adaskupodkarpacie

Likwidacja nieużytków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

No to raczej świadczy że źle wykonałeś orkę poprzednią... I szkoda ze nie pomyślałeś na wiosnę przynajmniej tego przybronować. Mimo wszystko bym jednak próbował pługiem, talerzówka tylko bardziej by perz rozsiała... Chociaż teraz mokro chyba nie wjedziesz :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Orka była wykonana źle ponieważ było strasznie mokro i robiłem to jeszcze poprzednim ciągnikiem a on miał tylko 15 km i ciężko szło, Na wiosnę zaczołem to bronować ale to nic nie dawało mam za lekkie brony. Wg mnie najlepszym sposobem było by to przejechać glebogryzarką ale ciężko będzie tam wjechać ;)


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No glebogryzarka bardzo dobra by była, tyle że strasznie wolno się nią robi. I jak tak dalej pójdzie to ciężko Ci będzie wjechać na te pole chyba że np nająć do orki konkretny sprzęt.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

chyba jednak zrezygnuje z tego pola bo to się wcale nie opłaca, moimi ciągnikiem tam nic nie zrobię a usługi są za drogie :huh:


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Mt to ostatnio uprawialismy taki ugór i wzieliśmy T-25A i c-330M obydwa ciągniki z bronami brony trwale ze soba połączone i obciązone te chaszcze poscigalismy na kupy popalilismy wzielismy to kultywatorem i poczekalismy ze 2 tyg jak zacznie wychodzic zielone i spryskalismy randpem i poczekalismy do jesieni i gnoj i gleboka orka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    477

A co mi poradzicie ????Niedawno mój tata kupił 1,20 ha ziemi konkretnie nieużytku ziemia III klasy .Pole wygląda jak na tym filmie

i moje pytanie co z tym dalej robić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Odswieze troche kotleta.

Na moim nieuzytku (0,5ha) rosna samosiejki w znaczacej ilosci oraz kilka grubszych drzewek (w pniu 25-30cm srednicy). Zamowilem ciezki sprzet z mulczerem lesnym FAE,ktory zniszczy wszystko co jest na powierzchni ziemi... podobno  nawet 5cm ponizej gruntu jak sie operator przylozy. Klopot bede mial z korzeniami bo nie mam mozliwosci ich wyrwac. Samosiejki rosna w systemie jak porzeczka... bez pnia,z ziemi obok siebie rosna galezie po 5m dlugie... nie da sie tego wyrwac moim malym ciagnikiem no i nie mam na to czasu. Grubsze drzewa zostana wyciete pozostana  pniaki,ktorych nie bede wyrywal... mulczer lesny je zniszczy. Klopot mam z korzeniami a dokladniej jak przyspieszyc ich rozklad by za te 2 lata nie bylo po nich sladu.? Pryskanie odpada. Ktos na forum radzil zastosowac wapnowanie w mocniejszej dawce zaraz po przejechaniu mulczera... macie jakies lepsze pomysly?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj