Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co jest najlepsze...

165 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Co jest najlepsze? (546 użytkowników głosowało)

Co waszym zdaniem najbardziej sie oplaca kupic i uzytkowac.

Nie możesz zobaczyć wyników ankiety, dopóki w niej nie zagłosujesz. Proszę się zalogować i oddać głos aby zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą głosować

#61 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 19:55

Co jest najlepsze... Ja bym teraz grubbera na talerzówke nie zamienił nawet jakbymi ktos dopłacił :P Całkiem inna robota jest nim, nie ze musze dociażac jeszcze, no i jak dużo słomy to ładnie przykryje, a nie po wierzchu pojdzie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co jest najlepsze... Dzisiaj, 11:53
  •  

#62 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:54

Co jest najlepsze...

Ja bym teraz grubbera na talerzówke nie zamienił nawet jakbymi ktos dopłacił ;) Całkiem inna robota jest nim, nie ze musze dociażac jeszcze, no i jak dużo słomy to ładnie przykryje, a nie po wierzchu pojdzie :D

A jakim ciągnikiem to robisz, jaką prędkością i jakie masz klasy ziem?? Gruberowanie jest możliwe tylko wtedy gdy, jest duża prędkość robocza, i gleba jest mocno wilgotna, to wtedy to mało wiele wygląda. U mnie we wsi paru ludzi ma grubery i nawet przy dobrym ciągniku to jak jest sucha gleba to nic nie idzie zrobić. NIESTETY :P

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#63 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:59

Co jest najlepsze...

znam gościa który też mówił że talerzówka jest lepsza od grubera a jak kupił grubera to całkowicie zmienił zdanie a pozatym przeczytaj test porównawczy talerzówki i grubera w Top Agrar nr 12/07

Czytałem ten test :P
I jeszcze raz powiem wole tradycyjną podorywkę i nie dlatego, że jestem przeztarzały, tylko dlatego, że to dla mnie najlepsza metoda pożniwna. A jak sa opóźnione żniwa i termin siewu rzepaku goni to zaoruje pole "na raz" bez gruberowania srania. ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 22:26

Co jest najlepsze...

U mnie Valtra 105KM chodzi w 3,9m Kos-ie Unii Grudziądz i daje sobie radę beż żadnych problemów i spalanie ma 6,5 litra/hektar więc nawet jak masz cięszkie ziemie to nie kupuj najmniejszego niż 3,5m

Nie ma kosa 3,9 ;) Poza tym już się chyba wszyscy przyzwyczaili do twoich opowiadań jak to swoją valtrą 105km ciągasz maszyny potrzebujące 150km B) :P

A jakim ciągnikiem to robisz, jaką prędkością i jakie masz klasy ziem?? Gruberowanie jest możliwe tylko wtedy gdy, jest duża prędkość robocza, i gleba jest mocno wilgotna, to wtedy to mało wiele wygląda. U mnie we wsi paru ludzi ma grubery i nawet przy dobrym ciągniku to jak jest sucha gleba to nic nie idzie zrobić. NIESTETY :D

Widać mają źle ustawione te grubery bo jak gruber nie chce wejść to i pług nie wejdzie.

#65 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 22:29

Co jest najlepsze...

U mnie Valtra 105KM chodzi w 3,9m Kos-ie Unii Grudziądz i daje sobie radę beż żadnych problemów i spalanie ma 6,5 litra/hektar więc nawet jak masz cięszkie ziemie to nie kupuj najmniejszego niż 3,5m

Kos Unii ma szerokość 3,7m i zapotrzebowanie mocy 140-160KM ;)

#66 Share r56ha

r56ha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 11:26

Co jest najlepsze... Podorywka moim zdaniem nie jest dobra jeśli jest sucho oraz nie można jeździć szybko tak jak KOS`em i tależówką. Nie wymieszasz dokładnie resztek pożniwnych z ziemią pługiem podorywkowym tylko je przewrócisz z góry na dół i dłużej będą rozkładane...
2m

#67 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 11:32

Co jest najlepsze... http://www.agrofoto....image41519.html a o tym kultywatorze na takich zebach sądzicie, na lekkich ziemiach się sprawdza gorzej jak są zaperzone place wtedy zapycha się zęby skaczą i powstają wyrwy jak by dziki poryły, jeśli po czymś takim powstają wyrwy i nierówne pole zostaje to co po ścierniskowym na sztywnych łapach?, a może do takiego kultywatora ktoś próbował założyć kilka sztywnych łap na zabespieczeniu zrywlanym lub gesiostopek? a z tyłu zwykłe zęby i wałki strunowe>?

#68 Share MrPrzemek

MrPrzemek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Hmmm... no pewnie, że rolnictwo, ale również motoryzacja ;) No i nie zapominajmy o dziewczynach ;P

Napisany 11 styczeń 2008 - 13:23

Co jest najlepsze... Moim zdaniem, jak miał bym wybierać z pośród tych trzech typów, to bym wybrał bronę talerzową :P ładnie potnie i wymiesza resztki pożniwne na całej szerokości uprawowej, a prze gruberze, profil głębokości pracy nie będzie taki równy. Ale tak w ogóle to do różnych prac inna maszyna by sie przydała, ktoś może woli pług podorywkowy a ktoś inny grubera a następny... ;) A ja bym wybrał bronę talerzową :D

#69 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 14:03

Co jest najlepsze...

