Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co jest najlepsze...

165 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Co jest najlepsze? (546 użytkowników głosowało)

Co waszym zdaniem najbardziej sie oplaca kupic i uzytkowac.

Nie możesz zobaczyć wyników ankiety, dopóki w niej nie zagłosujesz. Proszę się zalogować i oddać głos aby zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą głosować

#141 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 21:15

Co jest najlepsze... Z tym to faktycznie nie da rady, najlepsza w takim wypadku chyba jest tależówka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co jest najlepsze... Dzisiaj, 21:39
  •  

#142 Share Arek175

Arek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 23:50

Co jest najlepsze... Moim zdaniem agregat ściernistkowy

#143 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 grudzień 2009 - 00:33

Co jest najlepsze... Każdy ma zalety i wady.Ten zabieg ma na celu wymieszanie i przykrycie resztek pożniwnych.Talerzówką ładnie pociapiemy ale jeżeli pole jest zaperzone to będzie jeszcze bardziej zaperzone.Pługami przykryjemy ładnie ale stracimy na paliwie i czasie.Agregatem zabieg wykonamy szybciej i z mniejszymi kosztami.Ostatnio na lekcji nauczyciel mówił nam ze przesuwanie ziemi(orka)nie wpływa korzystnie .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:05

Co jest najlepsze... w sumie tak naprawde wszystko zalezy od rodzaju gleb jakie sie posiada;) na jednych swoje zadanie spęłni talerzówka a na innych gruber gruber chyba lepiej niż talerzówka spiuje sie na glebach ciezkich o ile sie nie myle;) pług jest to już w sumie przerzytek pozatym robiąc podorywke odkładamy tylko jakąś warstwe nie zdąży ona przegnić a już ta sama warstwa jest odwracana na drógą strone przy orce głębokiej... talerzówka i gruber resztki pozniwne mieszaja rónomienie co powoduje ze nietwozy nam sie jako taka warstwa zaraz pod powierzchnią... atutem talerzówki jest to ze ma mniejsze zapotrzebowanie na moc ciągnika i zpisze sie w uprawach po np. życie nawet wyłozonym gruber natomiast uważam ze pracuje troche dokładniej ale ma wieksze zapotrzebowanie na moc no i niekiedy cięzko sie nim robi w scierni nie mówiac np o innych pracach np poplon... dlatogo uważam ze jest to indywidualny wybór każdegoi każdy wie jakim ziemiami dysponuje i jakiego sprzetu potrzebuje
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#145 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 27 grudzień 2009 - 21:51

Co jest najlepsze... Brona talerzowa jest dobra na "habas". Ale jeśli chodzi o normalną uprawę ścierniska to jestem za gruberem.
ArturKowalewo

#146 Share zetor115f

zetor115f

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 19:28

Co jest najlepsze... witam ja jestem za agregatem scierniskawym posiadam mandama 2,6m i naprawde robi robote...

#147 Share WitekW

WitekW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 04 maj 2010 - 22:00

Co jest najlepsze... Według mnie złoty środkiem jest agregat talerzowy np: takihttp://www.allegro.pl/item1026963004_nowy_agregat_talerzowy_uprawowo_siewny_duze_tal.html
demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

#148 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 10:31

Co jest najlepsze... jest takie powiedzenie jak jest coś do wszystkiego to jest do niczego . Agregaty uprawowo siewne talerzowe mają inaczej ustawione kąty talerzy do uprawy a nie do podorywki , lekarstwem wydawałby się agregat pom brodnicy ona ma ustawiane wszystkie kąty talerzy , ale tak jak już ktoś napisał talerzówka jak najbardziej ale puki nowa i talerze ostra bo później to jusz będzie miziać ziemie a nie robić robote natomiast agregat ścierniskowy tnie równiutko na całej szerokości . Ja jestem za agregatem ścierniskowym , no może w ostateczności jeśli by chodziło o oszczędnośći to ostatecznie można by się pokusić o rozwiązanie uniwersalne czyli wspomniany prze ze mnie agregat uprawowo siewny talerzowy pom brodnica ze zmienną geometrią wszystkich talerzy
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#149 Share dawid2795x

dawid2795x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Sport

Napisany 26 czerwiec 2010 - 19:56

Co jest najlepsze... Moim zdaniem najlepszy jest gruber, gdyż ekonomicznie się nim robi i dobrze uprawia pożniwne pole :)
Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

#150 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 04 lipiec 2010 - 13:07

Co jest najlepsze... Moim zdaniem będzie najlepsza talerzówka, wiem bo sam posiadam, a agregatu podorywkowego nie posiadam więc nie wiem jak to urządzenie się spisuje. Talerzówka ci się nie zapycha nawet przy dużej ilości resztek pożniwnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 13 lipiec 2010 - 08:10

Co jest najlepsze...

