Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co jest najlepsze...

165 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Co jest najlepsze? (546 użytkowników głosowało)

Co waszym zdaniem najbardziej sie oplaca kupic i uzytkowac.

Nie możesz zobaczyć wyników ankiety, dopóki w niej nie zagłosujesz. Proszę się zalogować i oddać głos aby zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą głosować

#41 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 20:22

Co jest najlepsze...

Ja  robiłem po kuku na kiszonke  podorywkowym  i talerzówką  lepeiej jest po podorywkowym   w tym roku  kupiłem pług z przedpłużkami  i nie gruberowałem  wygląd orki  OK  

Łąki też robiłem tym i tym  przy 3m gruberze  110 km mojego MFa  ledwo dyszało  brakło żaru  , jak przeschły darnie to poleciałem glebogryzarką   potem orka  (łąka nie pryskana  glifosatem )  

Ja polecam ci grubera

Piotr ale po tym gruberze tą łąke dało by się wybronować i przywałować, czy były duże porwane darnie porozrzucane i poprzekręcane we wszystkie strony czy dało by sieto jakoś rozbronować i przywałowac>?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co jest najlepsze... Dzisiaj, 02:41
  •  

#42 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 20:57

Co jest najlepsze...

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy bronujecie po uprawie ścierniskowcem??? (bo w mojej okolicy niektórzy bronują po gruberze)

Jak z podorywką sieje gorczyce to zawsze bronuje bo równiej gorczyca wschodzi a jak bez poplonu to rożnie... Ale lepiej pobronować bo mniej ziemia wysycha...

#43 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 21:19

Co jest najlepsze... Najlepszy jest gruber z siewnikiem poplonów i aplikatorem nawozów płynnych. Napiszcie do www.henryk@nawozyplynne.pl to wyślę wam foty do usprzętowienia grubera samemu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 21:40

Co jest najlepsze...

Piotr ale po tym gruberze tą łąke dało by się wybronować i przywałować, czy były duże porwane darnie porozrzucane i poprzekręcane we wszystkie strony czy dało by sieto jakoś rozbronować i przywałowac>?

a po co bronowac i wałowac ?

Dać  to może i dałoby się :P

#45 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 22:36

Co jest najlepsze... @piootr ja łąkę talerzowałem i odrazu orałem z przedpłużkiem. glebogryzarka nie potrzebna... :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#46 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 09:03

Co jest najlepsze... Jak robiłem tą łąke to nie miałem jeszcze GB tylko TURem orałem

Próbowałeś może orać z przdpłużkami nie ruszaną wogóle łąke ?? bo ja kawałek na jeśieni (pare ary ) i nawet nieźle wyglądało ale MF miał problemy za mało kucyków pod maską :(

#47 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 10:53

Co jest najlepsze... próbowałem ale dość dużo darni wystawało, musiałbm mieć jeszcze 6 kroi tarczowych :(

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#48 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 20:09

Co jest najlepsze... U mnie nie było darni ja mam takie norze przykręcena miedzy dłuto a lemiesz ale odkręciłem je i wiszą w garażu jak będe orał łake to je zakręce

#49 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 20:28

Co jest najlepsze... Jak masz mocny ciągnik to jakiś agregat ścierniskowy jeżeli nie pług lub talerzówka też jest ok. Mi wszystko jedno zależy jakim czasem dysponuje jak mam czas to robie podorywke jueżeli nie i mi sie spieszy przejade agregatem ścierniskowym i też jest ok.

#50 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 20:47

Co jest najlepsze...

Jak masz mocny ciągnik to jakiś agregat ścierniskowy jeżeli nie pług lub talerzówka też jest ok. Mi wszystko jedno zależy jakim czasem dysponuje jak mam czas to robie podorywke jueżeli nie i mi sie spieszy przejade agregatem ścierniskowym i też jest ok.

Filmowy Mc Gywer to nawet z gó*na bombe potrafił zrobić ;) , napisałeś że jak nie podorywka to ostatecznie ścierniskowy, to co w końcu lepiej robi w polu tzn wpływa korzystnie na strukture gleby rozkład resztek pożniwnych likwidacje chwastów itd bo wnioskuje że ścierniskowy tak?

Edytowany przez tommy66692, 04 styczeń 2008 - 20:48.
Ort.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 23:34

Co jest najlepsze...

