym katem jak kanapa i przymocować ją do niej np. na "szelki"

Pooglądaj sobie kolego tematy na różnych forach motoryzacyjnych i car-audio a na pewno znajdziesz odpowiedź na pytania.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Chce żeby mi w środku normalnie wszyscy powsiadali ;) . O przykręceniu to też wiem ale mam w półce głośniki oryg przykręcone tyle że magnesem do góry a uchem do bagażnika. Jest to mercedes C202.

Są też suby pod siedzenia lecz podobno lipa. To zapytam czy jeśli podłącze wzmacniacz pod głośniki w aucie czy będzie to grało dużo lepiej?. Są mercedesy z systemem BOSE tylko jeszcze się z tym nie spotkałem. I czy wzmaka zawsze podłącza się pod oryg głośniki w aucie czy każdy podłącza je tylko do subwoofera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Z tego co ja wiem to tylko sub potrzebuje wzmachor bo ma on duza moc 500 czy nawet 1000 a glosniki maja mało chyba ze zalozysz jakies glosniki z 300 watt. o ile takie sa :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

po 100Watt mają a basowe coś więcej mają ale dokładnie nie powiem. Myślałem nawet sam wzmachol dać ale tuba to taniocha więc i ją bym nabył nawet. Nie mam pomysłu. Dać do bagażnika tube to wiocha bo ludzie bą słyszeli bum a ja tylko czuł jak coś tam skacze w nim hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

To jaki sprzęt kolego zamontujesz zależy tylko od budżetu. Napisz ile masz do wydania to się pomyśli.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

600-800zł O wzmacniacz się nie boję bo może leżeć w bagażniku i za ok 600zł lupi fajny a nawet tańszy będzie się dobrze spisywać. Tyle że suba nie dam na dach ani na fotel :( CHyba łatwiej zmienić auto

Mam dwa głośniki 150Watt min a max wartość ich to po 300Watt to wsadziłbym w półkę obo fabrycznych. Obciąć łapki tych kondensatorków żeby dawały tylko niskie tony i wszystkie głośniki oryginalne podłączyć pod wzmacniacz i to chyba bedzie najlepsze rozwiązanie

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Zależy jakie głośniki są obecnie...ponieważ można by założyć wzmacniacz 5 kanałowy(4+sub) pod 4 kanały podłączyć oryginalne głośniki a pod piąty subwoofer.

Jak już pisałem do subwoofera trzeba dorobić skrzynkę i można wstawić do bagażnika.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

A będzie coś słychać w kabinie? bo chyba zrobie jak mówisz, kupię 5kanałowy i coś takie spróbuje wymodzić ale wtedy będzie trzeba wzmacnaicz z 1000W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

z takim budzetem to proponuje chociaz slizgnac sie o granice budowy car audio i kupic wszystko uzywane (ale nie zuzyte), malych mocy w jak najlepszej jakosci.

 

za ta kase jakis 4 kanalowiec malej mocy z mozliwoscia zmostkowania pod subwoofer, 2 kanaly zostaja ci na 2 przednie glosniki, zwroc uwage na filtry dolno i gornoprzepustowe, zeby nie gralo to co nie potrzeba.

przod glosniki tez uzywki, tez malej mocy, ale najlepiej nie zbudowane z tweeterami wspolosiowo, tylko na osobnych satelitach, zwrotnice mozna dodatkowo zakupic, albo dorobic samemu.

mala moc, bo raz, ze jest tania, a dwa ze wygluszenie auta nie bedzie mialo az takiego znaczenia. to co najpotrzebniejsze zrobisz sam, tak aby tablica rejestracyjna, zamki i swiatla nie graly, dystanse pod przednie glosniki sa dosc tanie, ale bez nich ani rusz.

 

nie mam pojecia jak sie zmiescisz w takim budzecie. radio chociaz jakies ludzkie masz?

normalnie to tyle sie na kable wydaje i nie mowie o zadnej profi zabudowie.

