Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co jest najlepsze...

165 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Co jest najlepsze? (546 użytkowników głosowało)

Co waszym zdaniem najbardziej sie oplaca kupic i uzytkowac.

Nie możesz zobaczyć wyników ankiety, dopóki w niej nie zagłosujesz. Proszę się zalogować i oddać głos aby zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą głosować

#121 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 11:34

Co jest najlepsze... hmmm trza bylo przegladac forum, bo juz o tym pisalismy :D
ten vogel noot ktorym pracowales to nie talerzowka, tylko kompaktowa brona talerzowa (agregat talerzowy), a to calkiem inna maszyna jesli chodzi o prace i zastosowanie :D
http://www.lemken.co...df/Rubin_PL.pdf
http://www.lemken.co...Heliodor_PL.pdf
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co jest najlepsze... Dzisiaj, 19:10
  •  

#122 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 13:38

Co jest najlepsze... mam akpila eurodisc 4,2 m
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#123 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 15:12

Co jest najlepsze... moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłaby talerzówka połączona z gruberem...np. vaderstad TopDown ------>>>

http://www.vaderstad...p;lnkMainId=279

wiem ze to drogie rozwiązanie,nie koniecznie akurat ten vaderstad ale coś podobnego...... :D

(nie chce tutaj nikogo poprawiać,ale link jest dobry,dokładniejszego nie na rady podać,wystarczy nacisnąć na link>kultywatory.TopDown )

co o tym sądzicie???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 15:18

Co jest najlepsze... @deer ile dales za akpila? na stronie pisza ze zapotrzebowanie mocy wynosi 180 KM, czym ty ciagasz i jak to oceniasz?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#125 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 18:53

Co jest najlepsze... ma z wałem 4200 do 6200kg ma jakieś obciązniki ? czy rame wypełnianą wodą ? Po moich górach to bym musiał mieć z 220 koni do tego

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#126 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 19:43

Co jest najlepsze... Eurodisc z akpila 4,2 m ma 4,2 T bez wału (ważone), bez zadnego obciążenia. Ciągam to JD6910, (ciągnik wg ece r24 moc nominalana 135 km), ale ma obciążnik, 1,7 T do którego przyczepiona jest talerzówka, no i zawsze troche ziemi w łyżce ładowacza (pusta łyżka waży 450 kg), ciagnik wtedy waży ok 10 T. Na moich polach rozpędzam to góra do 8,5 km/ha, przy talerzach ustawionych o jedną nastawę w tył od najbardziej agresywnej nastawy. No ale pare więcej koni zdecydowanie by się przydało :D. Tak wygląda pole po niej po prawej stroni zdjęcia (przeczytac opis ) http://www.agrofoto....image96343.html.
Kupiona w 2004 r kosztowała coś ponad 40 tys. bez wału.
Oceniam ją ogólnie dobrze, na początku były problemy z pekającymi talerzami (robił je akpil), jednak wymieniono wszystkie na belotta w ramach gwarancji i dorzucono parę sztuk, od tego czasu talerzówka chodzi bezawaryjnie i uważam że doskonale robi swoją pracę.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#127 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 17:38

Co jest najlepsze... tylko tak sobie myśle po moich górach te ciężary ciągać to wcale nie zawesoło. Więc ta niska waga to troche świadomie

#128 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 15 grudzień 2008 - 22:19

Co jest najlepsze... agregaty scierniskowe wchadz i robia furore lecz nic nie zastapi starej poczciwej podorywki moim zdaniem jest najlepsza(choc zamierzam kupic agregat scierniskowy). Talerzowka tez nie za bardzo nie zawsze mozna jej uzywac i wogóle.
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#129 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 22:54

Co jest najlepsze... pododrywki nie sa najlepsze za głeboko przykrywają wszystko, zostawiaja nie wyrónane pole. Chciaz trzeba im przyznac rewelacyjne przykrycie resztek pożniwnych. tylko czy o to do konca chodzi ???

#130 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 13:46

Co jest najlepsze... @garek lepiej cięższa brona, jak za lekka...głebokość ustawisz na kołach podporowych i wszędzie będzie jednakowa, a pod górkę zawsze możesz jechac wolniej... :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 18:19

Co jest najlepsze... te móje górki to nie byle jakie górki. nawet mam kawałkami ONW więc nie ma lekko

#132 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 18:52

Co jest najlepsze... jeżeli masz skrzynię pod obciążeniem to żaden problem to ONW :D ja mam wszystko w ONW :D

#133 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 19:13

Co jest najlepsze... Zagłosowałem na talerzówkę ponieważ w gospodarstwie o profilu zbożowo-warzywnym jakie prowadzę jest ona najbardziej uniwersalna, wykonam nią zarówno podorywkę ścierniska jak i też uprawię pole po zbiorze roślin kapustnych. Przy gruberze owszem podorywka super, ale wjechać na pole po kalafiorach to tylko zęby się okręcą liściami a pole jak po przejściu dzików :D

#134 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 19:26

Co jest najlepsze... A co powiecie o takim??

http://www.rolnicze-...pl/agregats.php :P

Edytowany przez brzozak2, 11 styczeń 2009 - 11:29.
link nieaktywny, popraw ten post, moge go tez skasowac

#135 Share Lexion430

Lexion430

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Technoka Rolnicza i inne branże powiązane z Rolnictwem

Napisany 28 luty 2009 - 11:09

Co jest najlepsze... Ja uzasadnie swoją wypowiedz o Agregacie Ścierniskowym w ten deseń iż ta maszyna w moim gospodarstwie odgrywa role agregatu uprawowego że tak powiem pługiem oramy tylko Ścierniska a Agregat sciernioskowy jest potrzebny do uprawy przed siewnej na Buraczyskach
zaraz po głęboszu głębosz zrobi robote ale pole trzeba wyrównać tym że agregatem
a więc ta maszynka jest dobrym rozwiązeniem dla gospodarstw które stosują uprawe bezorkową
człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

#136 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 28 luty 2009 - 12:25

Co jest najlepsze... na moje ziemie talerzówka się nie nadaje,egzamin zdaje tylko agregat scierniskowy.

#137 Share Ursus355i912

Ursus355i912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 28 luty 2009 - 14:56

Co jest najlepsze... U mnie po gruberze sie rzucił perz.A sąsiad męczył sie nieźle z talerzowką bo ziemia była zaskorupiona.Więc preferuje pług podorywkowy :)
Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

#138 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 21:01

Co jest najlepsze... zastanawiam sie czy gruber poradzilby sobie z poplonem np gorczyca, czy moze raczej nie ma szans zeby dalo sie w polu pracowac. pytanko zadaje tu bo w miare laczy sie z tematem.

#139 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 22:10

Co jest najlepsze... Od kilku lat mam siewnik poplonów na agregacie podorywkowym i sprawuje się bardzo dobrze, jeśli tylko nie ma suszy to gorczyca wschodzi równo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 23:06

Co jest najlepsze... ale @Cihemu chodzi o likwidacje poplonu, a nie siew. jesli gorczyca urosnie po kolana to sobie poradzi, ale jak po pas to raczej marne szanse :rolleyes:

Dodaj odpowiedź