Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co jest najlepsze...

165 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Co jest najlepsze? (546 użytkowników głosowało)

Co waszym zdaniem najbardziej sie oplaca kupic i uzytkowac.

Nie możesz zobaczyć wyników ankiety, dopóki w niej nie zagłosujesz. Proszę się zalogować i oddać głos aby zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą głosować

#21 Share kubazwielkopolski

kubazwielkopolski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 17:15

Co jest najlepsze... mirasek, to wystarcz przejechadż w poprzek bronami ciężniki, i tylko orka i zestaw uprawowo-siewny, i po kłopociee!!
27.8.2007-27.8.2010 - 3 lata na Agrofoto
Mam na sprzedaż:
-korpus do Ibisa XXL, 2002r, stan idealny, 2 tys. zł
-rozsiewacz nawozu z Brzegu, 1989r, stan dobry troche podrdzewiały, 600 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co jest najlepsze... Dzisiaj, 20:50
  •  

#22 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 25 grudzień 2007 - 11:40

Co jest najlepsze... moim zdaniem najleprzy jest gruber nie czeba przynajmniej jeździć dziesięć razy w pole przejedziesz raz noi masz pokładke zabronowane i pięknie resztki pożniwne przykryte

#23 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 12:06

Co jest najlepsze...

moim zdaniem najleprzy jest gruber nie czeba przynajmniej jeździć dziesięć razy w pole przejedziesz raz noi masz pokładke zabronowane i pięknie resztki pożniwne przykryte

a po talerzówce to nie? jak ciagnik 80 kilka km myka z kultywatore m2,1m to pójdzie z talerzówką 3,15 cm która jest dużo tańsza od tego kultywatora a napewno nie zapycha się i zostawi równiótkie jak stół pole i pocięte resztki dzięki czemu przy orce nic a nic nie bedzie si.e zapychało,

ps. czy wogóle na lekkich ziemiah sprawdza się gruber?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 25 grudzień 2007 - 12:12

Co jest najlepsze... u nas na 3,4 klasie dobrze się sprawdza szczyżnia po rzepaku czy po pszenice jest ładnie urobiona

#25 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 00:23

Co jest najlepsze... agregat jest najlepszy a jak talerzówka to tylko ciężka

#26 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 00:57

Co jest najlepsze...

a po talerzówce to nie? jak ciagnik 80 kilka km myka z kultywatore m2,1m to pójdzie z talerzówką 3,15 cm która jest dużo tańsza od tego kultywatora a napewno nie zapycha się i zostawi równiótkie jak stół pole i pocięte resztki dzięki czemu przy orce nic a nic nie bedzie si.e zapychało,

ps. czy wogóle na lekkich ziemiah sprawdza się gruber?

Ciągnik 80KM będzie pierdział w talerzówce 3,15m i nie osiągnie takiej prędkości jak z kultywatorem 2,1m więc wydajności znacząco sie nie zwiększy. Co do równego pola też bym polemizował, chyba że rzędy talerzy będą na niedzielonych wałkach (tylko talerzówka ciągana), przy dzielonych zazwyczaj powstaje albo rowek albo kopiec na środku przejazdu (wszystkie zawieszane). Jak już ustaliliśmy po burzliwej dyskusji w innym temacie :) talerzówka potnie jeżeli waży ok. 1000kg na 1 metr roboczy, taka standardowa jest do bani i tyle :P Co do cen... gruber Mandam 2,1m kosztuje 8000zł + VAT... jaka talerzówka jest dużo tańsza? Z tego co obserwuje na polach kolegów, gruber sprawdza sie na ziemiach lekkich. Jednak nie będe sie upierał bo jeszcze nie mam własnej praktyki z takim kultywatorem.

#27 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 12:22

Co jest najlepsze... Nie ma jednoznacznej odpowiedzi co lepsze bo agregat podorywkowy będzie lepszy bo zbożach a talerzówka po rzepaku i kukurydzy

#28 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 12:27

Co jest najlepsze...

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi co lepsze bo agregat podorywkowy będzie lepszy bo zbożach a talerzówka po rzepaku i kukurydzy

Umotywuj dlaczego talerzówka lepsza w rzepaku, bo w kuku to rozumiem i dlaczego gruber lepszy w zbożach :P .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#29 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 16:13

Co jest najlepsze... W grudniowym top agrar był test kultywator ścierniskowy vs. krótka brona talerzowa i jest tam wszystko dokładnie opisane.

Tabelka porównawcza:
Dodany obrazek

#30 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 27 grudzień 2007 - 16:41

Co jest najlepsze... Moim zdaniem najlepsze są tzw. krótkie brony talerzowe take jak np: Ares z Unii Grudziądz. Ich jedyny minus to duże zapotrzebowanie na moc, bo znajomy który ma Aresa sprzedał Ursusa 1224 i kupił Deutz-Fahr-a, bo Ursus podobno był za słaby. Poza tym taka talerzówka może również służyc do przedsiewniej uprawy po orce.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 17:37

Co jest najlepsze... Ja bym tego aresa to za darmo chyba nie chciał :P (żart). Jak widze prace meo znajomego to sie za głowe lapie.Wjeżdza w jakies resztki, albo piasek i od razu tona ziemi przed talerzami, a gruberem tez mozna uprawki przedsiewne robic :)

#32 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 18:06

Co jest najlepsze...

