Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co jest najlepsze...

165 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Co jest najlepsze? (546 użytkowników głosowało)

Co waszym zdaniem najbardziej sie oplaca kupic i uzytkowac.

Nie możesz zobaczyć wyników ankiety, dopóki w niej nie zagłosujesz. Proszę się zalogować i oddać głos aby zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą głosować

#101 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 14:42

Co jest najlepsze... Zawsze myślałem że w takiej talerzówce podczas pracy koła transportowe są uniesione lub w pozycji pływającej. Jeśli talerzówka opiera sie cały czas na kołach to nie zapadnie sie za głęboko. Tylko czy nie ugniatają one zbytnio gleby? No i jeszcze dochodzą koszta takiej maszyny :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co jest najlepsze... Dzisiaj, 21:20
  •  

#102 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 18:02

Co jest najlepsze...

ale taka talerzówka musi być oczywiście ciągana, gdzie głębokości pracy reguluje się na kołach jezdnych, a nie kątem talerzy :rolleyes:

moze byc regulowana na wale

nie wiem czy to bylo powiedziane w tym temacie ale marek swoja valtra 105 KM ciaga 5x50 z walem campbella i jak mniemam po kolano :)

Mam ten ciągnik od marca 2006 nakręciłem nim ponad 1000 Mth i jestem z niej zadowolony ciągnie 4 m grubera Unii Grudziądz i pług 5skibowy (2,50m) z wałem cambella,

a no i zapomnialem, oczywiscie w galerii zadnej foty osprzetu
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#103 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 20:39

Co jest najlepsze... Ty @brzozak z @markiem nie zadzieraj :) Bo może Cię zaraz zaskoczyc i powie że ciąga agregat upr-siewny aktywny o szerokości 6m :)
Także uważaj..... :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 21:14

Co jest najlepsze... @mirasek nowa kosztuje troche więcej od gubera ale używana... :) slady dalikatnie widać ale to nie robi problemu.gdyby nie regulacja na kołach to swojej bym nie uciągnął :rolleyes:

@brzozak wszystkie talerzówki ciagane, które widziałem do tej pory wał miały na sprężynie.tylko w zawieszanych gebokośc reguluje się na wale.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#105 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2008 - 21:15

Co jest najlepsze...

To ile tak naprawde ma szerokości? 3,9 czy ponad 4 metry? Nie wiem czy wiesz ale największy nieskładany z Unii ma 3,7 metra szerokości...

To dowiedz się dobrze bo w obecnie produkowanych niema ale wtedy jak kupowałem to była taka możliwość na sztywnej ramie i był on tańszy o 5 tyś, a że mam pola blisko siebie i szosą jadę tylko 50 metrów więc nie było potrzeby brać składanego, a teraz już niema i 3,9 to wersja grubera a szerokość robocza ma 4m (mierzyłem)!

#106 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 21:48

Co jest najlepsze...

@brzozak wszystkie talerzówki ciagane, które widziałem do tej pory wał miały na sprężynie.tylko w zawieszanych gebokośc reguluje się na wale.

szczerze to nie widzialem jeszcze takiej zeby na kolach byla regulowana, ja robilem w tamtym roku taka co regulowalem glebokosc na wale i skosem, w dodatku elektrohydraulicznie :rolleyes: (gdzies jest zdjecie takiej w galerii, to wkleje jak znajde).
na naszym terenie jesli wogole ktos uzywa talerzowki no to juz jest dosc bogaty sprzet, z uwagi na problem z zaglebianiem - musi byc naprawde ciezka, no i miec w miare szerokosc zeby oplacalo sie wykonywac zabieg - a wiec sa to tylko sprzety zachodnich marek, wszystkie radzieckie wynalazki upadly duzo czasu przed upadkiem pgr'ow.
juz to pare razy mowilem, ze dokad nie bylem na AF to nie wiedzialem, ze po talerzowce moze bruzda zostac :)
http://www.agrofoto....image24549.html
widac, ze kola sa calkowicie w gorze, a cala talerzowka spoczywa na wale.
przod opiera sie na dodatkowych kolach ze wzgledu na wymiary, ja robilem taka 3m to wystarczyla belka, tzn. podobna bo miala jeszcze 4 lapy glebosza pomiedzy rzedami talerzy, ares 835 nie mogl sobie poradzic na glebokosci zaledwie paru centymetrow :) :) naprawde straszny sprzet.
bedzie ciagana claasem gasiennicowym 270 KM

#107 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 22:00

Co jest najlepsze...

To dowiedz się dobrze bo w obecnie produkowanych niema ale wtedy jak kupowałem to była taka możliwość na sztywnej ramie i był on tańszy o 5 tyś, a że mam pola blisko siebie i szosą jadę tylko 50 metrów więc nie było potrzeby brać składanego, a teraz już niema i 3,9 to wersja grubera a szerokość robocza ma 4m (mierzyłem)!

I nazywa sie Kos? Oj coś wkręcasz :rolleyes: Ile ma łap?

juz to pare razy mowilem, ze dokad nie bylem na AF to nie wiedzialem, ze po talerzowce moze bruzda zostac

Może, jednak problem dotyczy chyba tylko zawieszanych z dzielonymi rzędami talerzy.

#108 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 22:23

Co jest najlepsze... nie widzialem nigdy zawieszanej talerzowki, nie jestem pewny (jak bede u gospodarza - wlasciciela tej talerzowki co nia pracowalem to sprawdze na tabliczce znamionowej) 3m wazylo cos pod 7 ton???? :) , pamietam ze sie zdziwilem jaki duzo opor robi przy jezdzie po drodze, no i ta juz nie miala problemow z zaglebianiem :rolleyes:

#109 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 18:41

Co jest najlepsze... moją reguluje się na siłowniku, cała masa otworów i dwie przetyczki, musze sobie poznaczyć jakoś głębokości bo nigdy nie wiem na jakiej robiłem :rolleyes:

3m i 7t??? to moja wyglada bardzo skromnie :) 3m i może ze 2t masy.

#110 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 18:47

Co jest najlepsze...

3m i 7t??? to moja wyglada bardzo skromnie :rolleyes: 3m i może ze 2t masy.

taka to bys u mnie tylko poskrobal na wierzchu :) z zabiegu nici :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 08:14

Co jest najlepsze... ja odbieram 4,5 metra kongskilde terra x 450. troche lekka ale mam nadzieje że wystarczy na moje gleby :rolleyes:

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#112 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 15:26

Co jest najlepsze... To ile waży 4,5 m i jakiej średnicy talerze, no i wiele trza za takie cóś dutków wyłożyć ?
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#113 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 10:15

Co jest najlepsze... terra x 450
68 tys netto miało byc tyle za czwórke jak już zamówiłem to okazało się że 4,5 stoi w kutnie zrobiona i w tej samej cenie mi pchneli :D troche lekkawa ale licze że na 90% mojich ziem będzie dobrze.

#114 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 10:22

Co jest najlepsze... do czego bedziesz uzywal tej talerzowki?? w sensie dlaczego nie zdecydowales sie na agregat talerzowy

#115 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 10:28

Co jest najlepsze... Ja uzywam talerzówki i grubera. Co jest lepsze?roznie z tym bywa przydaje sie jedno i drugie. Na wysokie poplony,scierniska lepsza talerzówka.

#116 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 10:37

Co jest najlepsze... do uprawy ścierniskowej. Miedzy innymi dlatego że bardz okiepsko kopiuje teren i jak są jakieś nierównosci na polu to trzeba przejezdzać jeszcze raz. chociaż dużó mi nie brakło do zakupu 4 metrowego vogel nota.

#117 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 10:42

Co jest najlepsze... Faktycznie lekka ta talerzówka 1 m bez wału waży 0,6 T. Twój ciągnik to jej czuł nie będzie. Moze mi się zdaje ale to kupa siana za tą talerzówkę. Mam talerzówkę gdzie 1 metr szerokości waży 1 T.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#118 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 11:18

Co jest najlepsze... może się nie wbijac ? a ty jaką masz talerzówke ?

#119 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 11:18

Co jest najlepsze... garek kazdy sie moze wbijac :D taki jest sens forum.
jak masz lekkie ziemie to wybierasz lekka talerzowke, po co zlom wozic nie potrzebnie.
ja nie mam takowych dlatego pracowalem z talerzowka co wazy ponad 1,6 T/metr

do uprawy ścierniskowej. Miedzy innymi dlatego że bardz okiepsko kopiuje teren i jak są jakieś nierównosci na polu to trzeba przejezdzać jeszcze raz. chociaż dużó mi nie brakło do zakupu 4 metrowego vogel nota.

fakt tym vogelem co robiles to powinienes miec problemy na nierownosciach, ale nie wiem czy zwykla talerzowka to w takim wypadku najlepsza opcja.
na pewno da rade, nie bedzie zostawiac "pustych plam", ale dlaczego: bo bedzie pracowala na wiekszej glebokosci, a to nie jest najbardziej korzystne dla szybkich wschodow.
nie zastanawiales sie nad jakas kompaktowa zawieszona na sprezynach np. lemkena? wtedy nie powinno byc problemu z kopiowaniem, a rola agregatu scierniskowego jest lepiej spelniona.
moim zdaniem wlasciwa praca dla tradycyjej talerzowki to:
poplony,
obornik,
buraczysko :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 11:26

Co jest najlepsze... kurcze nie mam nic z tych rzeczy ani poplonów ani buraczyska ani obornika. Ale rzepaczyska będe siał bezorkowo. zresztą moje doświadczenie z talerzówkami opiera sie tylko na pracy volgel notem

Dodaj odpowiedź