Filmowy Mc Gywer to nawet z gó*na bombe potrafił zrobić :rolleyes: , napisałeś że jak nie podorywka to ostatecznie ścierniskowy, to co w końcu lepiej robi w polu tzn wpływa korzystnie na strukture gleby rozkład resztek pożniwnych likwidacje chwastów itd bo wnioskuje że ścierniskowy tak?

Co do pisania twojego postu zostawie beż komentarza to pierwsze zdanie. Co do usuwania chwastów lepszy jest RANDUP ENERGY i potem podorywka. A po podorywce lepiej rozkładają się resztki roślinne itp. A po agregadzie ścierniskowym łatwiej przechodzi woda do dolnych parti ziemi.

#52 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 07:14

Co jest najlepsze...

Co do pisania twojego postu zostawie beż komentarza to pierwsze zdanie. Co do usuwania chwastów lepszy jest RANDUP ENERGY i potem podorywka. A po podorywce lepiej rozkładają się resztki roślinne itp. A po agregadzie ścierniskowym łatwiej przechodzi woda do dolnych parti ziemi.

Po podorywce lepiej się rozkładają?>? a wszyscy wypisują ze jednak po agregacie lub talerzówce bo są wyżej w ziemi i mają więcej tlenu, u mnie jest ten problem że ziemia jest lekka i piekielnie przesusza się po podorywce, że jak chce wsześniej zrobić orke pod ozime to ta wartstwa podorywana z resztakami pożniwnymi potrafi się nawet pchać przed pługiem, a resztek mamza wsze dużo i do tego z obornikiem

#53 Share RolnikMateusz

RolnikMateusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 10:45

Co jest najlepsze... Moim zdaniem po co bronować po gruberze
Tylko przeorać uprawić i siać :rolleyes:

#54 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 06 styczeń 2008 - 12:22

Co jest najlepsze...

Po podorywce lepiej się rozkładają?>? a wszyscy wypisują ze jednak po agregacie lub talerzówce bo są wyżej w ziemi i mają więcej tlenu, u mnie jest ten problem że ziemia jest lekka i piekielnie przesusza się po podorywce, że jak chce wsześniej zrobić orke pod ozime to ta wartstwa podorywana z resztakami pożniwnymi potrafi się nawet pchać przed pługiem, a resztek mamza wsze dużo i do tego z obornikiem

a @Ferdek07 masz grubera?
po tym jest dobrze ziemia urobiona
noi wymieszana spróbuj to zobaczysz nie bedzie ci zapychac pługu na zimową orke

#55 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 10 styczeń 2008 - 16:37

Co jest najlepsze... A ja tam wybieram albo pług, albo talerzówkę. Grubera raczej nie zakupię. ;)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#56 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 17:31

Co jest najlepsze...

A ja tam wybieram albo pług, albo talerzówkę. Grubera raczej nie zakupię. :P

a to dlaczemu?? ;)

#57 Share RolnikMateusz

RolnikMateusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 18:22

Co jest najlepsze... Może ma ciągnik który nie uciągnie grubera ??
Ale w to wątpie

#58 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 10 styczeń 2008 - 19:09

Co jest najlepsze...

Może ma ciągnik który nie uciągnie grubera ??
Ale w to wątpie

Jak nie wiesz to nie gadaj głupot. :angry: Dla twojej widomości tak mam ciągnik, który uciągnie grubera, ale ja sądze, że raczej gruber na NIE u mnie. ;)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#59 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2008 - 19:14

Co jest najlepsze... U mnie Valtra 105KM chodzi w 3,9m Kos-ie Unii Grudziądz i daje sobie radę beż żadnych problemów i spalanie ma 6,5 litra/hektar więc nawet jak masz cięszkie ziemie to nie kupuj najmniejszego niż 3,5m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2008 - 19:17

Co jest najlepsze...

Jak nie wiesz to nie gadaj głupot. :angry: Dla twojej widomości tak mam ciągnik, który uciągnie grubera, ale ja sądze, że raczej gruber na NIE u mnie. ;)

znam gościa który też mówił że talerzówka jest lepsza od grubera a jak kupił grubera to całkowicie zmienił zdanie a pozatym przeczytaj test porównawczy talerzówki i grubera w Top Agrar nr 12/07

Dodaj odpowiedź