Moim zdaniem najlepsze są tzw. krótkie brony talerzowe take jak np: Ares z Unii Grudziądz.

Zobacz sobie tabelke którą wkleiłem wyżej, krótka talerzówka gorzej przykrywa resztki po ściernisku niż agregat podorywkowy

#33 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 18:29

Co jest najlepsze... JA mam URSUSA 1012 to jest z turbo ale bez napedu(97km) kupiłem zrobionego grubera 6łap(3m) na zamówienia taki jak czeski farmet czy jakos tak to sie nazywa czyli łapy sa takie wygiete jjest wysoki wałek wszystko ma tak samo jak farmet (czy jakos tak);-) ale lepszy rozkład masy jest niz przy kosie . Chrzestny kupił takiego i podpielismy go do 914 brata tak na zobaczenie to smigał tylko ze na 3 polowej bo silnik do remontu jest gubi cisnienie w silniku a podpinalismy do niego kosa 5 łap to wietrzyło go . Ja na poroślisku jezdziłem 3 ale szosowa i szedł jak burza - oczywiscie swoim 1012. i to co pisze to prawda . Radze zainteresowac sie farmetem lepsze wykonanie i rozłozenie masy i "zjadlejsza" konstrukcja dla oka hehe wiec polecam jak bede miał czas to wstawie foty

#34 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 18:36

Co jest najlepsze... Dla mnie najlepsy jest gruber, bo ładnie przykrywa i nie powoduje rozpowszechniania się perzu, a najgorszy jest pług bo słoma jest układana w warstwy i nie rozkłada się tak jak po talerzówce czy gruberze gdy jest narażona na słońce, deszcz itp. Warstwy te powodują gorsze wschody roślin następczych, i pobierają azot w trakcie wegetacji kolejnej uprawy, a największy minus pługa to mała wydajność. Wydajność grubera i talerzówki to praktycznie to samo, nieraz są warunki że szybciej gruberem nieraz talerzówką ale nie są to duże rozbieżności czasowe.

#35 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 18:39

Co jest najlepsze...

Zobacz sobie tabelke którą wkleiłem wyżej, krótka talerzówka gorzej przykrywa resztki po ściernisku niż agregat podorywkowy

Mam ten numer Top Agrar-u, sprawdź w tabelce zużycie paliwa

#36 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 18:47

Co jest najlepsze... A ciekawe co lepsze jest do likwidowania łąk i po zbiorze kukurydzy bo głównie przy tym będzie chodził u mnie ten sprzęt.
Ursus & JD Rulezzzz

#37 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 19:09

Co jest najlepsze...

Mam ten numer Top Agrar-u, sprawdź w tabelce zużycie paliwa

No i co z tego? Chyba lepiej spalić więcej paliwa i mieć lepiej uprawione pole ? Jak ktoś ma więcej rzepaku i/lub kukurydzy niż zboża to lepiej kupić talerzówke a jak więcej zbóż to lepiej grubera

#38 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 19:16

Co jest najlepsze...

No i co z tego? Chyba lepiej spalić więcej paliwa i mieć lepiej uprawione pole ? Jak ktoś ma więcej rzepaku i/lub kukurydzy niż zboża to lepiej kupić talerzówke a jak więcej zbóż to lepiej grubera

ja tam wole gruberem robic po rzepaku i to zdecydowanie, a nawet w tym tescie TOP AGRAR wyszlo po rowno, wiec nie wiem dlaczego uwazasz, ze talerzowka jest lepsza po rzepaczysku
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#39 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 20:06

Co jest najlepsze...

A ciekawe co lepsze jest do likwidowania łąk i po zbiorze kukurydzy bo głównie przy tym będzie chodził u mnie ten sprzęt.

Ja  robiłem po kuku na kiszonke  podorywkowym  i talerzówką  lepeiej jest po podorywkowym   w tym roku  kupiłem pług z przedpłużkami  i nie gruberowałem  wygląd orki  OK  

Łąki też robiłem tym i tym  przy 3m gruberze  110 km mojego MFa  ledwo dyszało  brakło żaru  , jak przeschły darnie to poleciałem glebogryzarką   potem orka  (łąka nie pryskana  glifosatem )  

Ja polecam ci grubera

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 20:21

Co jest najlepsze... Mój sąsiad który uprawiał ścierniskowcem po rzepaku najpierw jechał Orkanem i cią ściernisko. (moim zdaniem gruber był źle ustawiony). Mam jeszcze jedno pytanie: Czy bronujecie po uprawie ścierniskowcem??? (bo w mojej okolicy niektórzy bronują po gruberze)

Dodaj odpowiedź