Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co jest najlepsze...

165 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Co jest najlepsze? (546 użytkowników głosowało)

Co waszym zdaniem najbardziej sie oplaca kupic i uzytkowac.

Nie możesz zobaczyć wyników ankiety, dopóki w niej nie zagłosujesz. Proszę się zalogować i oddać głos aby zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą głosować

#161 Share Arkadiusz

Arkadiusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 13:45

Co jest najlepsze...

TROSZKĘ MOŻE NIE W TEMACIE ALE DUŻO LUDZI SIE TU WYPOWIADA NA TEMAT GRUBERÓW WIĘC : MAM PYTANKO MIANOWICIE ZAMIERZAM ZAKUPIĆ agregaty podorywkowe KOS 2,6m pewnie. zastanawiam się tylko czy czasem nie lepiej dopłacić i zakupić kos T ( z dwoma rzędami amortyzowanych talerzy ) czy wersję podstawową ? ktoś posiada tego w wersji T ?? dobra jet to rzecz ?? czy lepiej nie dopłacać i normalna wersja ?? jak sądzicie ?? duża różnica w uprawie pola ?? dopłata duża nie duża koło 3 tys netto, ale z drugiej strony ten jeden rząd talerzy jakos strasznie mi się nie podoba ale nie wiem jak to sie sprawuje w uprawie :) proszę o opinie :D

w podstawowej wersji te talerze tylko równają i delikatnie przewracają glebę, ale efekt jest ok, wersja T na pewno super by się sprawdziła przy gruberowaniu łąk lub wysokiego rżyska, ja mam kosa 2,6m z zabezpieczeniami nonstop i jednym rzędem talerzy i polecam, bardzo ładnie równa pola, po kilku latach elegancko rozciągnie nierówności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co jest najlepsze... Dzisiaj, 15:31
  •  

#162 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:26

Co jest najlepsze... Najlepsza jest talerzówka. Ma mniejsze zapotrzebowanie mocy i mniejsze zużycie paliwa. Osobiście z kolegą mam Rolmako 3 metrową, jeżdżę Zetorem 7340 8-10 km/h przy głębokości 10-12 cm.
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

#163 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 10 luty 2012 - 22:25

Co jest najlepsze... Kto ma perz na polu to talerzówka nie zdaje egzaminu. Na ściernisko osobiście wole ścierniskowca lepiej miesza i wogóle do tego zabieg głeboszowy co najmniej co 3 lata.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share bizonek56

bizonek56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:41

Co jest najlepsze... ja mam to i to gruber wygrywa to tam nie ma o czym gadać broną też się zrobi i może ona być z hydropackiem czyli na wiosne jeden przejazd tylko

#165 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 24 grudzień 2014 - 14:53

Co jest najlepsze...

Z waszego doświadczenia z czym najlepiej mieć grubera? Chodzi mi o narzędzia z tyłu? Wał, talerze czy może zwykłe brony średniej wagi. Zadaniem maszyny ma być likwidacja ścierniska, pierwsza uprawa zimowej orki pod ziemniaki i przygotowanie ścierniska pod siew bezorkowy. 

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#166 Share AS2

AS2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 21:09

Co jest najlepsze...

Ja mam agregat podorywkowy UNIA Kos TS z 7 zębami, 2 rzędami talerzy zębatych i wałem rurowym chyba 540 mm. Pole jest po nim bardzo dobrze wyrównane a resztki pożniwne bardzo dobrze wymieszane. Mocna konstrukcja, nic nie pęka. Chyba by się nadawał na twoje potrzeby. Mój KOS TS jest z 2011 roku a jego nowa wersja nazywa się chyba KOS PREMIUM.

Dodaj odpowiedź