 

znajac zycie i tak skonczysz z 1000 watow w bagaznik, kompletnie bez przodu i wszystko bedzie gralo tylko nie muzyka, miejmy nadzieje, ze szybko zauwazysz wtedy, ze nie tedy droga ;)

 

http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf poradnik nazara, absulotnym elementarz fana car audio.

ponizej skopiuje ci gotowe wnioski, bo znajac zycie nie poswiecisz godzinki na zaznajomienie sie z tym podrecznikiem.

potwornie często trzeba tłumaczyć tu dlaczego:

- Nie montuje się głośników z tyłu

- czemu tuba to zło

- dlaczego do przodu system a nie współosiówki

 

Poza tym można by wytłumaczyć jak i po co wygłuszyć drzwi, jak zainstalować wzmacniacz itd.

 

Nie jestem ekspertem posiadającym warsztat, ale parę aut nagłośniłem, i podstawy tej dziedziny mógłbym wyjaśnić. Kilku użytkowników tego forum ma wiadomości z tej dziedziny i wspólnie moglibyśmy zaoszczędzić ciągłych przepychanek pt "dlaczego głośniki z tyłu są blee"

 

NIE MONTUJEMY GŁOŚNIKÓW Z TYŁU PONIEWAŻ:

 

- Montowane w półce *** się bardzo słabą odpowiedzią impulsową (grają niedokładnie i bez dynamiki)

- Psują scenę dźwiękową (jak idziesz na koncert to stoisz twarzą do sceny a nie tyłem)

- Grają w sufit albo do ucha pasażera nadwerężając jego słuch (szkodzą)

- Elipsy nie potrafią odtwarzać dźwięku poprawnie (kształt membrany jest nieodpowiedni)

- Luźna uwag- to dresiarskie metody nagłaśniać auto od tyłu.

- niepotrzebnie wydaje się na nie pieniądze które można by dodać do sumy na system przedni i kupić przód wyższej jakości.

- W połączeniu z subwooferem powodują piekielny bałagan w dźwięku - psują dźwięk i kłócą się z subwooferem.

 

SYSTEM ODSEPAROWANY Z PRZODU

 

- Najlepiej żeby był to 16cm woofer i tweeter zamontowany w słupku ewentualnie gdzieś w okolicy lusterka

- Jest to optymalne najstosowniejsze rozwiązanie

- Daje poprawną scenę dźwiękową

- Dobrze zainstalowany i dobrany wystarczy na nagłośnieni całego samochodu (nie licząc subwoofera)

- Gra dobrze bo:

– tweetery grają w kierunku słuchacza a nie w jego nogawkę czy sufit

- woofery mają komorę drzwi która poprawia ich grą (musi być wytłumiona)

- Pasmo dzieli zwrotnica, która wydatnie poprawia dźwięk nie obciążając głośników niepotrzebnym pasmem.

- Tweeter ma miejsce żeby się wybrzmieć (odległość od głowy jest odpowiednia)

- woofer jest bliżej niż w przypadku montażu z tyłu lepiej go słychać, a co najważniejsze mamy g przed sobą.

- głośniki systemach są zazwyczaj wyższej jakości od tych współosiowych (mowa tu o systemach za minimum przyzwoitości, czyli w okolicach 300zł i wzwyż)

- (montaż systemu opiszę w innym miejscu)

 

DLACZEGO SKRZYNKA A NIE TUBA

 

-Głośnik subwoofera powinien pracować w sztywnej odpowiednio dopasowanej dedykowanej obudowie.

- Tuba jest zła, bo jest zrobiona z kartonu który nie jest sztywny, głośniki w tubie są miernej jakości, tuby strojone są na efektywność a co za tym idzie mają duże braki w jakości dźwięku, dodatkowo jest to sprzęt robiony po najniższych kosztach (wiadomo co za tym idzie)

- Skrzynka robi bum bum a tuba buuuuu buuuuu

- Skrzynka powinna byś wykonana z MDF'u i wyliczona odpowiednim programem na podstawie parametrów głośnika.

- Kupno tuby to wyrzucenie pieniędzy w błoto, to rozwiązanie jest poniżej krytyki.

 

To tyle na początek, zapraszam kolegów do poprawiania i uzupełniania mojej wypowiedzi. Razem możemy stworzyć przyzwoite FAQ.

 

Jeśli pomysł załapie zobowiązuje się napisać parę słów o montażu głośników, wytłumieniu drzwi, montażu wzmacniacz, budowie skrzynki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

@brzozak2

Masz w pełni rację, ale nie chciałem wszystkiego pisać na forum więc dałem linki żeby sobie poczytał trochę.

Co do zabudowy to budżet 800zł jest trochę mały.

Ale w brew pozorom do odpowiedniego nagłośnienia auta wystarczy subwoofer w bagażniku oraz zestaw 2-drożny z przody ( woofer+tweeter) Głośniki w drzwiach montowany na odpowiednich dystansach z MDF a subwoofer w odpowiednio dużej skrzyni. Do tego porządne przewody i mamy w miarę profesjonalną budżetową instalację.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no wzmacniacz tez musi byc, a najlepiej 2 ;)

 

 

taki zestaw wystarczy do zabudowy 90% aut osobowych i bedzie wystarczajacy dla 95% ludzi, jednak cena moze sie wachac od wspomnianych 800 zl, do nieskonczonosci :P ?

jedno co jest dobre budujac w ten sposob przy tak okrojonym budzecie, ze mozna podzielic prace na kilka etapow i wtedy bez nadwyrezania kieszeni mozna zwiekszyc budzet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

No oczywiście wzmacniacz musi być;)

Jeden też wystarczy jak pisałeś 4 kanały 2 na przód i 2 w mostku do suba, lub 2 kanały na przód i trzeci mocniejszy do suba.

No a tak jak piszesz prace można podzielić na etapy np. kupić najpierw radio i głośniki i podłączyć głośniki prosto pod radio, później dokupić wzmacniacz i suba itd.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jeszcze nikt nie zadał podstawowego pytania,,, baass ma się nieść po wsi czy po prostu w aucie ma dobrze brzmieć> :lol: Ja mam skrzynie w moim jakże wieśniackim golfie III 1.9D

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Ja uważam, że lepiej zrobić samemu ponieważ

1. Cena nie jest taka mała, a kupując wzmacniacz z większą ilością kanałów możemy podłączyć dodatkowo zestawy przednie

2. Robiąc skrzynie samemu możemy ją dopasować do auta

A z tym niesieniem po wsi to nie do końca wiem o co chodzi...skoro chce żeby grało w aucie?? Jeśli ktoś chce żeby było w środku dobrze słychać to należy jeszcze wygłuszyć kabinę.

A co do tub i skrzyń to przypomniało mi się jak to ktoś na jakim forum napisał dlaczego montuje się suby w skrzyniach a nie tuby "Ponieważ sub robi bum-bum a skrzynia buuuuuuu" I chyba to najlepiej oddaje istotę montowania suba w skrzyni!


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

faktem jest, ze ta obudowe ktora nazywamy tuba w istocie akustyki nia nie jest ;)

http://www.audiostereo.pl/uploads/old/post-27445-100000036%201280689775.jpg

http://www.audiostereo.pl/uploads/old/post-27445-100000020%201280703448.jpg

to sa tuby, tylko troche ciezko jej do samochodu zmiescic ;)

 

od samej obudowy zalezy - wszystko ;)

wiec nie da sie zrobic jej uniwersalnej, dlatego trzeba albo ja policzyc, albo troche policzyc, miec znajomego z mikrofonem, laptopa z dobra karta muzyczna i wtedy metoda prob i bledow, pobawic sie glownie z wygluszeniem skrzynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Z tym żę bas ma po wsi się nieść mój kumpel zawsze tak starał się ustawić sprzęt żeby cała okolica go słyszała nie było dla niego przeszkodą to żę w aucie był jeden wielki bełkot ważne że z kilometra było go słychać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj