Skocz do zawartości

Zdjęcie

Likwidacja nieużytków

56 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 20:51

Likwidacja nieużytków

Podaj nazwę takich środków? Bo nie słyszałem o środkach działających tak jak roundup.

trochę się naszukałem tego zdania ale jest:
Cytat z innego forum.

Zamienniki drogiego Roundup'u: Glifogan 360 SL, Rodeo 360 SL, Agrofarm Glyfosat 360 SL, Glyfos 360 SL, Tajfun 360 SL, Atut 360 SL, Madrigal 360 SL, Kosmik 360 SL i wiele innych.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Likwidacja nieużytków Dzisiaj, 23:46
  •  

#22 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 22:02

Likwidacja nieużytków

plan mam taki talerzówka zęby ściąć chwasty potem odrośnie to rundup 7 l/ha + 5 kg siarczanu

wg moich szybkich obliczeń to wydasz na te opryski 12-13 tys....dużo...

JA również nie dawno likwidowałem nieużytek i postąpiłem tak: na wiosnę, gdy perz i inne chwasty są zielone, nie stare popryskałem Roundupem 360 SL w dawce 4L na ha, potem zaorałem, następnie posiałem łubin, po łubinie jeszcze wywiozłem obornik bo miałem go nadmiar, następnie orka i na wiosnę siew mieszanki zbożowej. l dawka 7L trochę chyba nie oszczędnie, 4-5 i też dobrze spali, przynajmniej wg moich doświadczeń

#23 Share Liloboot

Liloboot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 12:23

Likwidacja nieużytków wyliczenia słuszne zakładając ze oryginalny rundup kupujemy ja zamiennik znalazłem po 330 zł za 20 litrów wiec 280 litrów to jakieś 4600 zł a dlatego 7 litrów żeby zwalczyć ostrożeń bo z doświadczenia wiem ze po 5l odbija i dotego chwasty stare i mady z perzem ciężko się orzą

jak wszedłem na pole to sie okazało ze to prawie 50 ha
opryskać bez tależowania by sie nie dało bo chaszcze takie ze zetora nie było widać :D
pole mada zostawiona w ostrej skibie, więc tyłka jeszcze nie czuje po dwóch dniach talerzowania a jeszcze jeden przede mną

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 21:46

Likwidacja nieużytków

wg moich szybkich obliczeń to wydasz na te opryski 12-13 tys....dużo...

JA również nie dawno likwidowałem nieużytek i postąpiłem tak: na wiosnę, gdy perz i inne chwasty są zielone, nie stare popryskałem Roundupem 360 SL w dawce 4L na ha, potem zaorałem, następnie posiałem łubin, po łubinie jeszcze wywiozłem obornik bo miałem go nadmiar, następnie orka i na wiosnę siew mieszanki zbożowej. l dawka 7L trochę chyba nie oszczędnie, 4-5 i też dobrze spali, przynajmniej wg moich doświadczeń

I jak mieszanka wygląda?

KS Falubaz

#25 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 21:50

Likwidacja nieużytków Bardzo dobrze <_< Dawka nawozu(Saletrzak): tylko 200 kg na ha, ale jak już wspomniałem, dużo obornika poszło na ten nieużytek

#26 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 21:51

Likwidacja nieużytków Zrobiłeś podobnie tak jak ja, z tym że ty posiałeś łubin a ja gorczycę i myślę nad pszenżytem. Nie wiem czy uda mi się obornik załatwic, dobrze byłoby trochę rzucic

KS Falubaz

#27 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 15 lipiec 2009 - 20:17

Likwidacja nieużytków Ja zamiast randapu do pryskania nieużytków proponuje MUSTANGA

#28 Share Liloboot

Liloboot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 19:07

Likwidacja nieużytków mustang?????? a jednoliścienne chwasty ? i dużej fazie jak to sobie wyobrażasz ?