Moim zdaniem będzie najlepsza talerzówka, wiem bo sam posiadam, a agregatu podorywkowego nie posiadam więc nie wiem jak to urządzenie się spisuje. Talerzówka ci się nie zapycha nawet przy dużej ilości resztek pożniwnych.

Zgadzam się z Tobą talerzówka jest najlepsza, to prawda nie zapycha się przy dużej ilości resztek pożniwnych. Sprawdza się bardzo dobrze. :)

#152 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 15:47

Co jest najlepsze... Ja porównanie mam, gdyż posiadam gruber oraz bronę talerzową.

Podsumowując wg mnie talerzówka jest najlepsza (lecz musi być naprawdę ciężka, z talerzami o średnicy min. 610 mm). Aaa i najlepiej wersja półzawieszana. Brona talerzowa dość, że robi robotę bardzo ładnie, równa pole, miesza idealnie resztki pożniwne itd to jeszcze robota nią jest w tempie ekspresowym.

Co do poprzedników, to raczej ani talerzówka ani gruber nie powinien się zapychać (przynajmniej u mnie tak było).

Ps. odradzam kupno zawieszanej wersji brony talerzowej- lekkiej. No chyba, że dobrej firmy. Ewentualnie widziałem zawieszaną Unii Group ciężką i dosyć przyzwoicie robiła.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#153 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 07:48

Co jest najlepsze... a co jeśli wywozimy po ściernisku obornik? U mnie to zawsze orze się ,,na 2 razy" raz średniej głębokości orka zaraz po żniwach i wywiezionym oborniku a potem na przełomie października i listopada na głęboko. Tak uprawiamy pod kuku;)

#154 Share kopczenko

kopczenko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 15:44

Co jest najlepsze... a np do takiego 3p to jedynym wyjsciem jest podorywka czy da rade z talerzówka? - no mam troche przechyle pola i czasem jakies górki.
za dużo ha nie mam ale juz mnie wkurza pokładanie tego, wczesniej jak nie mialem 3p to po równym 3 skiby ciapek na 5 biegu pokladal.
troszke sprzeglo sie przypalilo przy ruszaniu ale spoko.
talerzówke mógłbym załatwic sobie ale taka 180cm chyba, 2 rzedy, i nie wiem czy by nie byla za lekka, i czy koniecznie trzeba wałek potem?

#155 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 01 wrzesień 2010 - 16:22

Co jest najlepsze... Talerzówkę 8-mkę pociągnie

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#156 Share ralf3635

ralf3635

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 wrzesień 2010 - 19:29

Co jest najlepsze... Mam pytanie jaka jest roznica w pracy talezowki w ukladzie X i V ktora byscie polecili chodzi mi o ciezka 3,5 metra ktora sie lepiej spisuje dzieki za odpowiedz.

#157 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 13:58

Co jest najlepsze... TROSZKĘ MOŻE NIE W TEMACIE ALE DUŻO LUDZI SIE TU WYPOWIADA NA TEMAT GRUBERÓW WIĘC : MAM PYTANKO MIANOWICIE ZAMIERZAM ZAKUPIĆ agregaty podorywkowe KOS 2,6m pewnie. zastanawiam się tylko czy czasem nie lepiej dopłacić i zakupić kos T ( z dwoma rzędami amortyzowanych talerzy ) czy wersję podstawową ? ktoś posiada tego w wersji T ?? dobra jet to rzecz ?? czy lepiej nie dopłacać i normalna wersja ?? jak sądzicie ?? duża różnica w uprawie pola ?? dopłata duża nie duża koło 3 tys netto, ale z drugiej strony ten jeden rząd talerzy jakos strasznie mi się nie podoba ale nie wiem jak to sie sprawuje w uprawie :) proszę o opinie :D

#158 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 25 kwiecień 2011 - 00:32

Co jest najlepsze... ja tam wybrałem grubera gdyż na dużyma areale podorywka by za dłygo trwała a gruberem raz dwa i po robocie (zeleży jaka szer.)
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#159 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 25 kwiecień 2011 - 08:30

Co jest najlepsze... Wg mnie najlepszy jest gruber ponieważ jest odpowiednia wydajność, niskie zużycie paliwa na ha w porównaniu z pługiem podorywkowym, no i nie trzeba po gruberze bronować, jak po podorywce pługiem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share superrolnik

superrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 19:28

Co jest najlepsze... gruber 3m da rade spokojnie ja 130km ciągam 3 i bez problemu tylko ze ja mam ziemie ciężkie i gdzie jest pełno kamieni to zalezy od pola i warunków.

Dodaj odpowiedź