A jakim ciągnikiem to robisz, jaką prędkością i jakie masz klasy ziem?? Gruberowanie jest możliwe tylko wtedy gdy, jest duża prędkość robocza, i gleba jest mocno wilgotna, to wtedy to mało wiele wygląda. U mnie we wsi paru ludzi ma grubery i nawet przy dobrym ciągniku to jak jest sucha gleba to nic nie idzie zrobić. NIESTETY :D

Chyba nie wiesz co mówisz jak ci grubber ma nie wejść podczas suszy ;) Po to one sa aby pracowały w zróznicowanych warunkach, a nie tylko na podmokłych glebach B) Ja mam mozaike glebową-od 1 do 6 nawet, ale przewaga jest 4 klasy, a jezdze na kazdej z nich na tym samym biegu :P

#70 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 15:18

Co jest najlepsze... Ale co za bzdury ze gruber nie wchodzi na suchej ziemi no to napewno talerzówka wejdzie heeh śmieszne robiłem już jedną u wuja to jak było sucho to gówno na wierzchu sobie jeździła .A co do tych dziur to nic nie ma bo wał i talerze wszystko wyrównuje a głębokość mozna sobie regulować za pomocą wałka no i pompy . Jak ktoś nie widział jak to wygląda praca gruberem to niech nie mówi ale jest też różnica jeżeli ktoś myśli że gruber to te te agregatki stare z zagranicy niewiadomego pochodzenia z takimi małymi łapkami bez żadnego łapka ani nic to jest do niczego. A co do rozkładania się resztek to kazdy kto sie troche interesuje i zna na uprawie pola to wie ze resztki aby się rozłożyć potrzebuja powietrze i aby by zerwana aby ta warstwa ścierniska i wymieszane z glebą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 18:30

Co jest najlepsze...

Chyba nie wiesz co mówisz jak ci grubber ma nie wejść podczas suszy ;) Po to one sa aby pracowały w zróznicowanych warunkach, a nie tylko na podmokłych glebach :P Ja mam mozaike glebową-od 1 do 6 nawet, ale przewaga jest 4 klasy, a jezdze na kazdej z nich na tym samym biegu :D

Wiem co mówie głupot bym nie opowiadał. B)

#72 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 19:35

Co jest najlepsze...

Wiem co mówie głupot bym nie opowiadał. ;)

nie no napewno...ty widziałeś, a ja mam, ale ty wiesz lepiej :P

#73 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 20:22

Co jest najlepsze... Zwykle tak jest że ci którzy coś tam gdzieś słyszeli wiedzą lepiej od tych co mają i użytkują ;)

#74 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 21:46

Co jest najlepsze... @mietek180 jaka to była talerzówka???

@krolikNH piszesz, że podorywka pługiem jest najlepsza, to napisz jeszcze dlaczego????

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#75 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 11:42

Co jest najlepsze... nie wiem nie znam produkcji ale ja wiem chyba ona ma 2.1 i ciapkiem nią jeździłem moze sie wydawac ze to troche małe porównanie bo sie nie znam na talerzówkach ale miała też obciążniki na skrzyni dorobionej . A ciapek był wuja ma z 1980 roku C33O moze nie uwierzycie ale on ma taka jakas twardego ze wszysciutko chodzi elegancko i jest mocny i ma pozakładane obziążniki na koła moze nie uwierzycie ale na zogon 3 z kolczatką tylko ze nie za grubo a ma za budynkami taka wielka góre i jeszcze gliniasta to redukuje na 3 ale takto wszedzie na 4 ja mam ciapka ale M to nie równa sie z jego maszyna hehe tylko nie wiem dlaczego napewno trafił na dobry egzemlarz

#76 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 12:51

Co jest najlepsze... Taka 60 spokojnie śmiga przy 2.1 talerzówce.Ciekawe jak by chodziła z gruberem 2.1 ;) .
Ursus & JD Rulezzzz

#77 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 13:21

Co jest najlepsze... @mietek może nie uwierzysz ale są talerzówki które są trochę cięższe od Twojej np. 1t/1m szer. robczej i taka talerzówka napewno nie będzie po wierzchu jeździła.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#78 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 13:27

Co jest najlepsze... mietek postaraj sie uzywac znakow interpunkcyjnych, bo ciezko sie czyta twoje posty

#79 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 17:23

Co jest najlepsze... brzozak No dzięki za wskazówki . ;-)
pioter No wierze oczywiscie ze jest możliwe dlaczego nie różne są typy ale ja wole grubera elegancka sprawa wał z tyłu wszystko równa a nie wiem jak jest to z talerzówkami .
greg93 U mnie na pobliskiej wsi mają grubera do 360 tez na styl farmeta tylko 3 łapy i nawet fajnie to chodzi . JAk mi sie uda zrobic kilka fotek to zobaczycie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 17:31

Co jest najlepsze... 3 łapy to bardzo malutki.
Ursus & JD Rulezzzz

Dodaj odpowiedź