Edytowany przez andrzej2110, 19 lipiec 2009 - 22:01.
Cytowanie poprzedniego postu

#29 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 17:39

Likwidacja nieużytków A które zamieniki polecalibyście najbardziej (cena/jakość) i w jakich najlepszych dawkach je stosować na nieużyki rolne ...??
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

#30 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 21:51

Likwidacja nieużytków mam taki problem otuż mam do wzięcia 2 ha łąki nie koszonej kupę czasu zielsko tam jest większe od 60 i mam pytanie czy glebogryzarka poradzi sobie z takim czymś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 14 sierpień 2009 - 07:10

Likwidacja nieużytków No nie wiem czy glebogryzarka do sobie rady :D te chwasty beda Ci sie owijac lepiej pojezdzij pare razy rotacyjna te łake a jak zmielisz te trawsko to dopiero glebogryzarka :D
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#32 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 23:27

Likwidacja nieużytków rotacyjna odpada bo doły jak nie wiem co;p

#33 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 08:39

Likwidacja nieużytków najlepsza była by kosiarka bijakowa (tako jak drogowcy rowy koszą) A jak nie ma nigdzie takiej to talerzówka.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#34 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 09:36

Likwidacja nieużytków ja tez przymierza sie do uprawy nieużytku pod łąke tylko tam sa wielkie chaszcze i pniaki nie wykopane pozostałosci po sadzie wisniowym i tam sa wielkie doly po dzikach :D i nie wiemy z ojcem czy uprawiac to bo dalej to jest ladna łąka i jagby to uprawic to by byl ladny kawalek (niestety dzierżawa ) i jak to przywrucic do pożadku bez zadnych wiekszych kosztów typu opryski na początek to chyba trzeba sie rozejrzeć za pniakami i wyrwac je a póżniej ??? bo strach z rotacyjną tam wjeżdżać :D
Wielki fan case jx/new holland td

#35 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 13:25

Likwidacja nieużytków talerzówką już próbowałem wcale ziemi nie przewraca tylko gniecie to badyle

#36 Share Liloboot

Liloboot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 20:34

Likwidacja nieużytków polecam talerzówkę w wzdłuż pola a potem w poprzek pola to dopiero wtedy efekt

#37 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 17:35

Likwidacja nieużytków wskażcie mi proszę jak wygląda kwestia likwidacji zadrzewień i zakrzaczeń, zamierzam kupić grunty orne zarośnięte samosiewami drzew, zastanawiam się tylko czy ich usunięcie w ramach rekultywacji gruntów rolnych wymaga jakiegoś specjalnego motywowania czy też jest to tylko i wyłącznie kwestia wydania decyzji z automatu

#38 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:01

Likwidacja nieużytków u nas nie ma problemu ale zawsze motywacja musi być ;) coś że zarastają pole i/lub utrudniają/uniemożliwiają uprawę

#39 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 19:04

Likwidacja nieużytków dzięki, problemu istotnie nie ma ale są warunki - nowe nasadzenia, czyli za każdą usuniętą sztukę muszę posadzić 1 sztukę, tak się teraz zastanawiam czy w ramach tych nasadzeń mogę założyć las korzystając z programu zalesianie gruntów ornych, a orientujecie się może ile kosztuje usługa kruszarki leśnej, która mieli wszystkie pieńki, korzenie bądź całe drzewa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 19:12

Likwidacja nieużytków NAwet jak to samosiejki są to trzeba nasadzić nowe? Ja sadziłem ale za normalnie wycięte to 5 nowych musiałem posadzić (posadziłem 6 bo tyle dostałem) w innym miejscu jeszcze takich samych jak to wycięte, potem jeździłem z wodą je podlewać, kołki jeszcze wbić żeby wiatr nie przewrócił. Między czasie zjebke dostałem od właścicielki pola przy którym sadziłem te drzewka, bo sadziłem między rowem a polem, między innymi drzewami.